PDA

View Full Version : سوال: مشکل گوگل با url rewriting

Beyondsoft
جمعه 18 دی 1388, 21:41 عصر
سلام دوستان

بنده در یک سایت از url rewriting استفاده کردم! اما بعد از گذشت بیش از یک ماه تمامی صفحات dynamic که از parameters and query string و ... استفاده می کنند در گوگل index شده اند اما هیچ خبری از صفحات url rewrite شده نیست !

مثلاً :
example.com/showcontent?contentid=123 را گوگل index کرده!

اما هیچ خبری از :
example.com/myArtile/123/Good_Beast_Article.aspx
نیست !

در ضمن باید عرض کنم که صفحات url rewrite شده به خوبی کار می کنند و در همه جای سایت نیز به همان شکل به آنها اشاره شده است !

مثل اینکه گوگل دیگر صفحات url rewrite شده را index نمی کند ! آیا این درست است و یا مشکل از جای دیگریست !

{در ضمن من از dynamic meta استفاده نمی کنم ! }

chaalesh
شنبه 19 دی 1388, 13:16 عصر
فکر نکنم گفته شما درست باشه
من سایت جدیدی رو دارم طراحی می کنم صفحات rewrite شده رو به خوبی اندیس کرده
اون خط کد که rewrite رو انجام می ده بنویس ( اینجا )
یه بار آقای راد منو یه راهنمایی در این زمینه کردند که فکر کنم مشکل شما از اونجا باشه
یا بگرد دنبال این راهنمایی یا کدتو بزار ( فقط خط rewite رو ) تا بتونم کمکت کنم

Beyondsoft
شنبه 19 دی 1388, 17:43 عصر
<add name="Rewrite" virtualUrl="^~/library/BookDetail/(.*)/(.*).aspx" rewriteUrlParameter="ExcludeFromClientQueryString" destinationUrl="~/library/BookDetail.aspx?Book_Id=$1" ignoreCase="true"/>

جای دیگری هم اگر لازم است بفرمایید که کدشو قرار دهم !

mosibatzadeh
دوشنبه 21 دی 1388, 14:32 عصر
گوگل مثل یه بازدید کننده معمولی می مونه که تو سایتها می گرده
از کجا صفحات رو پیدا می کنه ؟ از طریق لینکها
لینک -> صغحه -> ایندکس توسط کرالر

باید لینکها رو با آدرس جدید تو سایتت یا سایتهای دیگه بذاری و گرنه از کجا بفهمه شما آدرس رو باز نویسی می کنی

اگه این کارو کردی احتمال بعدی اینه که هنوز گوگل آپدیت نشده که این به رتبه سایت بستگی داره و از ساعت تا ماه طول می کشه

Beyondsoft
دوشنبه 21 دی 1388, 18:07 عصر
تمام مواردی که شما فرمودید صحیح است !

اما بنده چه کنم که در همه جای سایت و حتی چندین سایت دیگر هم به این صفحات لینک داده شده است و بیش از یک ماه است که می گذرد و گوگل تمامی صفحات را index کرده به جز این صفحات ...

Alireza_Salehi
دوشنبه 21 دی 1388, 21:27 عصر
باید در روال Begin_Request فایل global.asax آدرس هایی که از الگوی قدیمی استفاده می کنند رو به آدرس جدید Redirect کنید. یا به خروجی 404 تبدیل کنید که بعد از یک مدت خود به خود حذف بشه. بهتره در صفحه 404 هم sitemap جدید رو نمایش بدید.
در ضمن sitemap جدید با فرمت جدیدتون رو به گوگل معرفی کنید.

در google Webmaster tools هم میتونید آدرس های مشکل دار رو حذف کنید.

این کارها رو انجام بدید بعد از یک مدت درست میشه.

atbin2010
دوشنبه 21 فروردین 1391, 23:00 عصر
مشکل شما حل شد؟