PDA

View Full Version : سوال: ایجاد آلارم در برنامه

mohammad_2039
یک شنبه 20 دی 1388, 11:38 صبح
با سلام
دوستان من یه برنامه با #C نوشتم که تو یه بخشش قرار ملاقاتها رو ثبت میکنه. میخوام وقتی تاریخ قرار فرا رسید یا کاربر مثلا خواست یه روز قبل برنامه اونو از قرار فردا مطلع کنه برنامه اتوماتیک یه فرم ظاهر کنه و قرار رو با مثلا پخش یه موزیک یاداوری کنه یا اگه بشه کاربر صدایی که واسه این قرار ضبط وذخیره کرده رو پخش کنه:لبخند: نمیدونم چطوری اینکار رو انجام بدم :افسرده::افسرده: اگه امکان داره دوستان راهنمایی کنن. با تشکر فراوان

saed2006
یک شنبه 20 دی 1388, 12:22 عصر
http://www.c-sharpcorner.com/Resources/Detail.aspx?ResourceId=709

happy65_sh
یک شنبه 20 دی 1388, 13:37 عصر
سلام
دوست عزيز در كدوم قسمتش مشكل داري؟
اگه مشكلت اين هست كه در زمان خاصي كاري را انجام بده بايد از timer استفاده كني
در مورد خواندن يك فايل Audio من از winmm.dll استفاده مي كنم.

mohammad_2039
دوشنبه 21 دی 1388, 12:02 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان
راستش من نمیدونم تایمر چطوری مشکل منو حل میکنه. فرض کنید کاربر واسه قرار ملاقات در هفته آینده وارد کرده 8/10/88 ساعت 10:30 ، حالا تایمر چطوری باید این مقدار رو بخونه و مثلا ساعت 8 صبح صفحه ای که باید آلارم رو تولید کنه رو صدا بزنه تا منشی از قرار مطلع بشه؟ بعد باید تاریخ و ساعت با چه فرمتی وارد بشه که مشکل خوندن توسط تایمر پیش نیاد ؟؟ با تشکر

saed2006
دوشنبه 21 دی 1388, 12:13 عصر
شما وقتی فرم برنامه لود شد برو ببین امروز قرار ملاقاتی هست یا نه اگه هست تایمر رو دقیقه به دقیقه اضافه کن و توی کدت چک کن ببین ایا زمانی که بدست اومده با قرار ملاقات ها میخونه یا نه اگه خوند فایل صوتی رو پخش کن و مابقی کار ها

mohammad_2039
دوشنبه 21 دی 1388, 13:05 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون، تقریبا متوجه شدم باید چیکار کنم . فقط مشکل در اینه که فرمت ورود تاریخ و ساعت قرار ملاقات باید چطوری باشه تا وقتی با تاریخ سیستم در روز ملاقات مقایسه میشه مشکلی پیش نیاد . با تشکر

mohammad_2039
سه شنبه 22 دی 1388, 08:31 صبح
از دوستان کسی نظری در این مورد نداره ؟

saed2006
سه شنبه 22 دی 1388, 08:36 صبح
خب فرمت ورودی تاریخ رو سال ماه روز دقیقه بگیر
البته اگه دقت بیشتر میخوای ثانیه هم بگیر:لبخند:
بعد هم توی برنامه ات زمان جاری رو بگیر و یکی یکی با سال و ماه و روز مقایسه کن
البته مقایسه دو تاریخ رو باید بنویسی