PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ذخیره فایل در فیلد image

mehdi_moosavi
شنبه 19 دی 1388, 09:50 صبح
سلام ، وقت بخیر
من یک برنامه با Delphi و SQL دارم که بوسیله دستورات SQL یک فایل در داخل یک فیلد image ذخیره میشود.
وقتی حجم فایل کمتر از 100 مگابایت باشد مشکلی پیش نمیاد اما وقتی حجم فایل بالاتر از این مقدار میشه پیغام خطا ظاهر میشه. سوال من اینه که حداکثر حجم برای ذخیره یک فایل در یک فیلد image چقدر هست و برای فایلهای با حجم بالاتر از چه روشی باید استفاده کنم؟ (پیغام خطا در فایل ضمیمه هست)
اطفا راهنمایی کنید
باتشکر

بهنام بهمنی
شنبه 19 دی 1388, 10:42 صبح
نکته اول اينکه اين نوع داده در نسخه هاي بعدي حذف خواهد شد و لذا بهتر است از آن ديگر استفاده نشود
ثانيا حداکثر سايز مجار آن 2 گيگا بايت است

mehdi_moosavi
شنبه 19 دی 1388, 11:42 صبح
ضمن تشکر
لطفا در مورد پیغام خطاا هم راهنمایی بفرمائید؟ آیا مربوط به حجم فایل میشه یا علت دیگه ای داره؟

benyaminrahimi
شنبه 19 دی 1388, 12:34 عصر
نکته اول اينکه اين نوع داده در نسخه هاي بعدي حذف خواهد شد و لذا بهتر است از آن ديگر استفاده نشود
ثانيا حداکثر سايز مجار آن 2 گيگا بايت است

جالبه..... ميشه براي دو نکته اي که فرمودين منبع ذکر کنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز هيچ حجمي براي اين نوع فيلد مشخص نشده يعني هر فايلي که در ويندوز معتبر باشه
مي تونه يک بلاب باشه

من منظورتون رو از فرمانهاي sql نفهميدم
ميشه دستور و بنويسين؟

اين نوع فيلد معمولا با ado پر مي شه
field.loadfromfile('c:\1.txt')fffff

من هم مشکلي نداشتم باهاش

مشکل variant or safe locked يا يک همچين چيزي مربوط به ورژن 7 دلفي هست که بعضي موقع ها پيش مي ياد که با remove و نصب مجدد دلفي حل مي شه روي کلاينت که روش مناسبي نيست

پيشنهاد مي کنم اگه با ado براي پر کردن فيلد استفاده مي کنيد با ورژن 2009 دلفي هم تست کنيد

ASKaffash
شنبه 19 دی 1388, 14:20 عصر
نکته اول اینکه این نوع داده در نسخه های بعدی حذف خواهد شد و لذا بهتر است از آن دیگر استفاده نشود
ثانیا حداکثر سایز مجار آن 2 گیگا بایت است

سلام
اینهم منبع از Help درون SQLServer2008 :

FSarab
شنبه 19 دی 1388, 15:07 عصر
اگه ميشه كد دلفي رو بذار

mehdi_moosavi
یک شنبه 20 دی 1388, 16:44 عصر
if OpenDialog1.Execute then begin
ADOCommand1.CommandText:='insert into Table1(Fle) Values(:Fle)';
ADOCommand1.Parameters.ParamByName('Fle').LoadFrom File(OpenDialog1.FileName,ftBlob);
ADOCommand1.Execute;
end;

من از این کد استفاده میکنم و در فایلهای با حجم زیر 200مگابایت هیج مشکلی نداره ولی در فایلهای بالاتر پیغام Out of Memory ظاهر میشه

benyaminrahimi
یک شنبه 20 دی 1388, 17:30 عصر
من از تابع loadfromfile استفاده ميکنم رو جدول
مشکلي هم نداره
امتحان کن خبر بده

benyaminrahimi
دوشنبه 21 دی 1388, 10:32 صبح
سلام
اینهم منبع از Help درون SQLServer2008 :

براي حذف blob چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟