PDA

View Full Version : تغيير عملكرد Enter بر روي Button

kohyar
یک شنبه 13 دی 1388, 09:32 صبح
با سلام
دوستان من در بالاي صفحه برنامه ام يك كادر براي جستجو دارم كه كاربر در داخل اون كادر عبارم مورد نظر خود را وارد مي كنه و با زدن دكمه Enter جستجو انجام ميشه و نتيجه جستجو را در داخل گريد ويو نمايش ميشه
و كاربر در رديف هاي گريد ميتونه سطر مورد نظر خود را انتخاب و در پايين گريد ويو اطلاعات سطر انتخابي نمايش داده ميشه و كاربر اطلاعات رو ويرايش ميكنه و با زدن دكمه Update تغييرات در بانك ذخيره ميشه
فقط يك مشكل وجود داره كه من مي خوام وقتي كاربر اطلاعات رو ويرايش كرد با زدن كليد Enter كد مربوط به به روز رساني اجرا بشه كه متاسفانه دوباره كد مربوط به باتن Search اجرا ميشه چون Focus بر روي دكمه Search هستش
قبلاً اين مشكل رو با استفاده از كد زير حل كرده بودم

form1.defaultbutton="buttom name"
ولي حالا كه اين عمليات رو در داخل يوزر كنترل انجام ميدم نميدونم چطوري بايد استفاده كنم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بهنام بهمنی
یک شنبه 13 دی 1388, 12:37 عصر
به ازا هر Panel مي توان يک default button داشت اذا مقدار پايين صفحه را در يک Panel قرار داده و مقدار دکمه پيش فرش را به دکمه به روز رساني تغيير دهيد

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.ui.webcontrols.panel.defaultbutton.aspx

mojtaba00
یک شنبه 13 دی 1388, 14:04 عصر
چون تو برای فرم کنترل پیش فرض تعیین کردی ، در اینجا باید از جاوا اسکریپت کمک بگیری.

مثلا تعیین می کنی که اگر تو یه تکست باکس enter زده شد فلان دکمه متد کلیکش فعال شه.

سرچ بزن.

kohyar
سه شنبه 15 دی 1388, 16:24 عصر
آقاي بهمني واقعاً دستت درست
از روش شما استفاده كردم مشكلم حل شد
آقا مجتبي دست شما هم درد نكنه ولي من خيلي تو جاوا اسكريپت قوي نيستم