PDA

View Full Version : ایجاد فایل سفارشی برای برنامه

saed2006
سه شنبه 15 دی 1388, 09:07 صبح
با سلام
من میخوام یک فایل سفارشی با پسوند خاصی برای برنامه خودم بسازم مثل اکثز نرم افزار های معروف
یک مقدار عدد و متغیر رو باید ذخیره کنم توی این فایل
به نظر شما چجوری این رو بسازم که محتوای اون فقط برای برنامه خودم قابل شناسایی باشه

saed2006
سه شنبه 15 دی 1388, 10:10 صبح
نمیدونم منظورمو گرفتین یا نه
مثل ورد که یک فایل با پسوند خودش داره و بعد کاربر میتونه اون رو باز کنه
منم میخوام برای نرم افزارم یک فایل بسازم با پسوند خاص خودم و توش تعدادی متغیر و کلاس رو ذخیره کنم بعد هم بتونم بازش کنم و اون متغیر و کلاس ها رو برگردونم

saed2006
سه شنبه 15 دی 1388, 12:05 عصر
من از serial سازی استفاده کردم اما مشکل اینه از dll استفاده میکنم که serail سازی اون فعال نیست

H2K
سه شنبه 15 دی 1388, 12:39 عصر
سلام ، میتونی‌ یه الگوریتم بار خودت طراحی کنی‌ که اون چیزهایی که می‌خوای تو اون فایل بریزی رو با اون الگوریتم (encrypt) کنید و بلعکس
البته حتما روش‌های بهتر یا استاندارد تری هم وجود داره ،اگه چیزی پیدا کردم میگم بهتون

Amir Oveisi
سه شنبه 15 دی 1388, 12:42 عصر
سلام

شما لازم نیست حتما خود اون object رو که از کلاس توی dll ساختین serialize کنید. به جاش میتونین اون مقادیری رو که میدین به property های object مورد نظر serialize کنید. مثلا یک کلاس ایجاد کنید که فیلد های مورد نظرتون رو داشته باشه و بعد مقدارهایی رو که قراره بدین به object تون، بدین به یه object از کلاسی که ساختین و همونو serialize کنید. موقع load کردن هم فایل رو deserialize کنید و مقادیر رو بخونین و یه object از کلاس dll بسازید و این مقدارهایی رو که load کردید رو براش set کنید.

موفق باشید