PDA

View Full Version : خارج کردن Md5 از انکد

imanasp
یک شنبه 13 دی 1388, 22:47 عصر
سلام من کلاس تبدیل پسورد به Md5 دارم اما نمیتونم پسورد رو از Md5 در بیارم میتونید کمکم کنید؟

Saber_Fatholahi
یک شنبه 13 دی 1388, 22:55 عصر
دوست گلم الگوریتم MD5 یه الگوریتم یک طرفه است یعنی قابل باز یابی نیست و شم برای چک کردن رمز وارد شده اونو از همون الگوریتم بگذران اگه جواب رمز با رمز ذخیره شده بود کارهای مربوطه انجام بده اینجوری امنیت هم بالاتره دوست من
موفق باشی

imanasp
دوشنبه 14 دی 1388, 08:15 صبح
دوست گلم الگوریتم MD5 یه الگوریتم یک طرفه است یعنی قابل باز یابی نیست و شم برای چک کردن رمز وارد شده اونو از همون الگوریتم بگذران اگه جواب رمز با رمز ذخیره شده بود کارهای مربوطه انجام بده اینجوری امنیت هم بالاتره دوست من
موفق باشی
یک سوال:

مگه ما نمیگیم MD5 برگشت پذیر نیست ؟!!

پس اینا چی هستن؟

http://www.md5decrypter.com/

http://md5-decrypter.com/

و 2,200,000 (منهای 2) نتیجه دیگر اینم لینکش

http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1G1GGLQ_ENIR331&q=md5+decrypt&cts=1262553463143&aq=0s&oq=md5+dycr&aqi=g-s1g-sx9

اگر این سایت ها میتونن MD5 رو برگردونند پس حتماً !! یک الگوریتمی داره دیگه!!

دوستان نظری ندارند؟

Saber_Fatholahi
دوشنبه 14 دی 1388, 09:17 صبح
حرف شما کاملا صحیحه دوست من
اما واقعا نمی دونم چی بگم طبق اطلاعاتم برگشت پذیر نیست ولی دیدم که هست

Chabok
دوشنبه 14 دی 1388, 11:26 صبح
همین وب سایتهایی که مطرح شد ، خودشون عنوان کردند که یک دیتابیس بزرگ از رشته های کد شده دارند و در اون جستجو می کنند .

What does this website do ?
This website is searching in our database for your specified md5 hash and returns you the md5 decrypted string.

Database.
We have over 3 150 000 unique md5 decrypted strings in our database.

How many conversions have you done?
We have encrypted a total of over 5,940,125 words, phrases, acronyms, etc. since December 2005.

Mahdi-563
دوشنبه 14 دی 1388, 12:31 عصر
همین طور که اساتید عزیز گفتن MD5 برگشت نا پذیر و یک طرفه است اما نرم افزار هایی است که با تولید رشته و مقایه این کار را انجام میده و فقط در صورتی که طول رشته کوتاه باشه میشه با این نرم افزار ها پیدا کرد

meysampaknahad
دوشنبه 14 دی 1388, 12:43 عصر
سلام
منم تویه این سایتی که گفتید یه امتحانی کردم خیلی هم چیز جالبی نیست.
مثلاً Hash مربوط به 3 تا عدد یک رو نتونست پیدا کنه.
فکر می کنم فقط از مواردی که قبلاً خودش hash کرده و در دیتابیسش هست استفاده می کنه.
موفق باشید

mehdi.mousavi
دوشنبه 14 دی 1388, 13:14 عصر
یک سوال: مگه ما نمیگیم MD5 برگشت پذیر نیست ؟!! دوستان نظری ندارند؟

سلام.
بله اما چندی پیش مقاله ای در این مورد خوندم که یک دانشمند ریاضی اونو نوشته بود. توی این مقاله توضیح میداد که این فکر و ایده که MD5 برگشت پذیر نیست، فکری باطله و ثابت کرده بود که این کار میسره... راستش من دیگه دسترسی به اون لینک ندارم، اما خوب، چیزی هم که شما دنبالش هستید اندکی عجیبه. اصلا برای چی شما باید یک عبارت Hash شده رو به حالت اول برگردونید؟

در هر حال، به دلائل فوق هستش که SDL استفاده از MD5 و بسیاری از Hashing Algorithm های دیگه رو مدتهاست که ممنوع اعلام کرده. در این مورد، میتونید به اسناد SDL رجوع کنید.

موفق باشید.

imanasp
دوشنبه 14 دی 1388, 14:46 عصر
سلام.
بله اما چندی پیش مقاله ای در این مورد خوندم که یک دانشمند ریاضی اونو نوشته بود. توی این مقاله توضیح میداد که این فکر و ایده که MD5 برگشت پذیر نیست، فکری باطله و ثابت کرده بود که این کار میسره... راستش من دیگه دسترسی به اون لینک ندارم، اما خوب، چیزی هم که شما دنبالش هستید اندکی عجیبه. اصلا برای چی شما باید یک عبارت Hash شده رو به حالت اول برگردونید؟

در هر حال، به دلائل فوق هستش که SDL استفاده از MD5 و بسیاری از Hashing Algorithm های دیگه رو مدتهاست که ممنوع اعلام کرده. در این مورد، میتونید به اسناد SDL رجوع کنید.

موفق باشید.
پسورد یوزرهام رو با Md5 رجیستر می کنم برای بازیابی پسورد لازم داشتم که خوب مثل اینکه باید یک الگوریتم دیگه رو استفاده کنم
شما دوستان چه الگوریتمی رو پیشنهاد می کنید که قابلیت بازیابی هم داشته باشه؟؟؟

mehdi.mousavi
دوشنبه 14 دی 1388, 14:56 عصر
پسورد یوزرهام رو با Md5 رجیستر می کنم برای بازیابی پسورد لازم داشتم که خوب مثل اینکه باید یک الگوریتم دیگه رو استفاده کنم شما دوستان چه الگوریتمی رو پیشنهاد می کنید که قابلیت بازیابی هم داشته باشه؟؟؟

سلام.
مکانیزم استفاده از Hashing برای نگهداری کلمات عبور (فارغ از الگوریتمی که برای Hash کردن استفاده میشه) اینه که کلمه وارد شده توسط کاربر رو باید Hash کنید و اونو با Hash ذخیره شده در بانک مقایسه کنید. اگر هر دو یکسان بودن، یعنی کلمه عبور درست وارد شده. تو این حالتها مطلقا نیازی نیست که کلمه عبور رو به حالت اصلی و غیر رمزگذاری شده خودش برگردونید. شما تو این حالت نمیتونید PAssword Recovery داشته باشید، جاش، میتونید از امکان Reset Password استفاده کنید (برای حالاتی که کاربر کلمه عبور خودش رو فراموش کرده!)

در هر حال، من الگوریتم SHA256 یا بالاتر رو پیشنهاد میکنم. (اما مکانیزم کماکان همینی هستش که توضیح دادم).

موفق باشید.