PDA

View Full Version : ایجاد جدول بافیلدهای متغیر برای هر رکورد

e_ghadimi
شنبه 19 دی 1388, 11:56 صبح
سلام
می خواستم بدونم چه طوری می شه مثلا در یک سیستم آزمایشگاه یا حتی داروخانه و ...
با استفاد از #C و Sqlجدولی درست کرد که تعداد فیلدهای اون برای افراد مختلف متفاوت باشه مثلا در یک داروخانه و یا یک آزمایشگاه تعدا د دارو یا آزمایشهای وارد شده برای هر شخص بادیگری متفاوته ضمن اینکه این اطلاعات باید در دیتابیس هم ذخیره بشه و در هنگام صدور فاکتور یا جواب آزمایش یک کد واحد داشته باشه !

saeid69
شنبه 19 دی 1388, 17:53 عصر
مثل اینکه شما هنوز مفهوم فیلد و رکورد را نفهمیدین
سوالتون هم وضح تر بگین فکر میکنم بتونم حلش کنم

Mostafa_Dindar
شنبه 19 دی 1388, 17:59 عصر
سلام
می خواستم بدونم چه طوری می شه مثلا در یک سیستم آزمایشگاه یا حتی داروخانه و ...
با استفاد از C#‎‎ و Sqlجدولی درست کرد که تعداد فیلدهای اون برای افراد مختلف متفاوت باشه مثلا در یک داروخانه و یا یک آزمایشگاه تعدا د دارو یا آزمایشهای وارد شده برای هر شخص بادیگری متفاوته ضمن اینکه این اطلاعات باید در دیتابیس هم ذخیره بشه و در هنگام صدور فاکتور یا جواب آزمایش یک کد واحد داشته باشه !

با نرمالسازی مشکل شما حل میشه . باید اون جدول به را به دو یا تعداد بیشتری جدول بشکنید .
مبحث نرمالسازي يك كتاب مقدماتي را مطالعه كنيد

پيروز باشيد

e_ghadimi
شنبه 19 دی 1388, 18:43 عصر
مثل اینکه شما هنوز مفهوم فیلد و رکورد را نفهمیدین
سوالتون هم وضح تر بگین فکر میکنم بتونم حلش کنم

فکر می کنم منظورم رو واضح گفتم ولی برای توضیح بیشتر :
مثلا من یک برنامه آزمایشگاه دارم که توی اون برای هر بیمار تعداد خاصی آزمایش البته با کد نمونه یکسان درج می شه و باید برای هر آزمایش جواب اون و قیمتش و ... نیز محاسبه بشه .
طبیعتا این تعداد برای همه بیماران یکسان نیست . من می خوام بدونم چه طوری می شه اطلاعات آزمایش های این افراد رو با اینکه تعدادشون متفاوته در یک جدول جا داد ؟

Mostafa_Dindar
شنبه 19 دی 1388, 19:31 عصر
من می خوام بدونم چه طوری می شه اطلاعات آزمایش های این افراد رو با اینکه تعدادشون متفاوته در یک جدول جا داد ؟

سلام مجدد
چرا اصرار دارین تو یک جدول اینکار رو بکنید ؟ دليلتون چيه ؟ پست قبلی من رو ملاحظه کردید ؟

e_ghadimi
یک شنبه 20 دی 1388, 17:44 عصر
سلام مجدد
چرا اصرار دارین تو یک جدول اینکار رو بکنید ؟ دلیلتون چیه ؟ پست قبلی من رو ملاحظه کردید ؟

بله از راهنماییتون ممنون.من می خواستم ببینم می شه این کار رو با یک جدول انجام داد یا نه . چون اگر جدول شکسته بشه اون موقع بایدبرای اطلاعات مربوط به یک شخص اطلاعات تکراری وارد بشه که ظاهرا چاره ای نیست .مثلا تو جدول نمونه آزمایش ها چون کد نمونه برای آزمایش های یک شخص باید یکسان باشه کد نمونه چند رکورد با هم برابر می شه .

hdv212
یک شنبه 20 دی 1388, 22:42 عصر
دوست عزیز مشکل شما به راحتی قابل حله و نیاز به چرخاندن لقمه دور سرتون ندارید، میتونید یک جدولی به نام آزمایش ها داشته باشید که توش انواع آزمایش ها به همراه کدش ثبت شده، سپس از طریق کلید خارجی میتونید در جدول دیگری (مثلا به نام جزییات آزمایش)، کد بیمار از جدول بیماران و همچنین کد آزمایش از جدول آزمایش ها را به همراه اطلاعات بیشتر راجع آزمایش ذخیره نمایید. لطفا در زمینه کلید خارجی و نرمال سازی جداول بیشتر مطالعه نمایید.
موفق باشید

e_ghadimi
دوشنبه 21 دی 1388, 09:49 صبح
دوست عزیز مشکل شما به راحتی قابل حله و نیاز به چرخاندن لقمه دور سرتون ندارید، میتونید یک جدولی به نام آزمایش ها داشته باشید که توش انواع آزمایش ها به همراه کدش ثبت شده، سپس از طریق کلید خارجی میتونید در جدول دیگری (مثلا به نام جزییات آزمایش)، کد بیمار از جدول بیماران و همچنین کد آزمایش از جدول آزمایش ها را به همراه اطلاعات بیشتر راجع آزمایش ذخیره نمایید. لطفا در زمینه کلید خارجی و نرمال سازی جداول بیشتر مطالعه نمایید.
موفق باشید

از همه دوستان ممنونم .مشکلم حل شد.

e_ghadimi
دوشنبه 21 دی 1388, 09:50 صبح
موفق باشید

از همه دوستان ممنونم .مشکلم حل شد.