PDA

View Full Version : کار نکردن کلید اینتر در روال OnKeyPress

holyspirit
شنبه 12 دی 1388, 23:28 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم !
مشکلی که من در برنامه با آن مواجه شدم اینه که کد IF Key=#13 Then ....

را می نویسم ولی این روال با گرفتن دکمه شیفتجواب می دهد و بدون گرفتن آن جوابی حاصل نمی شود!:عصبانی++:

Felony
یک شنبه 13 دی 1388, 05:29 صبح
برنامه رو قرار بدید تا بررسی کنیم ، اگر هم نمیتونید این کار رو بکنید همین تکه کد رو تو یه برنامه دیگه تست کنید ببینید درست جواب میده ( که جواب میده ) !

holyspirit
یک شنبه 13 دی 1388, 12:48 عصر
این کد در برنامه ای که الان می نویسم کار نمی کنه در سایر برنامه هام عین این کد رو استفاده کرده بودم و نتیجه مد نظرمو هم گرفتم البته اینو هم بگم که همین کد رو تو یه پروژه دیگه ای می نویسم باز جواب میده حالا مشکل این برنامه از چیه نمی دونم !
procedure TForm1.Edit1KeyPress(Sender: TObject; var Key: Char);
begin
if key=#13 then edit2.SetFocus;
end;

Hamid.Kad
یک شنبه 13 دی 1388, 13:10 عصر
میشه کل پروژتونو بفرستید؟ (یاحداقل فرم و فایلهای مربوطه)

دلفــي
یک شنبه 13 دی 1388, 14:47 عصر
در روال OnKeyUp هم تست كنيد :

if key=13 then edit2.SetFocus;

holyspirit
یک شنبه 13 دی 1388, 16:14 عصر
روش keyup هم جواب نداد .

vcldeveloper
یک شنبه 13 دی 1388, 17:20 عصر
خصوصیت KeyPreview فرم را True کنید.

holyspirit
یک شنبه 13 دی 1388, 18:17 عصر
علی آقا پیشنهاد شما رو هم امتحان کردم بازهم جوابی حاصل نشد و این داستان بازهم ادامه دارد....:گریه:

holyspirit
یک شنبه 13 دی 1388, 20:51 عصر
البته اینو بگم موقعی که در قسمت Edit اینتر رو می زنم روال مربوط به یکی از Button ها اجرا می شود (انگار Button رو کلیک می کنم ) !

holyspirit
یک شنبه 13 دی 1388, 20:59 عصر
نبود یه جواب :متفکر:

Hamid.Kad
یک شنبه 13 دی 1388, 22:46 عصر
دوست عزیز. دلیلش اینه که خاصیت Default اون کلید رو برابر با True کرده اید.
False کنید درست میشه. نتیجه رو هم بفرمائید لطفاً

holyspirit
دوشنبه 14 دی 1388, 19:28 عصر
Hamid.kad عزیز ای واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااال خودش بود :لبخند: خدا خیرت بده واقعاً وجود اساتیدی مثل شماها برای آدمایی مثل من که در اول راهن ( ... و علاقه بسیار زیادی هم به برنامه نویسی دارن) نعمتیه! :تشویق: ولی اینو هم بگم تا جایی که یادم میاد به Defult دگمه دست نزده بودم ! بازم از اینکه پیگیر سوال من بودی بسیار سپاسگزارم ! :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق::