PDA

View Full Version : تولید کد منحصر به فرد

programmable
چهارشنبه 16 دی 1388, 18:16 عصر
سلام برای اینکه در هر کامپیوتر کد منحصر به فرد برای فعال سازی در اون کامپیوتر تولید کنیم میشه از CPUID استفاده کرد ولی این کد همیشگی هست .برای اینکه با هر بار نصب ویندوز این کد تغییر کنه چه کاری میشه انجام داد ؟

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 19:46 عصر
می تونی شماره سریال هارد دیسک بخونی
یا شماره سریال مادربورد
می دونین لایسنس ویندوز 5 قطعه از کامپیوترو چک می کنه اگه سریالش عوض بشه یعنی سیستم عوض شده
اینم یک نمونه برنامه که تقریبا شماره سریال همه چیز کامپیوتر میده اگه لازمه بگو سورس بهت بدم
http://www.codeproject.com/KB/system/GetHardwareInformation.aspx

programmable
چهارشنبه 16 دی 1388, 20:24 عصر
ضمن تشکر از پاسختون ، دوست عزیز متوجه قسمت اصلی سؤال من نشدید . من می دونم چجوری چه سریال هایی رو بگیرم . بحث من اینه که این سریال ها ثابت هستند ! من می خوام کاربر با هر نصب ویندوز نیاز به دریافت کد داشته باشه! یعنی کدی میخوام تولید کنم که مادامی که ویندوز عوض نشده در این کامپیوتر یکسان باشه .

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 20:59 عصر
آی دی سی پی یو همیشه ثابته شماره سریال مادربورد هم ثابته ولی هاردو مطمئن نیستم بعد فرمت عوض میشه یا نه

programmable
چهارشنبه 16 دی 1388, 21:10 عصر
اگه فرضا هم سریال هارد عوض بشه ، اگه در حین نصب ویندوز فرمت نکنه باز هم این روش مطمئن نیست . دنبال یه سریالی چیزی از ویندوز هستم که در هر نصب یکتا باشه . هست همچین چیزی؟

mir555
چهارشنبه 16 دی 1388, 21:29 عصر
تاریخ ساخت فایل مثلا kernel32.dll یا یک dll اساسی ویندوز بگیر بعدش اونو یک جوری کد کن اگه عوض بشه ویندوز تاریخ ساخت اون فایل عوض میشه
نظرتون چیه؟

programmable
جمعه 18 دی 1388, 15:31 عصر
تاریخ ساخت فایل مثلا kernel32.dll یا یک dll اساسی ویندوز بگیر بعدش اونو یک جوری کد کن اگه عوض بشه ویندوز تاریخ ساخت اون فایل عوض میشه
نظرتون چیه؟
اگه راه دیگه ای نباشه ظاهرا خوبه ! بهترین راه پیدا کردن تاریخ یکی از فایل های ویندوز چیه؟ طوری که هم در نسخه های مختلف ویندوز مثل XP وVista و Seven قابل دسترسی باشه و هم اگه در سیستم های مختلف ویندوز در درایو های مختلفی نصب بشه در یافتن اون به مشکل بر نخوریم.
البته من هنوز فکر میکنم با هر بار نصب ویندوز باید کدی استثانائی تولید بشود :متفکر: که ما از آن بی اطلاعیم.