PDA

View Full Version : سوال: ساخت پنجره ها شبیه یاهو مسینجر

MOSTAFANAVVAB
سه شنبه 15 دی 1388, 09:32 صبح
با سلام

آقا چه جوری میشه یک پنجره را شبیه یاهو مسنجر جوری در آورد که و قتی موس میره رو آیتم ها از گوشه سمت چپ آن یک پنجره دیگه باز بشه و به شما قابلیت بده و چه جوری میشه اگر یاهو در هر جای پنجره باز میشه پنجر از سمتی که فضای خالی داره باز میشه شبیه چیزی که تو گوگل تالک هم هست ؟

خدایی من کلی تست کردم نشد
لطفا کد بدید

narsic
سه شنبه 15 دی 1388, 09:48 صبح
باسلام
روش کلیش به این شکله که میان اندازه صفحه رو میگیرن بعد میان اندازه فرم اصلی برنامه به همراه مختصات مکان قرار گیریش رو میگیرن سپس بدست میاد که از کدوم سمت فضای خالی وجود داره .
برای سوآل بعدی تون هم میتونید برای یکی از رویداد های onmouse بنویسید.
موفق باشید

MOSTAFANAVVAB
سه شنبه 15 دی 1388, 12:01 عصر
جناب نارسیس بند نیز همین کار رو کرده ام ولی چون پنجره در هین جابجا شدن موس تغییر نکرده و بلکه با کلیک فرم بازمی شود و با فشار دادن دوباره آن فرم بصورت دو برابر باز می شود (سایز فرم)و در صورتی که فرم اصلی را جابجاکنید محاسبه نیز بهم می خورد (پنجره دوم زیر پنجره اول باز می شود نه در کنارش) البته بنده با استفاده از درصد گیری این کار را کرده ام

mir555
سه شنبه 15 دی 1388, 18:55 عصر
شما تو رویداد on mouse Click نوشتی تو رویداد on mouse mover برای اون تکست باکس یا button اینو بنویس بعدش تو on mouse move فرمت بنویس که hide بشه

MOSTAFANAVVAB
چهارشنبه 16 دی 1388, 15:26 عصر
من این کار و کردم
یک طرف داستان حله و اون اینه که بجای استفاده از درصد گیری از کسر مقدار فرم اول بر مقدار موردنیاز فرم دوم تونستم این کار و بکنم ولی هنوز مشکلم اینه که اگر فرم دوم باز باشه و شما فرم اول را جابجا کنید و دوباره روش کلیک کنید فرم دوم سایزش افزایش پیدامی کند
چرا؟
هر چه هم در لود فرم دوم دستور ریفرش را نوشتم انگار با دیوار صحبت کردم کامپیوتر ما رو آدم هم حساب نمی کنه

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 17:22 عصر
خوب کدتو بزار اینجا ببینم اگه بلد بودم کمکت می کنم دوست عزیز

MOSTAFANAVVAB
شنبه 19 دی 1388, 10:39 صبح
Int32 kkr =System.Convert .ToInt32 (Form1.leftMouse.ToString ());

this.Top = 180;

//__________________________________________________ _
kkr = (kkr - 600);
this.Left = kkr;