PDA

View Full Version : سوال: ناهماهنگی فونت فارسی در برنامه و database

pbiuki630
یک شنبه 13 دی 1388, 13:36 عصر
سلام دوستان
من یه مشکلی برام پیش اومده،اونم اینه که توی برنامه فارسی تایپ میکنم و در db ذخیره میکنم ولی مقعی که از db بازخونی میکنم بهم قارسی نشون میده ولی وقتی میخوام با یه text که اونم فارسیه مقایسه کنم مشکل پیش میاد.البته مشکل برای کلماتی هست که توش از حرف ی استفاده شده.چون وقتی توی db ذخیره میشه دو تا نقطه زیرش قرار میگیره ولی تو برنامه به صورت عادی هست.

mehdi.mousavi
دوشنبه 14 دی 1388, 09:28 صبح
سلام دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده،اونم اینه که توی برنامه فارسی تایپ میکنم و در db ذخیره میکنم ولی مقعی که از db بازخونی میکنم بهم قارسی نشون میده ولی وقتی میخوام با یه text که اونم فارسیه مقایسه کنم مشکل پیش میاد.البته مشکل برای کلماتی هست که توش از حرف ی استفاده شده.چون وقتی توی db ذخیره میشه دو تا نقطه زیرش قرار میگیره ولی تو برنامه به صورت عادی هست.

سلام.
بنظر من با یک SQL Command ساده، کلیه حروف ي رو به ی تبدیل کنید و خودتون رو از شر این مساله نجات بدید.

موفق باشید.

misoft.ir
دوشنبه 14 دی 1388, 10:37 صبح
چند تا راه حل داری میتونی همشو با هم به کار بگیری
1- مگه نمیگی که توی بانکت به صورت ی عربی-همراه با دونقطه- ثبت میکنه ، خوب تو هم تمام ی های ورودی برنامتو با کد تبدیل به ی عربی کن

2- یه کالکشن صحیح برای بانک اطلاعاتی مورد نظرت انتخاب کن

3- قبل از عبارت جست جو یک حرف N قرار بده مثل
فیلد جست جو=N'واژه جست و جو'

mir555
سه شنبه 15 دی 1388, 18:52 عصر
کالیشن sqlserver نگاه کن برای دیتابیست حتمی بزار arabic_ci_ai_ks که تمام حروف فارسی ساپورت میشه تو این کالیشن

naeeme
چهارشنبه 16 دی 1388, 09:39 صبح
و یک استاندارد برای برنامه انتخاب کن. شما باید از یکی از دو استاندارد رایج برای صفحه کلید فارسی استفاده کنید و برای اینکه مطمئن باشید حتما تمام ورودی های شما دارای همون استاندارد هستن، قبل از استفاده از مقادیر ورودی تمام "ی" و "ک" های موجود در متن ورودی رو به "ی" و "ک" استاندار خودتون تبدیل کنید و بعد از اون استفاده کنین. این راه حل رو در کنار راه حلهایی که دوستان قبلا گفتن استفاده کنید.

sky_in_iran
چهارشنبه 16 دی 1388, 09:45 صبح
سلام دوست عزيز
1- شما فيلدتو در بانك nvarchar بزار
2- هنگام مقايسه كردن كلمه n بزار به عنوان مثال

select fname,lname from person where lname like n'"+ name +"'