PDA

View Full Version : حرفه ای: كنترل برنامه هاي مقيم حافظه

behnam124
سه شنبه 15 دی 1388, 12:25 عصر
سلام به همه بچه هي گل برنامه نويسي

من ميخوام برنامه اي بنويسم كه روي برنامه هاي ديگه كنترل داشته باشم

مثلا ميخوام برنامم پرينترو كنترل كنم
يعني چنتا يوزر با پسورد واسه كنترل پرينتر درست كنم

و فقط همون ها بتونن از پرينتر استفاده كنن

و ميخوام بتونم تعداد صفحه هاي رو كه هم پريت گرفتنو هم ذخيره كنم

بطوري كه از هر برنامه اي (مثلا برنامه هاي آفيس) كاربري خواست پرينت بگيره برنامه من اجرا شه

خيلي خوشحال و شرمندم ميكنيد اگه كمكم كنيد

ممنون

saed2006
سه شنبه 22 دی 1388, 11:28 صبح
شما باید پورت رو شنود کنی تا
اگر خواستی اجازه عبور داده از پورت رو ندی
کمی در مورد rootkit تحقیق کن

saied_genius
سه شنبه 22 دی 1388, 11:30 صبح
من خيلي فکر کردم روي مشکلتون.

ولي به اين سادگي که فکر مي کنيد نيست ، يا منبع خاصي پيدا نمي شود چون يک مسئله عمومي نيست و خودت بايد برايش راه حل بسازي.

يک راه حل که به ذهن من رسيد (البته فرضيه است) و خيلي کار مي برد تا پياده سازي شود، چون به همين سادگي گفتنش نيست.
راه حل:
ويندوز سرويس print Spooler مسئول پرينت است . شما مي توانيد آنرا غير فعال کنيد ، و با برنامه خود (با يوزر و پسوورد) چک کنيد کاربر اجازه دارد يا نه ، سپس print Spooler را اجرا کنيد و پرينت را (از برنامه خودت دستور پرينت را بدهي) بگيري و دوباره آنرا stop کني.

البته اجراي هر يک از مراحل ذکر شده يک دنيا کار و تحقيق مي خواهد ، ولي خوب يک سرنخ و راهنمايي براي شروع کار است.

اميدوارم که بتواني مشکلت را حل کني و يا دوستان ديگر کمک کنند مراحل را باز کنند (يا تغيير دهند) تا مشکل حل شود.

موفق باشيد.

ایمان اختیاری
یک شنبه 27 دی 1388, 12:56 عصر
ببینید دوست عزیز... منم یه زمان می خواستم برنامه ای رو بنویسم که بین پرینتر و کاربر قرار بگیره اگه کاربر اجازه داشت براش پیرینت بگیره اگه نداشت که هیچی ...
ولی تا اونجایی که من گشتم نشد .. به این خاطر که ما حتی اگه یه برنامه ای بنویسیم که توی سطح 0 سیستم عامل هم بره ( مثله درایور ها ) باز هم نمی تونیم کنترل پرینتر رو از سیستم به برنامه ی خودمون منتقل کنیم ... ( این هم به خاطر close source بودن ویندوزه )
اما من برای این کارم یه راه حل دیگه پیاده کردم ...
کاربر می خواد یه فایلی رو پرینت بگیره .. طبق یک دستور العمل این کار رو می کنه
1- توسط یک برنامه ی پرینتر مجازی فایل مورد نظرش به PDF تبدیل می شه ...
2-برنامه ی سطح کاربر فایل رو انتخاب می کنه و پس از تایید نهایی کاربر و داشتن مجوز پرینت اونو برای یه سیستم دیگه می فرسته و بهش می گه این کاربر این فایل رو پرینت می خواد.
3-برنامه ی سطح سرور فایل رو پرینت می گیره .

البته این روش یه کم لقمه رو از اون طرف خوردنه ولی کار کرد .. پرینترمون هم share نشد ( که کاربرای جسور خودشون بدون مجوز پرینت بگیرن ) و ما هم دیگه دردسر کنترل پرینتر رو نداشتیم

sds1920
پنج شنبه 10 آذر 1390, 08:16 صبح
من قبلا يه برنامه مثه اين ديده بودم.روش کارش اين بود که سندهايي رو که به صف پرينتر ارسال مي شد را Keep مي کرد(Printers and Faxes-->MyPrinter Properties-->Advanced-->Keep Printed documents ).بعد برنامه سراغ صف مي رفت.اطلاعات سند رو مي خوند و بعد اون رو پاک مي کرد.