PDA

View Full Version : سوال: Run As Administrator برنامه در ویستا

mortezamhd
سه شنبه 15 دی 1388, 21:27 عصر
سلام

مثلا برای باز کردن رجیستری در ویندوز ویستا اگر UAC فعال باشه یک پیغام مبنی بر اینکه ایا میخواهید برنامه اجرا شود به شما داده میشود . خوب حالا اگر بخواییم از طریق برنامه رجیستری رو ویرایش کنیم باید چکار کنیم که اگر هم UAC فعال باشه باز هم رجیستری باز بشه و .... ؟

مرسی

gh-reza
سه شنبه 15 دی 1388, 21:45 عصر
مطرح کردن صورت صحیح سوال، نیمی از جواب است (حضرت علی علیه السلام)

شما بخودتون زحمت نمیدید صورت سوال رو درست مطرح کنید و یکم بیشتر تایپ کنید، چطور انتظار دارید مردم ذهن شما رو حدس بزنن

mortezamhd
سه شنبه 15 دی 1388, 22:13 عصر
سلام
نمیدونم که شما اصلا سوال منو خوندید و اینجوری میگید !!!!
فکر نکنم با پست بیهوده(الکی) دادن و تغیر رنگ ستاره هاتون بهتون جایزه بدن
و اگر هم با ویندوز ویستا کار کردین باید بدونین که UAC همون User Accoount Control هست و فکرنکنم جای دیگش مشکل داشته باشه
قبل از پست دادن هم صورت سوال رو با دقت بخونید و بعد پاسخ بدید

موفق باشید

DoDoklak
چهارشنبه 16 دی 1388, 09:00 صبح
این مشکل از اینجا ناشی میشه که در VISTA,Seven کاربرهای غیر Administrator به عنوان Standard User شناخته میشن و برای هر عمل اگر UAC فعال باشه باید اجازه بگیرن.شما اگر کاربر تون Administrator باشه بدون مشکل کارتون راه میوفته در غیر اینصورت باید روی برنامه کلیک راست کرده وبا گزینه Run As Administrator اجرا بشه.
الان من یک بنامه امنیتی دارم به نام USB DISK SECURITY که هنگام اجرا تو ویندوز SEVEN درخواست اجازه اجرا تو مد Administrator رو میخواد

mortezamhd
چهارشنبه 16 دی 1388, 18:27 عصر
سلام
مرسی از پاسخت ولی اینارو میدونم
من هنگامیکه از طریق برنامه وارد رجیستری برای ویرایش میشم اجازه نمیده و ارور میده و حتی پیغام Yes و No UAC هم نمیاد !!!!!
حالا میخوام ببینم که نمیشه با کد (توی برنامه) کاری کرد ؟

DoDoklak
پنج شنبه 17 دی 1388, 09:50 صبح
دست بردن تو تنظيمات امنيتي ويندوز خيلي مشکه

يه برنامه تعمير رجيستري دارم که وقتي تو ویندوز 7اجرا ميکنم برنامه اجرا ميشه ولي وقتي که ميخوام دستکاري تو رجيستري با اين برنامه انجام بدم خود نرم افزار پيغام ميده که جهت انجام عمليات بايد با مد Administrator اجرا بشه. ظاهرا اون برنامه هم نتونسته مشکل امنیتی رو حل کنه.البته طبيعي اگر اينقدر راحت غير فعال ميشد ويروسها و هکرها راحت بهش نفوذ ميکردند.به نظر من شما دستورات رو تو يکTry Catch بنويس و هرگاه خطاي عدم دسترسي دريافت کردي به کاربر پيغام بده که تو مدAdministrator برنامه رو اجرا کنه و راهنمايش کن.

ولي يه نکته ديگه وجود دارد اگر به خودVS نگاه کردي باشي هنگامی که اجرا ميشه خودشو با مدAdministrator اجرا ميکنه حتي اگر کاربر تو این مد نباشه

http://f.imagehost.org/0756/Untitled2.jpg

اگر بشه اين روش رو پيدا کرد ميشه از صدUAC گشت

البته اگه بتونی مثل برنامه زیر از کاربر اجازه بگیری بازم خیلی خوبه

http://i.imagehost.org/0464/Untitled_13.jpg

mortezamhd
پنج شنبه 17 دی 1388, 14:00 عصر
مرسی از توجه
خوب برای من همین پیغام UAC هم نمیاد که از کاربر اجازه ورود بگیره و ارور میده !!!!!!!