PDA

View Full Version : سوال: چطوری میشه یه تیبل آداپتر توی دیتا ست ساخت بدون اینکه این تیبل توی بانک ساخته شده باشه

neda_dela
یک شنبه 20 دی 1388, 00:17 صبح
با سلام
من میخام یه تیبل توی دیتا ست داشته باشم که فیلدهای داخل اون اشتراکی از فیلدهای دو تا تیبل موجود در بانک باشه . در واقع میخام یه تیبل مجازی بسازم
این امر چطوری امکان داره. :لبخندساده:

dr_ghezavat
یک شنبه 20 دی 1388, 05:00 صبح
راست کلیک در زمینه ی دیتا ست و انتخاب گزینه دیتا تیبل . بعدش اگه متد بهش اضافه کنی همه چی ردیفه

neda_dela
یک شنبه 20 دی 1388, 22:02 عصر
راست کلیک در زمینه ی دیتا ست و انتخاب گزینه دیتا تیبل . بعدش اگه متد بهش اضافه کنی همه چی ردیفه
مرسی ولی چطوری میشه بهش متد اضافه کرد بیشتر میشه توضیح بدین:لبخندساده:

dr_ghezavat
دوشنبه 21 دی 1388, 06:32 صبح
راست کلیک روی تیبل آداپتر و add new query

neda_dela
دوشنبه 21 دی 1388, 14:15 عصر
راست کلیک روی تیبل آداپتر و add new query
مرسی شما توی جواب اول گفتی دیتا تیبل ولی توی جواب دوم میگی تیبل آداپتر من بالاخره کدوم رو انتخاب کنم
یکی دیگه هم هست توی دیتا ست که کلیک راسن می کنم add بعدش query داره همون منظورتون هست؟
یه خورده دقیق تر و جزئی تر توضیح میدین لطفا
مرسی

dr_ghezavat
دوشنبه 21 دی 1388, 19:49 عصر
خب دوست گرامی شما برای حل مشکلت کافیه یه تیبل آداپتر به دیتاست اضافه کنی بعدش از ویزارد ، جداول مورد نظرت رو انتخاب کن سپس اوکی و تمام . حالا اگه دقت کنی روی مورد اضافه شده به دیتاست نوشته دیتا تیبل . و پایینش یه قسمت مخصوص متدهاش داره به نام datatable1tableadapter اونجا راست کلیک ، و add query .امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم .موفق باشید .

neda_dela
دوشنبه 21 دی 1388, 23:57 عصر
خب دوست گرامی شما برای حل مشکلت کافیه یه تیبل آداپتر به دیتاست اضافه کنی بعدش از ویزارد ، جداول مورد نظرت رو انتخاب کن سپس اوکی و تمام . حالا اگه دقت کنی روی مورد اضافه شده به دیتاست نوشته دیتا تیبل . و پایینش یه قسمت مخصوص متدهاش داره به نام datatable1tableadapter اونجا راست کلیک ، و add query .امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم .موفق باشید .

بذار از اول خودم بگم:
من توی دیتا ست کلیک راست می کنم و add و تیبل آداپتر رو انتخاب می کنم. بعدش انتخاب use sql statement بعدش دکمه query builder و از اونجا تیبل های مورد نظرم رو انتخاب می کنم و اوکی.
بعد خودش برام یه کوئری نیمه تمام می ذاره این طوری:

SELECT
FROM [st-sabt] CROSS JOIN
[st-shakhsi]
و من نمی دونم باید اینجا چه کار کنم و next می زنم بعدش عکس زیر میاد:

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42382&stc=1&d=1263243231

و حتما این مشکل داره غیر از اینه؟

dr_ghezavat
چهارشنبه 23 دی 1388, 16:27 عصر
شما بعد از انتخاب جداول ، فیلدهای مورد نظرتون رو انتخاب نکردین . اگر کمی زبان اس کیو ال بلد باشید مطمئنا مشکلتون حل میشه .خواهشا بیشتر جستجو کنید . تشکر.