PDA

View Full Version : سوال: یک بانکی دارم که اطلاعات ان خیلی زیاد است و هربار که اطلاعات dataset ...؟

baran_1551
شنبه 19 دی 1388, 17:24 عصر
یک بانکی دارم که اطلاعات ان خیلی زیاد است و هربار که اطلاعات dataset را مجبورم پاک و مجددا بنویسم خیلی طول میکشد ولی من فقط میخواهم اگر رکوردی اخیرا اضافه شده به dataset اضافه شود ایا راه حل بهتری از پاک کردن و دوباره نوشتن آن وجود دارد

MahmoudiNik
شنبه 19 دی 1388, 18:09 عصر
سلام
مگه شما از فرمان update استفاده نمی کنید؟
مثال : (sqldataadapter1.update(dataset1

fa_karoon
یک شنبه 20 دی 1388, 01:00 صبح
سلام من یه GridView و یک DetailsView دارم که وقتی ارتباط بین شان را برقرار می کنم یعنی با کلیک روی لینک انتخاب در گرید اطلاعات آن رکورد خاص در دتیل ظاهر شود آن وقت خصوصیت ویرایش در دتیل کار نمی کند تا قبل از برقراری ارتباط کار می کند

baran_1551
سه شنبه 29 دی 1388, 18:03 عصر
سلام
مگه شما از فرمان update استفاده نمی کنید؟
مثال : (sqldataadapter1.update(dataset1
با سلام
بعد از وارد كردن اين كد اطلاعاتي كه واقعا تغيير كرده اند در dataset قرار نميگيرند

Computer.Programmer
سه شنبه 29 دی 1388, 18:33 عصر
پیشنهاد من به شما اینه که هر رکوردی رو که قرار اضافه بشه رو در دیتاست اضافه کنید و برای ویرایش، حذف و... هم به همین صورت و در نهایت زمانی که کاربر فرم رو بست و یا کلید تایید رو زد این اطلاعات رو به وسیله متد Update آداپتر بروز کنید.

این روش مشکلی که داره اینه که دیگه نمیشه به برنامتون در شبکه اعتماد کنید.

حالت دیگه ای هم وجود داره اونم این که شما رکورداتونو با دستورات SQL اضافه، حذف و ویرایش کنید و دقیقاً همون رکورد رو در دیتاست نیز تغییر دهد اینجوری دیگه نیازی نیست که هر بار که رکوردی اضافه میشه اطلاعات رو دوباره از دیتابیس داخل دیتاست قرار بدین. البته مدیریت اینجور کد نویسی کمی سخت میشه.

موفق باشید