PDA

View Full Version : سوال: جستجوي عكس

mhbshn
سه شنبه 15 دی 1388, 12:41 عصر
دوستان سلام
برنامه اي براي ثبت اطلاعات و عكس مراجعين در عكاسي دارم ، از بانك اكسس استفاده ميكنم به راحتي ميتوانم اطلاعات را در بانك لود كنم. فرض نماييد جستجو را بر اساس نام انجام ميدهيم يك list box دارم كه بعد از جستجو اطلاعات مراجعين را در ان ليست مينمايد ( مثلا 5 نفر با نام علي ) حال بر روي هر كدام از آنها كه كليك مينماييم بايد عكس مربوط به ان اطلاعات را در PictureBox نمايش دهد . كد زير را نوشته ام ( اين كد بر اساس SelectedIndex عمل نموده مثلا اگر نفر سوم از list box را انتخاب نماييم عكس نفر سوم از ابتداي بانك را نمايش ميدهد در صورتي كه فرد مذكور مثلا در رديف 150 از بانك قراردارد)
براي حل مشكل من چه پيشنهادي ميدهيد.

Private Sub ListBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ListBox1.SelectedIndexChanged
conn.Open()
Dim dspic As DataSet
Dim da As New OleDbDataAdapter("select photo from pic", conn)
Dim cbd As OleDbCommandBuilder
cbd = New OleDbCommandBuilder
dspic = New DataSet
da.Fill(dspic, "pic")
Dim arrpicture() As Byte = CType(dspic.Tables(0).Rows(ListBox1.SelectedIndex) ("photo"), Byte())
Dim ms As New MemoryStream(arrpicture)
PictureBox3.Image = Image.FromStream(ms)
ms.Close()
conn.Close()

End Sub

moharrami
سه شنبه 15 دی 1388, 13:01 عصر
بهتره برای select یه شرط بزاری تا فقط عکس فرد مورد نظرت رو برگردونه بعد داده ای که بر میگرده فقط یه سطره که میتونی ازش استفاده کنی
سعی کن شرط روی کلید اصلی باشه

karim orooji
سه شنبه 15 دی 1388, 20:52 عصر
با سلام
طبق فرمايشات دوستمون شما بياد شرط بزاريد
كه اگر اسم و فاميل اون نفر رو وارد كرديد
جستجو شما نبايد براساس فقط اسم باشه شما ميتونيد از شماره ملي براي جستجو كردن استفاده كنيد
اگر در بانك موجود بود براي شما نمايش بده

arsalansalar
چهارشنبه 16 دی 1388, 08:18 صبح
براي select اين طوري كد بنويس:

select Distinct ....