PDA

View Full Version : طراحی جدول آزمون

amatur_barnamenevis
شنبه 19 دی 1388, 09:04 صبح
سلام به همگی یه کمک واقعی می خوام
من دارم یه سایت آزمون تستی با php درست می کنم به حساسترین قسمتش رسیدم و نظر شما رو نیاز دارم . با توجه به اینکه من تازه کارم توی php پس لطف کنید مطالب خیلی حرفه ای نگید ممنونم.
من ی خوام سه تا درس رو به عنون آزمون تستی توی سایت بذارم نمیدونم جدول درس رو چه طوری ایجاد کنم منظورم ساخت جدول نیست. یعنی اینکه مثلا برای درس سیستم عامل یه جدول بسازم نمیدونم توی جدول چه فیلد های بذارم بهتره آیا سوالهارو توی یه جدول بذارم و جوابها رو توی جدول دیگه یا نه سوال و جواب مربوط به هر درس رو توی همون جدول بذارم آخه پیوند جداول رو کار نکردم.
چه طوری میشه رکوردهای تصادفی از جدول انتخاب کرد ؟
مهمترین قسمت اینه که می خوام وقتی کسی وارد صفحه آزمون شد و خواست تست بزنه 10 دقیقه وقت داشته باشه بعد از 10 دقیقه صفحه و بسته بشه و جوابهارو save کنه ممنونم

amatur_barnamenevis
یک شنبه 20 دی 1388, 08:57 صبح
بچه ها یه راه حل بدین من نمیدونم چه طوری سوالا ها رو از جدول به طور تصادفی بخونم بعد برای صفحه یه timer بذارم تا جواب هارو پاسخ بده.
راستی برای وقتی هر کاربری وارد سایت شد و تست داد باید جواب هاشو توی یه جدول مخصوص به خودش ثبت کنم یعنی برای هر کاربر یه جدول؟

amatur_barnamenevis
یک شنبه 20 دی 1388, 22:40 عصر
این راهنماییتون خیلی کلی بود من تازه کارم من الان یه مشکل بزرگی که دارم اینه که میخوام سوالات رو به صورت تصادفی بخونه از پایگاه داده نمیدونم امکتنش هست یا نه ؟
من با دستور limit توی select کار نکردم میشه یه مثال ساده بزنید با limit
مهمترین مشکل من اینه که اگه بخوام او ن چهار تا گزینه رو بیارم روصفحه چی کار باید بکنم که مثلا جواب یه بار گزینه 2 باشه یه بار مثلا گزینه 4
میشه یه سری مثال ساده در مورد mysql_fetch_array و mysql_fetch_assoc و mysql_fetch_row بزنید باور کنید جستجو کردم چیز خاصی عایدم نشد ممنونم