PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای انتشار یک نرم افزار در اینترنت.

Cherry
شنبه 19 دی 1388, 15:02 عصر
سلام

برای انتشار یک نرم افزار در اینترنت ، چه مراحلی رو باید طی کنیم؟
منظورم کارهای فنی نیست.
یک نرم افزار رو تحت چه لیسانسی به صورت رایگان در اینترنت منتشر می کنند؟ متن توافقنامه بین طراح نرم افزار و کاربر نرم افزار رو از کدام سایت می تونم کپی کنم؟
موسسه ای بین المللی وجود داره که نرم افزار رو قبل از انتشار از طریق سایتش بتونم به نام خودم ثبت کنم؟

دوستان چون نتونستم بخش مناسبی برای طرح این سوال پیدا کنم، از این بخش برای این کار استفاده کردم. بابت این موضوع معذرت می خواهم.

ممنون.

moharrami
شنبه 19 دی 1388, 16:01 عصر
اگه میخوای نرم افزارت رو سورس باز انتشار بدی CodePlex.com , sourceforge.netسایت های خوبی هستند و امکانات خوب و همه چیزایی که خواستی اونجا میتونی پیدا کنی و اگه برنامه ت رو .Net هست CodePlex رو پیشنهاد میدم

ولی اگه میخوای ثبتش کنی برو سایت انفورماتیک کشور

Cherry
شنبه 19 دی 1388, 18:05 عصر
اگه میخوای نرم افزارت رو سورس باز انتشار بدی CodePlex.com , sourceforge.netسایت های خوبی هستند و امکانات خوب و همه چیزایی که خواستی اونجا میتونی پیدا کنی و اگه برنامه ت رو .Net هست CodePlex رو پیشنهاد میدم

ولی اگه میخوای ثبتش کنی برو سایت انفورماتیک کشور

ممنون دوست عزیز.

نمی خواهم نرم افزار رو به صورت اوپن سورس منتشر کنم. می خوام به صورت رایگان منتشرش کنم.

سازمانی بین المللی برای ثبت نرم افزار وجود ندارد؟ نمی خواهم نرم افزار رو در ایران ثبت کنم.

دوستان تا حالا به سایت copyright.gov مراجعه کرده اید؟ ظاهرا دفتر این سازمان در پایتخت آمریکاست و یک سازمان دولتی برای ثبت نرم افزار هست. این سازمان به ایرانی ها خدمات می دهد؟

mir555
شنبه 19 دی 1388, 18:10 عصر
می تونی تحت لیسانس gnu ارائه بدی
اینم سایتش
http://www.gnu.org/
حالا چی نوشتی؟

Cherry
شنبه 19 دی 1388, 23:14 عصر
می تونی تحت لیسانس gnu ارائه بدی
اینم سایتش
http://www.gnu.org/
حالا چی نوشتی؟

می تونید در مورد این لیسانس کمی توضیح بدهید؟ مگر نرم افزارهای اوپن سورس تحت این لیسانس منتشر نمی شوند؟ نکات مهمی هست که باید بهشون توجه کنم؟
مطالب سایت خیلی زیاده و مطالعه کردن همه مطالب طول می کشه.

نرم افزارها رو تنهایی طراحی نکردم. من خودم برنامه نویسی به زبان سی شارپ رو تازه شروع به یادگیری کرده ام.
اولین نرم افزار یک مترجم متن و دیکشنری چند زبانه هست که قراره به صورت رایگان از طریق اینترنت منتشر بشه.

mir555
یک شنبه 20 دی 1388, 07:21 صبح
تو gnu باید سورس منبع آزاد باشه
جون چهارتا شرط داره
1- هر جا بخوام نصب کنم
2- بررسی کنم ویرایش کنم
3- نسخه جدید بنا به تغییر خودم ارائه بدم
4-من که از سورست استفاده می کنم سورس تغییر داده شده خودمو تحت gnu منتشر کنم

Cherry
یک شنبه 20 دی 1388, 09:49 صبح
تو gnu باید سورس منبع آزاد باشه

همانطور که در پست های قبلی اشاره کردم، نمی خواهم سورس کد نرم افزار رو منتشر کنم.

ممنون