PDA

View Full Version : سوال: پيداكردن عكس ازروي عكس ديگر

Iran58
چهارشنبه 16 دی 1388, 07:08 صبح
دربانك اطلاعتيمان 1000عكس داريم
الف)مي خواهيم يك عكس واردكنم وبا1000عكس ديگرچك كنم ببينم وجوددارديانه چه كدي بايدبنويسم
ب)حال يك عكس دارم كه دراين عكس يك درخت وجود داردچگونه مي توانم با1000عكس ديگرچك كنم ودرهركسي درختي وجوداشت برايمان نمايش بدهد؟آيامي شوداين كارراكرديانه

AliRezaPro
چهارشنبه 16 دی 1388, 08:16 صبح
الف)از چه طریق؟نام او؟یا ....؟
ب)ایمیج پرو سسینگ ! ضریب خطا فوران میکند !

Iran58
چهارشنبه 16 دی 1388, 16:23 عصر
الف)از چه طریق؟نام او؟یا ....؟
ب)ایمیج پرو سسینگ ! ضریب خطا فوران میکند !
ازطريق خودعكس
يك عكس راواردمي كنيم براجستجو

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 17:32 عصر
من به شخصه جرات نوشتن این کدو ندارم واقعا سنگینه
ولی اگه بتونی با متلب کار کنی و خروجی اونو تو برنامه ات استفاده کنی خوبه من برای پردازش پلاک ماشین اینکارو کردم البته دهنم سرویس شد تا جمعش کردم

SamIran
چهارشنبه 16 دی 1388, 23:04 عصر
سلام دوست عزیز!
برای نوشتن این برنامه شما احتیاج به برنامه نویسی پردازش تصویر دارید و تا قبل از OpenCV کار بسیار مشکلی بود!
1- برای پیدا کردن تصویری در تصویر دیگر و خیلی کارها کتابخانه OpenCV یک گزینه عالی برای کار کردن است
در این پست من دیکشنری Longman خودم را در تصویری دیگر پیدا کرده ام.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=149780
باید اینو بگم که این تنها یک نمونه از توانایی های OpenCV هست اما باید توجه داشته باشید که فهمیدن کد های این کتابخانه یکم مشکل هست!
اما در مورد درخت! در این کتابخانه اکاناتی فراهم شده که به وسیله آن می توان یک شی را به کامپیوتر فهماند. روند کار به این صورت است که تعداد زیادی تصویر مثبت ( تصاویری که حاوی شی مورد نظر است) و منفی ( تصاویری که حاوی شی مورد نظر نیست) را به برنامه داده و برنامه شروع به ساخت یک فایل تعریف شده می کند. این فرایند بسته به نوع سیستم و تعداد عکس ها بین 7 تا 10 روز طول میکشد! در پست ذکر شده تصویری مربوط به تشخیص چهره وجود دارد که از همین تکنولوژی استفاده می کند! به طور کلی بدون نیاز به دانش ریاضی و هوش مصنوعی می توان با OpenCV برنامه های جالبی نوشت! و اگر ای
ن دانش را نیز داشته باشید که حرف ندارد!
اینم نحوه ساختن Cascade:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=177941
سوالی بود در خدمتم!

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 17 دی 1388, 20:56 عصر
قبل از همه چیز بایستی پردازش تصویر بلد باشی.2 راه داره عکس همون درخت بخای عینا سرچ کنه که با تبدیل فوریه بایستی بنویسیش و یا اینکه هر چیزی مشابه درخت که با شبکه عصبی . اگر پروژه تجاری باشه حاضرم باهاون همکاری کنم و سریع هم کارو تحویل می دم

seven7777777
پنج شنبه 17 دی 1388, 22:23 عصر
دوست خوبم سلام

این یه پیشنهاده که شما رو از پردازش تصویر راحت می کنه البته یه کم بار کاری کاربر بیشتر میشه احتمالا !!!
به نظر من بهتره برا هر عکس یه سری تگ موضوعات مرتبط نگهداری که مثلا اگه کاربر دنبال تصاویری که شامل درخت هستند می گشت ، بتونه اونهارو پیدا کنه = این واسه دومی یعنی درخته .
واسه اولی هم تقریبا همین طور میشه انجام داد مثلا کاربر یه نشونی بده ، بعد شما تصاویری که با اون درخواست مطابقت دارن نمایش بدی و بعد کاربر خودش اگه عین تصویر بودانتخاب کنه .

البته این دو راه روش هایی آبکی و برای فرار از دست پیچیدگی های پردازش تصویره !!!