PDA

View Full Version : سوال: چرا زیر منو ها نمایش داده نمی شوند ؟ (منو متصل به دیتابیس)

bahar_engineer
پنج شنبه 17 دی 1388, 14:00 عصر
سلام

من یه منو دارم که به دیتابیس وصله و از اون آیتم ها رو می خونه . اما با وجود اینکه توی کدها حلقه برای نمایش زیرمنو ها وجود داره زیر منوها رو نمایش نمی ده

منو رو ضمیمه می کنم ببینید سر در می آرید؟!

قبل از این ،من از یه کامپوننت obout استفاده کردم نامرد هیچ حرفی از پول و اینا نزده بود:گریه: حالا همه اش expire شده :لبخند: سایت هم رو اینترنته :افسرده:

این خیلی حیاتیه ... می خوام منوی داینامیک داشته باشم که از دیتابیس بخونه . پروژه که ضمیمه کردم قاعدتا باید این کار رو بکنه اما زیر منوها رو نمایش نمی ده

khorsandreza
پنج شنبه 17 دی 1388, 14:25 عصر
این مثال مشکلت را حل میکنه

bahar_engineer
پنج شنبه 17 دی 1388, 19:39 عصر

من نتونستم اجرا کنم مثال رو . این خطا رو می ده :

Incorrect syntax near ')'.

توی این خط :

da.Fill(ds);

و می دونم که مشکل از دستور select هست:

string sql = string.Format("Select * from Menu where Tag IN({0}) Order By MenuID", test);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(sql, conn);
da.Fill(ds);
da.Dispose();

چطور می تونم این خطا رو برطرف کنم؟
من اصلا نمی دونم این Tag In({0}) چی هست و چکار می کنه اگه ممکنه راجع به این قسمت هم توضیح بدین.
ممنون

khorsandreza
پنج شنبه 17 دی 1388, 22:33 عصر
شما میتوانید آن قسمت برنامه (فیلد ) را حذف کنید چون من خودم از این استفاده میکنم و بر است سطح دسترسی کاربر منو را نمایش می دهم فقط قسمت که از طریق دیتابیس منو کنترل میشه را نگاه بفرمائید ضمننا به خاطر داشته باشید که اگر از Explorer هفت یا بالاتر استفاده میکنید ظاهرا یک نوع باگ در نمایش منو داره بر روی 6 Explorer یا پائین تر هم تست کنید
.
اگه نتوانستید راه بیاندازید بگید ساده تر شده را برایتان پست کنم
در این پست یک نسخه دیگه گذاشتم تست کن
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=168759

string sql = string.Format("Select * from Menu ", "")

دستور را پرس چو را به این شکل بنویس

bahar_engineer
جمعه 18 دی 1388, 12:18 عصر
از همگی ممنون

اصلا پروژه مشکل نداشت در واقع تنها مشکل باگ های اینترنت اکسپلورر 8 بود که با فایرفاکس امتحان کردم درست بود

چقدر باعث تاسفه که یه باگ در ورژن جدید یه BROWSER!!!!!!! اینقدر وقت مهم یه برنامه نویس رو بگیره :لبخند:

به هر حال از راهنمایی های خوبتون ممنون

bahar_engineer
جمعه 18 دی 1388, 15:22 عصر

یه سوال دارم در نمونه منوی شما چطور می شه url برای آیتم های منو تعیین کرد؟

khorsandreza
جمعه 18 دی 1388, 19:23 عصر
یه سوال دارم در نمونه منوی شما چطور می شه url برای آیتم های منو تعیین کرد؟
یک فیلد تعریف شده که در ان Url مورد نظزتان مینویسید با اجرای برنامه و نمایش منو با انتخاب صفحه مورد نظر نمایش داده میشود

bahar_engineer
جمعه 18 دی 1388, 19:43 عصر
کدوم فیلد منظورتونه ؟ این که فقط فیلدهای MenuID ، text ، ParentID ، Description داره

اینا هیچ کدومش url نیست و من تست کردم خودم فیلدی به نام Navigateurl به بانک اضافه کردم چون توی اون فایل xsl چنین گزینه ای بود اما عمل نکرد

ممکنه اینو واضح تر توضیح بدین؟! ممنون می شم

khorsandreza
شنبه 19 دی 1388, 23:21 عصر
دوست عزیز من یک فیلد با عنوان RunPage در دیتا بیس اضافه کن سپس صفحه که می خواهی با فشار دادن من. باز شود را در ان فیلد بنویس همین برنامه اجرا کن تمام
توجه کن نوع فیلد ایجاد شده باید nvarchar طول فیلد در حد 50 کفایت میکند

khorsandreza
شنبه 19 دی 1388, 23:25 عصر
متون نوشته شده در فایل xls هر جا این شکل باشد

<xsl:value-of select="RunPage"/>

متن داخل کوتیش اختیاری است در دیتایس هرجه بنویسی نام آن فیلد است
باز هم اگه مشکل هست ؟؟؟؟

shocraneh
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:56 صبح
میشه سطح دسترسی رو توضیح بدید ؟
Tag IN({0} ممنون

jingiliboyz
پنج شنبه 24 دی 1388, 11:08 صبح
دوست عزیز مرسی که این کد ها رو اینجا قرار دادی من خیلی به این کد نیاز دارم ولی متاسفانه من vb کار کردم و سی بلد نیستم امکان داره کد vb اینجا بزاری من سر بزنم دانلود کنم یا اگه میدونی کجا میشه منوی داینامیک با استفاده از کد vb تهیه کرد لینک بدی مرسی

www.parsatm.com (http://www.parsatm.com)

jingiliboyz
پنج شنبه 24 دی 1388, 12:29 عصر

دوست عزیز با سلام من چند تا تاپیک هم تو این بخش زدم ولی به نتیجه نرسیدم تصمیم گرفتم این مثالهایی رو که زدی دنبال کنم بلکه به نتیجه برسم البته من به زبان c آشنایی ندارم ولی سعی می کنم بفههم و مشکل مثال رو حل کنم تا بتونم برای vb یه الگوریتم دربیارم الان این مثال dbmenu شما رو دانلود کردم و اجرا کردم ولی از این خط اشکال میگیره
<providerOption name="CompilerVersion" value="v3.5"/>
میشه توضیح بدید این error یعنی چی چون فقط این یه خط مشکل درست کرده

bahar_engineer
شنبه 26 دی 1388, 09:28 صبح
این یه نمونه vb هست فکر کنم به دردت می خوره

khorsandreza
شنبه 26 دی 1388, 17:08 عصر
میشه سطح دسترسی رو توضیح بدید ؟
Tag IN({0} ممنون
سلام
کار ساده تر شده را توضیح میدهم
من قیلدی با عنوان Tag قرار دادم ایتم هائی از منو که نیاز به محدود کردن کاربر نیست مقدار صفر و مابقی را عدد غیر تکرار قرار می دهیم حال وقتی ما select انجام میدیم در مقدار مورد جستجو به با استفاده از روش (0,1,23,4,5,6,7)IN فقط ایت هائی در منو نمایش داده میشه محدود کردیم
تا دو سه روز اینده با توجه به نیاز دوستان نسخه تکمیل شده از این روش قرار می دهم