PDA

View Full Version : کار با صدا البته با بلندگو

negarsoft
دوشنبه 14 دی 1388, 12:02 عصر
سلام
اول از همه بگم که گشتم نگین نگشتی!!:خجالت:
من می خوام یک فرکانس خاصی رو در یک مدت زمان معینی بفرستم ؟ اول از همه تا چه محدوده ای رو می شه فرستاد یعنی فراصوت یا فروصوت رو هم می شه فرستاد؟ چه قدر قابل اطمینانه که همون فرکانس رو بفرسته ؟ و چجوری می شه فرکانس ورودی رو خواند یعنی مثلا صدایی رو که از میکرو فون میاد چجوری بفهمیم که مثلا چند ثانیه چه فرکانسی می یاد ؟ و یک چیز دیگه که اطلاعات صدا چگونه تو فایل ogg نوشته می شن یعنی پلیر چجوری صدا رو از توشون می خونه ؟
البته بگم من از فیزیک سر در نمی یارم

tdkhakpur
دوشنبه 14 دی 1388, 22:28 عصر
شما احتیاج به کامپوننت آنالیز صوت دارید!
امیدوارم دوستان برایتان ارسال کنند.

Nima_NF
سه شنبه 15 دی 1388, 01:08 صبح
یک چیز دیگه که اطلاعات صدا چگونه تو فایل ogg نوشته می شن یعنی پلیر چجوری صدا رو از توشون می خونه ؟
فرمت ogg سورس باز هست، لذا می توانید از سایت خودش اسناد آن را دانلود کرده و مطالعه کنید. شما می توانید از طریق اسناد نحوه خوانده داده های این فرمت را فرا بگیرید و پیاده سازی کنید. و یا اینکه راحت کتابخانه های آن را دانلود کنید و در برنامه خود استفاده کنید.

negarsoft
پنج شنبه 17 دی 1388, 16:48 عصر
سلام
آقا این کامپونت رو از کجا بگبرم ؟
کسی نمی دونه که چقدر خطا داره ؟

apocalipto
پنج شنبه 17 دی 1388, 21:43 عصر
سلام
اول از همه بگم که گشتم نگین نگشتی!!:خجالت:
من می خوام یک فرکانس خاصی رو در یک مدت زمان معینی بفرستم ؟ اول از همه تا چه محدوده ای رو می شه فرستاد یعنی فراصوت یا فروصوت رو هم می شه فرستاد؟ چه قدر قابل اطمینانه که همون فرکانس رو بفرسته ؟ و چجوری می شه فرکانس ورودی رو خواند یعنی مثلا صدایی رو که از میکرو فون میاد چجوری بفهمیم که مثلا چند ثانیه چه فرکانسی می یاد ؟ و یک چیز دیگه که اطلاعات صدا چگونه تو فایل ogg نوشته می شن یعنی پلیر چجوری صدا رو از توشون می خونه ؟
البته بگم من از فیزیک سر در نمی یارم

خدایی یه خورده این IQ هارو مصرف کنید ،احتمالا شما هدفتون برنامه نویس شدن نیست
تا حالا شده یه شب تا صبح به یک مسئله فکر کنید ؟تا بیخوابی نکشید برنامه نویس که حرف اش رو نزنید،برنامه نویسان ایرانی کارشون تایپیستیه:گیج::شیطان:

negarsoft
پنج شنبه 17 دی 1388, 23:16 عصر
سلام
صرفه جویی می کنم !!! :لبخند: راستش رو بخواید نه هدف من زیست شناس شدن که هیچ ربطی(مستقیم )نه به کامپیوتر ونه به برنامه نویسی داره ولی من دوست دارم که از کامپیوترم استفاده کنم وهرکاری دوست دارم باهاش بکنم وهیچ وقت هم یک برنامه بزرگ هم نمی خوام بنویسم بنابراین به انداره ی نیازم سعی می کنم که یاد بگیرم واون چیزهایی که نمی دونم می پرسم تا کسای دیگه که می دونند و می خواهند به من بگم چیزهایی که شاید بعدا اصلا مورد نیازم نباشتد

tdkhakpur
پنج شنبه 17 دی 1388, 23:39 عصر
اینکه کسی بخواد پاسخ مسئله را به یک نقطه ای دیگر اشاره بدهد مشخص کننده این نیست که جواب سوال را نمیداند و یا خواسته که چیزی تایپ کرده و یا حرفی زده باشد.
برای دوست عزیزمان که مسئله را به شوخی تبدیل کرده عرض کنیم که وقتی یک برنامه ای ساخته و طراحی میشود که مختص کار برای دستگاههای جانبی هست خوب حتما هم باید این گونه برنامه ها برای شخص تولید کننده سود مادی داشته باشد تا از طریق آن بتواند امرار معاش کند نمیشه که هر کاری را رایگان انجام داد و دلیل اینکه ما هم بعضی کار ها رو به تهیه کامپوننت ارجا میدیم همینه. طراح محترم کدهای خاصی را برای کار دستگاه تهیه و آماده میکند و آنرا در معرض فروش قرار میدهد و اگر کسی هم وقت کافی برای طراحی نداشته باشد این کامپوننتهای آماده را خریداری و استفاده میکند. و این دلیل نمیشود که خریدار یک کامپوننت نمیتواند این نوع برنامه ها را تولید کند.
خوب وقتی داخل بازار لباس برای خرید ارزان و آسان بدست بیاد چه لزومی دارد که فرد بشیند و ریسندگی و بافندگی کند.:لبخندساده:

Abednorton
جمعه 18 دی 1388, 19:29 عصر
سلام ،
تا اونجايي كه من از صحبت هاي شما فهميدم:
اگه مي خواين از كارت صدا استفاده كنيد ، حداكثر فركانس 18 كيلوهرتز رو داشته باشين.
بعضي كارت صداها تا فركانس 20 كيلوهرتز را ساپورت ميكنن اما با ضريب تقويت بسيار كم.
شما ميتونيد براي ايجاد فركانس هاي بالاتر از پرت كام يا پارالل استفاده كنيد، البته از مدار هاي واسط مبتني بر ميكرو كنترلر و usb شما ميتونيد تا 3 مگاهرتز رو نيز بدست بياريد.
در مورد سوال دوم شما من بايد بگم سوال شما شايد اينطوري صحيح باشه:
در هر ثانيه چه فركانس هايي مياد؟
شما مي تونيد از منحني FFT (سري فوريه) استفاده كنيد.
اگه سورسي ميخواين لطفا پيغام بزاريد.