PDA

View Full Version : فرق بين زبانهاي .net

paysokhan
چهارشنبه 16 دی 1388, 13:38 عصر
من از vb6 به سوي دات نت كوچ كرده ام دوستان مي توانند راهنمايي كنند كه كدام زبان دات نت قوي مي باشد و به vb6 نزديك تر است ؟
آيا مي توانم همزمان با asp و vb و c# كار كرد
كدهايشان با هم خيلي فرق دارد
از كدام شروع كنم؟

asefy2008
چهارشنبه 16 دی 1388, 21:08 عصر
كدام زبان دات نت قوي مي باشد
همه در یک سطح هستند چون همه در نهایت به MSIL تبدیل میشن.

به vb6 نزديك تر است ؟

فکر کنم VB.net

آيا مي توانم همزمان با asp و vb و C#‎ كار كرد

ببین C# و vb دو زبانی هستن که در asp از اون ها استفاده میشه.حالا منظور شما چیه من متوجه نشدم.

از كدام شروع كنم؟
فرقی نمی کنه اما نظر من رو سی شارپ.

SamIran
پنج شنبه 17 دی 1388, 12:09 عصر
سلام دوست عزیز!
به نظر من شما بهتر است با VB.net شروع کنید تا سریعا با مفهوم دات نت آشنا بشید. اما نباید زیاد وقت خودتون را با VB تلف کنید! سریعا به سمت C#‎ کوچ کنید تا متوجه بشید که C#‎ بسیار ساخت یافته تر و زیبا تر است! اما برای شروع حتما ار vb شروع کنید!
این برنامه می تونه در مفهوم ADO.Net و VB.Net کمکتون کنه!
برنامه مدیریت پارکینگ آموزش ساده برنامه دیتا بیس برای تازه کاران (محتوی Merge module 2005 for crystal report) (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=180177)
موفق باشید!

paysokhan
پنج شنبه 17 دی 1388, 17:06 عصر
اين طور كه معلومه دوستان همه #c را ترجيح مي دهند
انشاء الله من هم با همين پيش مي روم
پس
سلام #c

دوستان اگه نظري دارند بگويند

shahriar2211
جمعه 18 دی 1388, 22:46 عصر
کسی که با زبان VB6 خو گرفته بهتره با VB.NET کار کنه .
#C هم برای علاقه مندان و کسانی خوب هست که قبلا زبان C یا ++C کار کرده اند و با این نوع سینتکس خو گرفته اند .

از نظر قدرت بین سی شارپ و وی بی تفاوت محسوسی وجود ندارد . مهم استفاده از پلتفرم دات نت است .

لطفا اساتید این موضوع را مشخص کنند تا VB.NET قربانی نشود .

reza6384
چهارشنبه 30 دی 1388, 16:18 عصر
سلام.
من اوایل با ++C برنامه نویسی میکردم ، اما چون Syntax اه VB راحت تر بود برنامه نویسی دات نت رو با VB شروع کردم و حدود دو سال با VB.Net برنامه نوشتم. اما الان که میخوام به #C سوییچ کنم یه سری مشکلات وجود داره و این که خیلی از ساختارهای کد یا Library ها با هم متفاوتند ، حتی از مسایل اولیه مثل MessageBox ، متغیرها ، Property های متغیر ها ( مثلا توی Vb با String.Chars می تونستیم به کاراکترها دسترسی پیدا کنیم ) - و اینکه یکی دو سایت هم هستند که کدهای #C رو به VB و برعکس تبدیل میکنند ، اما جواب اونها کاملا درست نیست.
الان هم شروع کردم کتاب #C رو از اول خوندن ، به نظر شما کارم درسته یا راه بهتری هم وجود داره؟
در ضمن ، من نمی دونم چرا اینقدر #C روی بورسه ، اما اینو میدونم که قدرتش با VB کاملا برابره و برتری نداره ، شاید این که ++C قوی تر از Basic بوده این تفکر رو به وجود اورده و #C رو عامه پسند تر کرده ، من هم الان به خاطر اینکه اکثرا توی کارهای تیمی که میخوام شرکت کنم همه #C کار هستند مجبورم #c یاد بگیرم. ممنون.