PDA

View Full Version : سوال: تغییرات در جدول پس از 6 ساعت

MJ_PC88
شنبه 19 دی 1388, 11:20 صبح
سلام، من سایتی نوشتم که در اون یه نفر می تونه بیاد عملیات رزرو رو انجام بده و اطلاعاتش ذخیره بشه. اما میخوام اگه طرف طی مدت مثلا 6 ساعت هزینه رو پرداخت نکرد،اطلاعاتش از جدول رزرو حذف بشه(در واقع هر چند دقیقه باید این مسئله در سایت چک بشه و رزرو کاربرانی که زمانشون منقضی شده رو باطل کنه)
حالا اینکار چگونه ممکنه؟آیا از طریق هاست باید اینکارو انجام بدم یا روش دیگه ای داره؟

h.jaza
شنبه 19 دی 1388, 12:30 عصر
کسی که میاد تو سایت و یه خریدی می کنه، عضو میشه دیگه؟
اگر اینطوری هست، خیلی ساده می تونی با زمان آخرین خریدش و ورود بعیدش به سایت چک کنی که اگر بیشتر از مثلا 6 ساعت بود، خرید در نظر گرفته نشه یا پاک بشه یا بهش پیغام بده یا هر کار دیگه ای که بخوای...

MJ_PC88
شنبه 19 دی 1388, 13:00 عصر
کسی که میاد تو سایت و یه خریدی می کنه، عضو میشه دیگه؟
اگر اینطوری هست، خیلی ساده می تونی با زمان آخرین خریدش و ورود بعیدش به سایت چک کنی که اگر بیشتر از مثلا 6 ساعت بود، خرید در نظر گرفته نشه یا پاک بشه یا بهش پیغام بده یا هر کار دیگه ای که بخوای...

سلام،اولا کسی که میاد اتاق رو رزرو میکنه لازم نیست عضو بشه
ثانیا قرار نیست فقط خودش ببینه که رزروش کنسل شده یا نه،همه کسانی که سایت رو میبنن باید از وضعیت رزرو یا رزرو نبودن یه اتاق مطلع بشن،یعنی دائما بره ساعت رزرو رو چک کنه و اگه اختلافش با ساعت الان سرور بیشتر از 6 هست،عملیات حذف فیلد رو که کدش مشخصه رو انجام بده

h.jaza
شنبه 19 دی 1388, 13:17 عصر
اگر عضو نباشه، کار اگر غیر ممکن نشه، خیلی سخت میشه (با توجه به سطح اطلاعات من)
چون در هر صورت شما باید بیای و بگی برای شخص فعلی، این و این و این رزرون و سناریو هایی مثل این که در نتیجه هر شخص باید یه Identifier ای داشته باشه که در صورت عدم عضویت، IP ی طرف می تونه استفاده بشه که با توجه به عدم Static بودن عموم IP ها، فکر می کنم این کار رو نشه انجام داد...

اما در مورد مشاهده ی لیست رزروی ها توسط سایرین، با فرض داشتن روشی برای تشخیص خرید های هر فرد در سایت، کار خاصی قرار نیست صورت بگیره: زمان رو فقط کافیه که چک بکنی با زمان آخرین خرید...

aminasad
شنبه 19 دی 1388, 13:33 عصر
سلام
منم با نظر دوستمون موافقم،بالاخره باید یه جایی ثبت بشه که این اتاق رو کی ثبت کرده؟!!!
باید وقتی داره وارد میشه تاریخ ورودشو ثبت کنی و وقتی هم داره اتاقی رزرو میکنه یه کد امنیتی ازش بگیری و انها را با هم مقایسه کنی اگر بیشتر 6 ساعت بود حذف بشه.
تنها راهی که به ذهن من میرسه همینه ،اگه نمی خوای ثبت نام کنه