PDA

View Full Version : پيش فرض در Text Box

arman2000
سه شنبه 15 دی 1388, 13:23 عصر
با عرض سلامت خدمت شما
و با تشكر از راهنمايي هاي بسيار خوب شما در سوال هاي قبلي ام

فرمي براي سرچ درست كردم كه نياز دارم مقادير پيش فرضي در فيلدهاي جستجو (Text Box) قرار گيرد. اين كار را چطور انجام دهم؟

چون اگر در Table فيلدي تعريف كنيم، مي توانيم Default Value براي آن در نظر گرفت و در فرم، Control Source تكست باكس آن را فيلد در Table قرار دهيم ولي براي فرم سرچ كه ما ركورد در نظر نمي گيريم تا در Table برايش فيلد تعريف كنيم.

Alirezanet
سه شنبه 15 دی 1388, 13:50 عصر
کنترل TextBox هم گزینه دیفالت داره ولی میتونه در رویداد GotFocus تکست باکست یه چیزی مثله این کد رو قرار بدی ..
مثال :

text1.value = " مقدار پیش فرض "

arman2000
چهارشنبه 16 دی 1388, 09:06 صبح
سلام
براي تاريخ پيش فرض در فيلد، مقدار مي دم ولي تبديل به ميلادي مي شه.
هم از طريق Default Value و هم GotFocus.:متفکر:

براي عدد مشكلي نبود ممنونم.:تشویق:

dadsara
چهارشنبه 16 دی 1388, 09:52 صبح
سلام
فیلد شما نباید از نوع تاریخ باشد
باتوجه به اینکه برای محاسبات تاریخهای خود از چه تابعی استفاده می کنید از نوع تکست و یا عددی باشد

arman2000
چهارشنبه 16 دی 1388, 13:24 عصر
سلام مجدد
در قسمت Format تكس باكس فقط موارد انتخابي، تاريخ و عدد هست
نوع تكست نيست

Alirezanet
چهارشنبه 16 دی 1388, 16:50 عصر
سلام مجدد
در قسمت Format تكس باكس فقط موارد انتخابي، تاريخ و عدد هست
نوع تكست نيست

سلام توی فرمت نباید از تاریخ و عدد استفاده بشه چون فرمت هم نمیتونه تاریخ های شمسی رو ساپورت کنه . میتونید از نوع Number استفاده کنید .

arman2000
پنج شنبه 17 دی 1388, 07:39 صبح
سلام
بزرگوار در فورمت textbox فقط گزينه هايي مانند General Date و General Number و Fixed وجود دارد. Text يا Number نيست

Alirezanet
جمعه 18 دی 1388, 02:14 صبح
سلام
بزرگوار در فورمت textbox فقط گزينه هايي مانند General Date و General Number و Fixed وجود دارد. Text يا Number نيست

من پیشنهاد میکنم از InputMask استفاده کنین . من خودم قبلا همین مشکلات رو داشتم و از طریق InputMask و validation Rule کاملا مشکل حل میشه و حتی کیفیت کارتون هم بالا میبره .
به طور مثال توی InputMask برای تکست باکستون بنویسید.

0000\/00\/00

اینجوری با فرمتی که تعیین کردید کاربر مجبور به وارد کردن مقدار هستش .

arman2000
سه شنبه 22 دی 1388, 10:32 صبح
ممنونم شما درست مي فرمائيد ولي من از ورودي اين تكست باكس براي جستجوي ركوردهايي كه فرمت تاريخ دارند بايد استفاده كنم كه براي راحتي كار در واقع براي راهنمايي كاربر كه بدونه چه نمونه تاريخي رو وارد كنه نياز به پيش فرض دارم. اگه ماسك بذارم اولا پيش فرض ديده نمي شه دوم فيلد تاريخي كه قبلا وارد كردم رو پيدا نمي كنه. مثلا من در جدول تاريخ 01/01/1388 رو وارد كردم كه مي خوام اونو پيدا كنم از طريق تكست باكس يه فرم