PDA

View Full Version : مشکل با یک تحلیل

bastakboys
شنبه 19 دی 1388, 17:01 عصر
من یه سیستم حسابداری بزای یک زستوران نوشتم که به خوبی کار میکنه (در تمام موارد)

جدیدا این رستوران با چند شرکت قرارداد بسته برای تهیه غذای این شرکت ها
مشکل :
این شرکت ها روزانه و در هر سه وحده غذایی مقداری غذا دارند
من برای فاکتور این شرکت ها یک چیزی مثل عکس پایین می خواهم.

http://img.majidonline.com/pic/256541/Capture4.JPG

.
.
.
http://img.majidonline.com/pic/256540/Capture3.JPG

به نظر شما چطوری اطلاعات زوزانه این شرکت ها را در دیتابیس وارد کنم ؟
1.

moharrami
شنبه 19 دی 1388, 17:20 عصر
میتونید یه جدول بسازید که فلید های ردیف ، تاریخ ، نوع سفارش و تعداد رو به علاوه کلید خارجی برای جدول شرکت ها رو داشته باشه و به ازاء هر ردیف یه بار به این جدول داده بدید و خطوط پایینی که جمع ها هستند اغلب با کریستال بسازید

bastakboys
شنبه 19 دی 1388, 17:25 عصر
من توی گزارش گیری مشکل ندارم
من توی اینکه چطور این اطلاعات را وارد دیتا بیس کنم(خود نوع جدول) مشکل دارم
گزارش باید از اول تا آخر هر ماه باشه(حتی اگر اون روز غذایی داده نشده باشه باید تاریخ و اون روز در لیست باشه
به عکس زیر توجه کنید
http://img.majidonline.com/pic/256541/Capture4.JPG

moharrami
شنبه 19 دی 1388, 17:31 عصر
به نظرتون راه حلی که دادم کجاش مشکل داره؟

bastakboys
شنبه 19 دی 1388, 17:39 عصر
به نظرتون راه حلی که دادم کجاش مشکل داره؟
مشکل اینجاست که اگه به عکس نگاه کنی من بعضی روزها تعداد صفر دارم واین را باید در گزارش بیارم
و اگه مثلا صبحانه را در یک رکورد از جدول بنویسم و نهار همان روز را در رکورد دیگر چگونه برای گزارش نهایی آنها را در یک رکورد نشان بدهم

moharrami
شنبه 19 دی 1388, 17:44 عصر
خب میتونید هر روز موقع login تاریخ رو به جدول بفرستی بعدی ها رو با اپدیت اضافه کنی
یا میتونی data source رو موقعی که به کریستال میدی طوری بسازی که جاهای خالی رو داشته باشه

bastakboys
شنبه 19 دی 1388, 17:53 عصر
خودم به این فکر کردم که موقع تعریف شرکت :
365 (تعداد روزهای سال ) رکورد را با آی دی شرکت به جدول فاکتور شرکت (که از "آی دی شرکت"و"تاریخ"و"ضبحانه "و...تشکیل شده ) بفرستم و موقع ثبت فقط اون رکورد را آپدیت کنم .
اما نمی دونم چجوری این کار را بکنم (مشکل تاریخ شمسی با سال کبیسه )

bastakboys
یک شنبه 20 دی 1388, 06:40 صبح
واقعا کسی متوجه مشکل من نشده

pourang_us
یک شنبه 20 دی 1388, 09:43 صبح
دوست عزیز
درود

شما میتونی بانکت رو به صورت زیر بسازی
Id
OrderDate
MealType_Id
TotlaMeal
Ice
Water
Preamble
ضمنا تاریخ رو هم به صورت میلادی وارد کن
بعد میایم سر گزارش گیری شما شما میتونی زمان گزارش کاربر رو مجبور به ورود بازه تاریخی بکنی یا خودت ماهانه تاریخ بدب و کاربر تیک کنه و به صورت پیشفرض ماه جاری رو علامت بزنه یا همچین مواردی
بعد به ازای هر روز در گزارش یک خط تولید بکنه و سر جمع اون رو در پزارش شما بذاره اینطوری روزهایی که سفارشی هم موجود نبوده به حساب می آیند

امیدوارم منظور شما رو درست درک کرده باشم

موفق باشی

bastakboys
یک شنبه 20 دی 1388, 10:52 صبح
دوست عزیز از پاسخگویتون ممنونم
ولی با این کار فقط مشکل روزهای صفر حل میشه
من چطوری در گزارش صبحانه نهار و شام یک تاریخ را که در جدول در رکورد مجزا ذخیره شده در یک ردیف از گزارش بگذارم.
در ضمن من تاریخ را در برنامه هام شمسی و به سورت رشته ذخیره می کنم( که تا حالا مشکلی نداشتم )
شما اگه بتونی روشی به من نشون بدی که بتونم تاریخ یک سال را (مثلا 1388) را از 01/01 تا آخر داشته باشم خیلی از مشکلها حل میشه

pourang_us
یک شنبه 20 دی 1388, 12:40 عصر
دوست گرامی
درود مجدد
البته من فکر میکنم که شما تا به حال عملیاتی بر روی تاریخ انجام ندادی که بخواهد مشکل ساز باشد. و صد البته شما در انتخاب روش برای ذخیره داده های خود مختارید چون من فقط گوشه ای از برنامه شما رو دارم میبینم و نه کل اون رو که بخواهم به نظر کلی بدهم
من اینطور فکر میکنم که شما میتونی با یک For از تاریخ شروع آغاز کنی و Select رو با اون تاریخ روی جدولت بزنی و نتیجه رو هر جایی که دوست داری نگه داری کنی و بعد تاریخ روز بعد تا به پایان محدوده مشخص شده شما برسد.
شاید یکی از مزایای استفاده از تاریخ میلادی همین باشه که میتونی از توابع خود .Net استفاده کنی برای عملیات تاریخ
البته این برداشت من از سوال شماست.

موفق باشی

bastakboys
یک شنبه 20 دی 1388, 17:01 عصر
دوست گرامی
درود مجدد
البته من فکر میکنم که شما تا به حال عملیاتی بر روی تاریخ انجام ندادی که بخواهد مشکل ساز باشد. و صد البته شما در انتخاب روش برای ذخیره داده های خود مختارید چون من فقط گوشه ای از برنامه شما رو دارم میبینم و نه کل اون رو که بخواهم به نظر کلی بدهم
من اینطور فکر میکنم که شما میتونی با یک For از تاریخ شروع آغاز کنی و Select رو با اون تاریخ روی جدولت بزنی و نتیجه رو هر جایی که دوست داری نگه داری کنی و بعد تاریخ روز بعد تا به پایان محدوده مشخص شده شما برسد.
شاید یکی از مزایای استفاده از تاریخ میلادی همین باشه که میتونی از توابع خود .Net استفاده کنی برای عملیات تاریخ
البته این برداشت من از سوال شماست.

موفق باشی

دوست من اینجا بحث تاریخ یا نحوه اون نیست من قبلا تاریخ را میلادی استفاده می کردم اما با این روش که تاریخ را به صورت رشته وارد کنم هم توی همین سایت آشنا شدم و جالب اینجاست که شما در دیتابیس با اینکه تاریختون از نو رشته است ولی می تونی مثل یک تاریخ از توابع تاریخ استفاده کنی در ضمن بحث اینجا نیست
حالا به همون روش که شما گفتید(با استفاده از For ) اگر من بخواهم از این روش استفاده کنم چطوری به مثلا 1388/10/30 یک روز اضافه کنم ( با AddDay کار نمیکنه یعنی تاریخ مثلا 1388/10/31 را میده )
من چطوری به یک تاریخ شمسی یک روز اضافه کنم.

sari-1369
یک شنبه 20 دی 1388, 23:07 عصر
این تابع یه تاریخ رو به عنوان ورودی میگیره و فردای اون رو حساب میکنه :

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=885739&postcount=52