PDA

View Full Version : دو مدل شماره گزاری

mahsa.admin
شنبه 12 دی 1388, 11:59 صبح
سوالات در فایل ضمیمه پرسیده شده

dadsara
یک شنبه 13 دی 1388, 09:29 صبح
سلام
1- درخصوص آخرین شماره ثبت +1 فکر می کنم منظور شما بزرگترین شماره +1 باشد
در این حالت نیز بستگی به این دارد که آیا تحت شبکه کار می کنید و یا اینکه بصورت تک کاربره
2- منظور شما از ایجاد شماره فرعی را متوجه نمی شوم اگر امکان دارد موارد کاربرد آنرا اعلام کنید
اگر همزمان با کاربر 1 کاربر دیگری نام علی را وارد کند تکلیف چیست؟

mahsa.admin
یک شنبه 13 دی 1388, 11:24 صبح
با سلام
1-درمورد شماره اصلی بله شماره در شبکه باید جواب دهد و فکرکنم تابع dmax جواب دهد البته این تابع بزرگترین عدد را نشان میدهد ولی من مد نظرم اخرین عدد در جدول هست
2- در مورد شماره فرعی وکاربرد آن من روی پروژهای کار میکنم که در آن اگر اسمها تکرار شود شماره اصلی آن باید حفظ شود و در عوض شماره فرعی بخورد البته دقیقا هم نباید مثل فرمتی که من نوشتم برای فرعی باشد همین که نشان دهد شماره فرعی وابسطه به اصلی است کافی هست واینکه اگر همز مان در شبکه دو نفر نام علی را بزن مهم نیست چون شماره جدیدی ایجاد نمی شود فقط شماره قبلی که اختصاص به علی داشت یک فرعی ایجاد می شود
بند یک در ضمیمه اصلاح شد

kamkam1
دوشنبه 14 دی 1388, 00:07 صبح
سلام

اگر آخرین رکورد را میخواهید از تابع Dlast استفاده کنید.

mahsa.admin
دوشنبه 14 دی 1388, 07:11 صبح
در مورد بحث دوم که انداختن شماره فرعی است دوستا ن راهنمایی میکنند

dadsara
دوشنبه 14 دی 1388, 09:14 صبح
واینکه اگر همز مان در شبکه دو نفر نام علی را بزن مهم نیست چون شماره جدیدی ایجاد نمی شود فقط شماره قبلی که اختصاص به علی داشت یک فرعی ایجاد می شود
سلام
دوست عزیز رکورد شما زمانی ذخیره می شود که کلید ذخیره را فشار داده اید درحالیکه در سوال خود مطرح نموده اید که بعد از گذشتن از نام ، باتوجه به اینکه هنوز نام علی ذخیره نشده است که شماره فرعی ایجاد شود چگونه این عمل درست است؟

mahsa.admin
دوشنبه 14 دی 1388, 12:53 عصر
بله درست میگید ولی در همین دستور رکوردست نمونه هایی هست که مثلا در افتر ابدیت یا بی فور ابدیت از دستور نوشته می شود که میتواند تشخیص دهد رکرود تکراری هست یا نه