PDA

View Full Version : سوال: رویداد های مربوط به فرم

fatemehmoon
پنج شنبه 17 دی 1388, 10:29 صبح
با سلام
من در پروژه ام یک فرم دارم که در آن فرم دومم را show می کنم بدون اینکه فرم اولم را hide یا close کنم بعد از این که در فرم دومم چند تا کار کردم و آن را بستم نیاز دارم چند تا چیز را در فرم اولم چک کنم برای این کار می بایست از چه رویداد فرم اولم استفاده کنم ؟

با تشکر
فقط این سوال خیلی برام مهمه در واقع پروژه ام در این قسمت گیر کرده
باز هم تشکر

M.YasPro
پنج شنبه 17 دی 1388, 10:46 صبح
سلام
رویداد Activated

fatemehmoon
پنج شنبه 17 دی 1388, 11:42 صبح
سلام
رویداد Activated

سلام من این رویداد را امتحان کردم ولی جواب نداد آ یا مطمئن هستید این رویداد برای این کار مناسب هست؟
با تشکر

AliRezaPro
پنج شنبه 17 دی 1388, 11:59 صبح
شما می خواهید به چه صورت چک کنید؟با داده؟خوب فرم دوم بسته شد به طور خودکار فرم اول Active میشه !
می خواهید چیکار کنید؟

SamIran
پنج شنبه 17 دی 1388, 12:03 عصر
امیدوارم با این Sample کارت راه بیفته. به نظر من که این بهترین راه هست!

fatemehmoon
پنج شنبه 17 دی 1388, 14:40 عصر
امیدوارم با این Sample کارت راه بیفته. به نظر من که این بهترین راه هست!
با سلام
از برنامه شما متشکرم من ان را اجرا کردم و جواب داد با این حال هر کاری می کنم در برنامه خودم رویداد activated تنها در هنگام لود برنامه رخ می دهد و دستورات را اجرا می کند و بعد آز آن هیچ وقت دیگر عمل نمی کند نمی دونم باید چه کار کنم؟
با تشکر

fatemehmoon
پنج شنبه 17 دی 1388, 17:24 عصر
باز هم سلام
از راهنمایی همه متشکرم ولی من الان فهمیدم مشکل برنامه چیه ولی راه حلی برای آن ندارم اگه کسی راه حل داره بگه
اما مشکل برنامه من این است که فرمی که به رویداد activated آن نیاز دارم یک فرم child هست به همین دلیل رویداد اکتیو آن فقط یک بار آن هم همراه رویداد لود آن اتفاق می افتد
متشکرم

slashslash2009
پنج شنبه 17 دی 1388, 17:53 عصر
مطمعن نیستم ولی فکر کنم چون از show , hide استفاده میکنی اینجوری میشه از showdialog استفاده کن
شایدم در رویداد click فرمت بتونی یه کارایی بکنی

mir555
پنج شنبه 17 دی 1388, 18:06 عصر
اگه می خوای بعد از بسته شدن فرم دوم یک سری اعمال انجام بشه بهتره تو اون متدی که می خوای فرم دومو نشون بدی از showdialog استفاده کنی و در خط بعدی کنترل هایو که گفتی بنویسی چون وقتی یک فرم با showdialog نشون داده بشه اجرای برنامه رو همون خط می مونه تا پنجره بسته بشه