PDA

View Full Version : ثبت داده فارسی به صورت علامت سوال

shabe_barani
شنبه 19 دی 1388, 11:21 صبح
با سلام ...
در delphi به يه مشکل برخوردم البته قبلا اين مشکل نبود که وقتي داده را وارد و ثبت ميکنم در sql نوشته هاي فارسي را به صورت علامت سوال ذخيره ميکند .. . همه چيز هم در ويندوز فارسي کردم مشکلي نيست فونت هم tahoma هستش. :گریه:

hossein_h62
شنبه 19 دی 1388, 11:51 صبح
سلام دوست عزیز
مطمئنید که همه تنظیمات فارسی ویندوز رو انجام دادید؟؟
اگر توی Regional setting کومبوی satandard and formats رو فارسی کنید مشکل حل میشه.

benyaminrahimi
شنبه 19 دی 1388, 12:01 عصر
دوست عزيز اين موضوع قبلا بحث شده اگه تنضيمات regional , advandced رو farsi انتخاب کرديد

حتما مشکل شما مربوط به database colletion هست بايد colletion ديتا بيس شما تو sql server 2000 يک تابع از arabic باشه مثلا arabic_ks_ws

shabe_barani
یک شنبه 20 دی 1388, 08:27 صبح
مثل اینکه مشکل در خود table هاست چراکه من روی همین sql server در یک دیتابیس دیگه هیچ مشکلی ندارم ولی در این دیتابیس که جدید درست کردم مشکل وجود دارد بطوریکه که جدول های دیتابیس قبلیم وقتی دستی کلمات فارسی وارد میکنم درست است ولی در جدولهای که جدید درست میکنم وقتی فارسی وارد میکنم به صورت علامت سوال میشود خیلی واسم عجیبه !!!! همه تنظیمات که جدول های درستم هست را روی جدول های جدیدم نیز اعمال میکنم ولی باز مشکل دارد .. یکی کمکم کنه .. خستم کرده..

nematsheikhi
یک شنبه 20 دی 1388, 08:53 صبح
سلام به نظرم شما باید database colletion را به _Utf8_unicode تغییر بدهید حتما درست میشه البته باید دقت کنید که درست اینکار را انجام دهید .

masoud_salimy
جمعه 23 بهمن 1388, 20:41 عصر
سلام
خسته نباشید
منم همچین مشکلی رو دارم
بانکم پاردکس است و زمانی که اطلاعات رو در اون ذخیره میکنم اطلاعات به صورت # در بانک ذخیره میشه
لطفا کمک کنید
بدجوری گیر کردم:ناراحت:

mehdimdp
دوشنبه 26 بهمن 1388, 18:38 عصر
نوع فیلد شما باید از nvarchar باشد.

BORHAN TEC
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 16:51 عصر
كد پيج Data Base خود را روي 1256 تنظيم كنيد!!!