PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد پایگاه داده SQL Server

Salar Ashgi
سه شنبه 15 دی 1388, 23:55 عصر
دوستان من تا حالا اکثرا با پایگاه داده Access کار کرده ام ، حالا که اخیرا کوچ کردیم به SQL Server

چند سوال داشتم :

1) در پایگاه داده Access فایل پایگاه داده همیشه در کنار برنامه قرار داشت ، اما از قرار معلوم تو

SQL Server چنین نیست ؟!

2) SQL Server 2000 با ویندوز های Vista , Se7en سازگار نیست ، تو ویندوز Vista یا Se7en

میتوان از همون SQL Server ورژن Express ، خود Visual Studio 2008 استفاده کرد ؟

ممنون از راهنمایی شما عزیزان .

SamIran
چهارشنبه 16 دی 1388, 00:54 صبح
سلام دوست عزیز!
خوب شما نباید اکسس را با SQL Server به این راحتی مقایسه کنید! همون طور که از اسمش هم بر می آید SQL Server یک سرور هست. این بدین معنی است که هر کسی توی خونش یا محل کارش یا اتاق بچش سرور نداره! یک سرور هست که SQL Server را اجرا می کند و به تعداد زیادی برنامه و User اجازه دسترسی به یک بانک را می دهد پس لزوما نیازی به دانستن مکان فایل دیتا نیست! اما باز هم امکان نگه داری فایل SQL Server در کنار برنامه وجود دارد، بدین ترتیب که هربار برنامه اجرا می شود آن را به sql server ارائه و در پایان باز پس بگیرید!
اما SQL Server 200 در ابتدا با Vista مشکل داشت اما بعد آن را اصلاح کرد، من نمی دانم چطوری چون دلیلی برای نصب این ورژن نمی دیدم اما می دانم با یک جستجوی کوچک می توان مساله را حل کرد! 2005 خیلی بهتره و 2008 عالی!
sql Server Express یک ایده عالی هست! روی سیستم برنامه نویس از VS قابل دسترس است و تمامی کارهای ورژن های دیگر را انجام می دهد! و خوبی استفاده از آن این است که با یک تیک به Setup برنامه تان اضافه می شود!
یا علی

ASKaffash
چهارشنبه 16 دی 1388, 08:14 صبح
سلام
تفکر اکسس در بانک اطلاعاتی تفکر فایلینگ است که از طریق یک Provider محقق میشود ولی ارتباط با بانکهای راه دور مثل اراکل و SQLServer تفکر ارائه سرویس بانک اطلاعاتی توسط یک سرویس دهنده روی سرور بانک اطلاعاتی است در ضمن SQLServer با تمامی وزژنها روی ویستا و سون به راحتی نصب میشود(من 2000 را روی همه بدون مشکل نصب کرده ام)

Salar Ashgi
چهارشنبه 16 دی 1388, 12:22 عصر
سلام
تفکر اکسس در بانک اطلاعاتی تفکر فایلینگ است که از طریق یک Provider محقق میشود ولی ارتباط با بانکهای راه دور مثل اراکل و SQLServer تفکر ارائه سرویس بانک اطلاعاتی توسط یک سرویس دهنده روی سرور بانک اطلاعاتی است در ضمن SQLServer با تمامی وزژنها روی ویستا و سون به راحتی نصب میشود(من 2000 را روی همه بدون مشکل نصب کرده ام)

SQL Server 2000 ای که من استفاده می کنم ، Personal Edition هستش و مشکلش اینجاست

که اولا هنگام شروع نصب خطای Uncompatibility (عدم سازگاری با ویندوز ویستا) رو میده و بعد

نصب Enterprise Manager نمیتونه Connect بشه ؟؟؟

ASKaffash
چهارشنبه 16 دی 1388, 12:28 عصر
سلام
از همین Laptop که تاپیک را ارسال می کنم ویندوز ویستا است که دات نت 2008 و همزمان SQL2000 , SQL2008 نصب است تازه 2000 هم نسخه Personal است . عجیب است !

Salar Ashgi
چهارشنبه 16 دی 1388, 12:30 عصر
دوستان من هنوز جواب اون سوال اولم رو دقیق متوجه نشدم

slashslash2009
چهارشنبه 16 دی 1388, 13:16 عصر
دوست من شما میتونید از همون sqlexpress2005 که هنگام نصب vs2008 هم نصب میشه استفاده کنی هم رو 7 کارمیکنه هم رو ویستا واقعا خوب جواب میده در ضمن نسخه sqlexpress2008 هم اومده

Salar Ashgi
چهارشنبه 16 دی 1388, 14:36 عصر
دوست من شما میتونید از همون sqlexpress2005 که هنگام نصب vs2008 هم نصب میشه استفاده کنی هم رو 7 کارمیکنه هم رو ویستا واقعا خوب جواب میده در ضمن نسخه sqlexpress2008 هم اومده

ممنون از راهنمایی شما ، آیا من روشی که در عکس زیر برای طراحی پایگاه داده SQL Server

رفته ام ، درسته ؟

Add new item => Local Data Base

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 17:25 عصر
می دونستی میتونی تو پروژه خودت یک دیتابیس اضافه کنی و تمام جدولاتو تو همون محیط vs به ببینی؟؟؟/
اگه احتیاج نداری چند برنامه با بانکت کار کنه از sqlexpress استفاده کن همچنین حواست باشه sqlexperss تا 4 گیگابایت دیتابیس ساپورت میکنه پس اگه تو بانکت اطلاعاتی مثل صدا و تصویر ذخیره می کنی مواظب این نکته باش

Salar Ashgi
چهارشنبه 16 دی 1388, 23:00 عصر
Error ویندوز ویستا با SQL Server 2000 :

ممنون میشم راهنمایی کنید ، چون من برای انجام یک پروژه ای مجبورم از این ورژن SQL Server

استفاده کنم !

SamIran
چهارشنبه 16 دی 1388, 23:19 عصر
سلام
فکر کنم این کارتو راه بندازه
http://michael.omnicypher.com/2006/10/sql-server-2000-on-vista.html

Salar Ashgi
پنج شنبه 17 دی 1388, 00:16 صبح
سلام
فکر کنم این کارتو راه بندازه
http://michael.omnicypher.com/2006/10/sql-server-2000-on-vista.html

ولی دوست عزیز ، من نتونستم صفحه زیر رو پیدا کنم :

ممنون میشم اگه توضیح بدید !

Salar Ashgi
پنج شنبه 17 دی 1388, 12:19 عصر
دیگه هیچ راهی واسه نصب SQL Server 2000 روی ویستا وجود نداره ؟

Salar Ashgi
پنج شنبه 17 دی 1388, 22:26 عصر
من به دلایلی نمیتونم سیستم عامل فعلی (Vista ) رو عوض کنم ، آیا روشی به غیر از تغییر سیستم عامل

وجود ندارد ؟ من برای انجام یه پروژه ضروری با SQL Server 2000 ، به حل سریع این مشکل نیاز دارم ؛

دوستان نظر خاصی ندارند ؟

ASKaffash
شنبه 19 دی 1388, 07:46 صبح
سلام
پاسخ سئوال اول : شما میتوانید فایلهای بانک اطلاعاتی را کنار App خود داشته باشید و از همین مسیر به SQLServer متصل باشد
در خصوص نصب روی Visat لطفا نسخه Developer را هم آزمایش کنید