PDA

View Full Version : سوال: مشكل تعريف دسترسي كاربران و شبكه كردن در اكسس

venus_h
دوشنبه 14 دی 1388, 08:52 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
من در حال طراحي پايگاه داده اي در اكسس 2007 هستم،اين اولين كار تخصصي من محسوب ميشه،واسه همين به مشكلات زيادي بر خوردم
تقريبا كارم تمام شده ولي...
1:سطح دسترسي كاربرها رو چطور تعريف كنم؟
7 كاربر دارم كه ميخوام هر كدوم به بخشي از فرمها و جداول دسترسي داشته باشن
(برنامه نويسي بلد نيستم و كار نكردم،تو اين پايگاه داده هم از سايت ها سعي كردم كد بدست بيارم)
(يوزر و پسورد رو تونستم تعريف كنم ؛البته كدشو از رو يه سايت گير آوردم؛ولي اين يوزر و پسورد هيچ كاربردي تا فعلا واسم نداشته و تزييني محسوب ميشه!)

2:چطور پايگاه دادمو تو شبكه بزارم كه همه استفاده كنن و سرعت هم پايين نياد؟

3:چطور بخشي از اطلاعاتمو بزارم رو سايت شركت؟و آيا ميشه كاري كرد كه اطلاعات از سايت به طور مستقيم وارد پايگاه داده من بشه؟

اينا مشكلات اصلي بودن...
اگه كسي بتونه وقت بذاره و بياد شركت ما و مشكلات اين پايگاه داده رو برطرف كنه خوشحال ميشم همكاري داشته باشيم،در صورت تمايل به اين ميل جواب خودتونو بفرستين :hemati@tavansazan.com
با تشكر

sh1234
سه شنبه 04 تیر 1392, 14:23 عصر
مطالب درخواستي شما خواندم درصورت تمايل به همكاري بنده با شركت شما پاسخ را به Shiebany24@yahoo.comارسال كنيد با شماره تماس

mhamedm2008
جمعه 07 تیر 1392, 00:55 صبح
برای این کارهای شما اکسس نمی تونه گزینه مناسبی باشه

wolfstander
دوشنبه 10 تیر 1392, 07:23 صبح
سلام
در مورد شبکه کردن که هیچ کاری نداره
شما یک فولدر share بذار و فقط دسترسی read/write رو بده
بعدش فایل اکسست رو لینک کن بهش
به راحتی قابل انجامه
در مورد کاربری، تو سایت هم نمونه های خوبی هست
فقط کاری که باید انجام بدی اینه که یه جدول داشته باشی نام کاربر رو بزنی توش
یه جدول هم سطح دسترسی
یه جدول هم دسترسی کاربر به شماره فرم
تو فرمهات هم بگی موقع لود شدن با توجه به سطح دسترسی، دکمه ها و مطالب رو نشون بده مثلا ً ادیت رو غیرفعال کنه و یا فقط ادد رو فعال کنه
موقع فراخونی فرمها هم بگی از جدول چک کنه که این فرم رو بهش دسترسی باید داشته باشه کاربر با خیر
میتونی منو هم بسازی برای این کار
در مورد استفاده از روی اینترنت
راه حلی با اکسس وجود نداره
شما میتونی از شیر پوینت استفاده کنی
اما یک راه حل ابتکاری که تقریبا یک سال و نیم پیش من پیداش کردم و آموزشش رو هم توی سایت گذاشتم
استفاده از از IIS ، SQL .و اکسس هست
راهنمای تصویریش رو گذاشتم
http://barnamenevis.org/showthread.php?331413-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA
در این روش، من توی دو شعبه در شمال ایران و خراسان، تونستم ورود اطلاعات رو از طریق اکسس، به صورت مستقیم توی دیتابیس انجام بدم
هرچند بچه های سایت هم تونستن توی sql شرکت اطلاعات رو وارد کنند که میتونم بگم از سراسر ایران این کار انجام شد
و چون فقط شما pocket دیتا میفرستی، اطلاعات به سرعت آپلود میشه
راه حل دیگه ای رو سراغ ندارم