PDA

View Full Version : سوال: حسگر بارکد

Rezapcclick
چهارشنبه 16 دی 1388, 19:08 عصر
سلام
دوستان من سایت رو سرچ نکردم و نمی دونم اصلا این موضوعی که می گم در موردش تو سایت بحث شده یا نه؟؟؟

می خوام به برنامه حسابداریم یه بخشی اضافه کنم که برنامه با استفاده از دستگاه حسگر که هست برای شناسایی بار کد کالا کار کنه یعنی زمانی که این سخت به کامپیوتر وصل شد برنامه اون رو بشناسه و بار کد براش بزنه و ...
چون من تو این زمینه اصلا هیچ اطلاعاتی ندارم و تا الان اینجور برنامه ای ننوشتم ولی طرف مقابلم گفته که باید بشه ..
کمکم کنید

vahid_khasal
چهارشنبه 16 دی 1388, 19:31 عصر
سلام عزيز
باركد خان به موقعي كه به سيستم وصل بشه به كار ميوفته و در روي برنامه هم هر تكس باكس ست فكوس باشه باركد خوانده شده رو توي اون مينويسه

ميتونيد توي نوت پد هم امتحان كنيد
سرچ كني هست توي سايت در مورد باركد خوان

mahmood_s
چهارشنبه 16 دی 1388, 21:06 عصر
همون طور كه وستمون گفتن داستگاه باركد خوان به صورت يك ورودي براي رايانه استفاده ميشه مثل موس و كيبورد و نيازي نيست كه براي برنامه تون كار خواصي انجام بديد و فقط كافي توي تكستي كه ميخواهيد اطلاعات باركد درج بشه ست فوكوس كنيد و كارت حاوي بار كد رو مقابل دستگاه باركد خوان قرار بديد

و اين مشكلي هست كه اكثر برنامه نويس ها با اون روبرو هستند كه نميشه اطلاعات خونده شده از باركد رو بدون واسطه بدست آورد و حتما به يك تكست يا همچين چيزي نياز هست

Rezapcclick
چهارشنبه 16 دی 1388, 23:40 عصر
حالا اگه سورسی باشه که کار من رو راه بندازه ممنون می شم
گفتم که من اصلا در ایم مورد برنامه ای ننوشتم و اطلاعات خاصی هم ندارم راجع به اون

Tasiyan
پنج شنبه 17 دی 1388, 08:15 صبح
ديگه برنامه نمي خواد كه

Private Sub Form_Activate()
Text1.SetFocus
End Sub

:لبخند:

mahmood_s
جمعه 18 دی 1388, 14:10 عصر
برنامه اي نياز نيست

فقط كافيه تكستي كه نياز هست اطلاعات بار كد رد اون نوشته بشه رو فوكوس رو تو اون بذاري

كار خاصي انجام نميديم

Rezapcclick
شنبه 19 دی 1388, 11:41 صبح
خوب تا اینجا درست
ولی من می خوام هر موقع که دستگاه رو ری کالا گرفتم و ارد دیتا بیس و کالای مورد نظر ذخیره بشه و و اگر کالا 10 تا بود با تکرار 10 بار این عمل کالا به تعداد 10 وارد دیتابیس بشه و هر موقع خواستم از کالا بفروشم باز حسگر روی کالا بگیرم تا کالا فروخته بشه که البته در این مورد باید توضیحاتی از فروشنده بگیرم چون من که بلد نیستم با حسگر کار کنم
ممنون

xxxxx_xxxxx
شنبه 19 دی 1388, 14:36 عصر
ولی من می خوام هر موقع که دستگاه رو ری کالا گرفتم و ارد دیتا بیس و کالای مورد نظر ذخیره بشه و و اگر کالا 10 تا بود با تکرار 10 بار این عمل کالا به تعداد 10 وارد دیتابیس بشه و هر موقع خواستم از کالا بفروشم باز حسگر روی کالا بگیرم تا کالا فروخته بشه که البته در این مورد باید توضیحاتی از فروشنده بگیرم چون من که بلد نیستم با حسگر کار کنم
سلام،
قرار نیست بارکد خوان برای شما این کار ها رو انجام بده. بعد از اینکه اطلاعات رو از بارکد خوان دریافت کردید این کار رو خود شما باید انجام بدید، بدون اینکه هیچ ارتباطی به دستگاه بارکدخوان داشته باشه.
شما تو رویداد Change تکست باکستون میتونید از صحت اطلاعات وارد شده مطمئن بشید و بعد عملیات لازم رو روی دیتابیس اعمال کنید.

Rezapcclick
شنبه 19 دی 1388, 18:50 عصر
سلام،
قرار نیست بارکد خوان برای شما این کار ها رو انجام بده. بعد از اینکه اطلاعات رو از بارکد خوان دریافت کردید این کار رو خود شما باید انجام بدید، بدون اینکه هیچ ارتباطی به دستگاه بارکدخوان داشته باشه.
شما تو رویداد Change تکست باکستون میتونید از صحت اطلاعات وارد شده مطمئن بشید و بعد عملیات لازم رو روی دیتابیس اعمال کنید.

ممنونم آقای xxxxx_xxxxx
ولی اون کسی که بهم گفته این برنامه رو براش بنویسم می گه که این کارایی که تو پست بالاتر گفتم رو انجام بده ...
که اگر روی یک کالا 3 بار زد حسگر رو به تعداد 3 در فیلد 3 وارد کنه و ...
من نمی دونم اصلا چیکار کنم هنگ کردم باز اگه شما و دوستان محبتی کنند و واسم یه نمونه سورس که کارم رو راه بندازه بزارن ممنون می شم.

vbhamed
یک شنبه 20 دی 1388, 00:19 صبح
سلام

فرض كنيد يك Textbox براي كد كالا و يكي براي تعداد داريم

1 - در رويداد text1_GotFocus يك متغير عمومي رو برابر مقدار text1 ميكنيم مثلا OldCode = text1
2 - در رويداد text1_keydown هر موقع كليد Enter زده شد (چون باركد خوان در آخر خوندن خودش Enter مي‌زنه) مقدار textbox رو با كد قبلي ثبت شده در متغير عمومي چك مي كنيم و اگر برابر بودن يكي به textbox مربوط به تعداد اضافه مي كنيم، مثلا :

If Text1 = OldCode Then Text2 = val(Text2) + 1

كه در بالا فرض شده text2 مربوط به تعداد هست

3 - در آخر رويداد Text1_Change دستورات زير رو بنويسيد تا متن انتخاب بشه و اگر دوباره باركد خوان كار كرد، كد قبلي پاك بشه و كد جديد درج بشه

Text1.SelStart = 0
Text1.SelLength = Len(Text1)

به جاي textbox مي تونيد از سلولهاي يك گرايد هم استفاده كنيد

Rezapcclick
یک شنبه 20 دی 1388, 13:41 عصر
یعنی الان این آموزشی که شما دادین برای برطرف کردن نیاز یک برنامه که می خوام تحویلشون بدم کافیه ؟؟؟
یا نه باز باید تحقیقاتی بکنم؟؟؟

vbhamed
یک شنبه 20 دی 1388, 15:15 عصر
سلام

نه ديگه تحقيق خاصي نمي خواد

Rezapcclick
یک شنبه 20 دی 1388, 18:58 عصر
خوب ...
پس اگه کاربر روی تکس باکسی فوکوس کنه و حسگر رو روی کالا بگیره بار کد آن روی تکست باکس نمایش داده می شه و اگه بخواهیم بفروشیم چی ؟؟؟

vbhamed
یک شنبه 20 دی 1388, 19:31 عصر
سلام

اونموقع با توجه به كدي كه در تكست باكس وارد شده بايد نام كالا رو از بانكتون پيدا كنيد

باركد خوان اصلا چيز عجيب و غريبي نيست، فرض كنيد كاربري پشت برنامه نشسته و در يك تكست باكس كد كاالا رو مي زنه و بعدشم Enter
ديگه اينكه با اين كد چه كاري انجام مي دين و چطوري كالا رو در فاكتور مي آريد و ... با خودتونه و بايد برنامه نويسي لازم رو انجام بدين