PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد جدول Temp در سایت فروشگاه

aminasad
جمعه 18 دی 1388, 23:50 عصر
سلام به کلیه دوستان
بچه ها من دارم یه سایت فروشگاه طراحی میکنم که باید از یک سری جداول Temp استفاده کنم ،مثلا مشتری با انتخاب کالا ،کالا رو به سبد خریدش اضافه میکنه که تو این مرحله و قبل از ثبت نهایی اطلاعات درون جدول temp قرار میگیره،حالا میخوام با ثبت نهایی اطلاعات از درون جدول temp حدف بشه و درون جدول اصلی اضافه بشه،به نظرتون این کار که با زدن دکمه ثبت نهایی اطلاعات رو درون جدول اصلی insert کنم و اطلاعات جدول temp حذف کنم صحیح هست ؟
حالا نکته اینجاست که اگر بدون زدن دکمه ثبت نهایی کاربر از سایت خارج شود اطلاعات درون جدول temp باقی می ماند

aminasad
شنبه 19 دی 1388, 12:25 عصر
سلام
از دوستان کسی نیست کمک کنه واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h.jaza
شنبه 19 دی 1388, 12:54 عصر
به نظرتون این کار که با زدن دکمه ثبت نهایی اطلاعات رو درون جدول اصلی insert کنم و اطلاعات جدول temp حذف کنم صحیح هست ؟
روشش همینه ولی برای امنیت بیشتر، بهتره از Transaction استفاده بکنی که در صورت عدم انجام یکی، دیگری هم انجام نشه (مثلا از جدول Temp حذف بشه و بنا به هر دلیلی در جدول دیگه اضافه نشه).

حالا نکته اینجاست که اگر بدون زدن دکمه ثبت نهایی کاربر از سایت خارج شود اطلاعات درون جدول temp باقی می ماند
اینم بستگی به خودت داره که بخوای در صورت عدم تائید نهایی توی جدول Temp ذخیره بکنی یا نه...
اگر درست متوجه نشدم، توضیح بیشتر بده...

aminasad
شنبه 19 دی 1388, 13:16 عصر
روشش همینه ولی برای امنیت بیشتر، بهتره از Transaction استفاده بکنی که در صورت عدم انجام یکی، دیگری هم انجام نشه (مثلا از جدول Temp حذف بشه و بنا به هر دلیلی در جدول دیگه اضافه نشه).
من مدت زیادی هست که از دنیای برنامه نویسی دور بودم،یه چیزهایی تو خاطرم هست در مورد Transaction اما میشه یه خورده توضیح بیشتری واسم

اینم بستگی به خودت داره که بخوای در صورت عدم تائید نهایی توی جدول Temp ذخیره بکنی یا نه...
اگر درست متوجه نشدم، توضیح بیشتر بده...
اگه اطلاعات داخل جدول temp باقی بمونه،سری بعد که User وارد میشه باز آنها رو مشاهده میکنه،میخوام که حذف بشه،نکته ای هم که واسم مبهم هست اینه که کاربر بدون ثبت کردن پنجره Browser را ببنده و اطلاعات درون جدول temp باقی میمونه

h.jaza
شنبه 19 دی 1388, 13:26 عصر
من مدت زیادی هست که از دنیای برنامه نویسی دور بودم،یه چیزهایی تو خاطرم هست در مورد Transaction اما میشه یه خورده توضیح بیشتری واسم
این مبحث مربوط به دیتابیسه و برای اطلاعات جامع تر باید اونجا بری و خلاصش اینکه که با استفاده از Transaction، میگی که اگر یکی از کوئری ها انجام نشد، اون یکی هم انجام نشه. سینتکسش هم اگر اشتباه نکنم اینجوریه:

Begin Tran
Select * from ...
Delete from ...
Insert Into ...
Commit

باید با استفاده از Timeout یه متغیر Session چک کنی که اگر دیگه طرف وجود خارجی در سایت نداشت، بیاد و فیلد های مربوط بهش رو از جدول temp دیتابیس پاک کنه...

minaalamshahi
دوشنبه 07 فروردین 1391, 01:04 صبح
[باید با استفاده از Timeout یه متغیر Session چک کنی که اگر دیگه طرف وجود خارجی در سایت نداشت، بیاد و فیلد های مربوط بهش رو از جدول temp دیتابیس پاک کنه...[/QUOTE]
/////////////////////////////
میشه در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدین لطفا