PDA

View Full Version : فارسی کردن پیغام cancel

lililili
یک شنبه 20 دی 1388, 12:57 عصر
با سلام

می خواهم در صورتی که کاربر cancel را انتخاب کرد یک پیغام فارسی بیاید نه این پیغام که در ضمیمه آمده .

ممنونم

مهدی قربانی
یک شنبه 20 دی 1388, 14:07 عصر
سلام
كد خطاي مورد نظر رو استخراج بعد در رويه كنترل خطا تعيين كنيد در صورتي كه كد خطاي صادره متناظر با كد مورد نظر بود پيغام شما رو نمايش بده

lililili
یک شنبه 20 دی 1388, 14:28 عصر
سلام مجدد
نمی توانم کد آن را پیدا کنم چون در اداره هستم و آن فایل zip هم که در این سایت هست مبنی بر کد error ها دسترسی باز کردن فایلهای zip را ندارم (محدودیت search دارم). ممنون می شوم کدش را برایم ارسال کنید .

2- اگر بخواهم زمانی که cancel را کاربر انتخاب کرد هیچ پیغامی ظاهر نشود و مانند cancel معمولی به همان فرم برگردد باید چکار کنم ؟

باز هم ممنون از تحمل شما .

انگوران
یک شنبه 20 دی 1388, 15:41 عصر
اگه درست متوجه منظورتون شده باشم در رویداد keydown فرم و سایر اشیاء روی فرم کد زیر رو بنویسید ( سؤال 57 کتاب الکترونیکی اکسس از وبلاگ بنده :

If keycode = 27 then Docmd.Close
و روشی که آقای قربانی فرمودن ( سؤال 4 و 5 کتاب الکترونیکی اکسس از وبلاگ بنده )

مهدی قربانی
یک شنبه 20 دی 1388, 16:23 عصر
سلام
ببینید شما وقتی کامند جستجو رو کلیک میکنید این پارامتر "شماره کامپیوتر" از شما درخواست میشه و وقتی شما مقداری وارد نکنید یا به عبارتی اقدام به کلیک دکمه Cancel کنید با توجه به فرستادن مقدار Null‌خطایی صادر میشه و چون شما در رخداد کلیک کامند باتون جستجو ، رویه کنترل خطا دارید این پیغام رو دریافت می کنید . خوب حالا راه حل چیه ؟ همونطور که در پست قبلی خدمت شما عرض کردم باید مشخص بشه کد این خطا چنده البته فکر میکنم کدش 2501باشه ، خوب کافیه شما در رویه کنترل خطا تعیین کنید اگر کد خطا برابر با مثلاً 2501 بود عملیات Exit Sub‌ انجام بشه یا پیغام مورد نظر شما صادر نمایش داده بشه در این صورت دیگه اون پیغام خطا پیشفرض نمایش داده نمیشه . لازمه بدونید اگر کامند باتون برنامه شما دارای رویه کنترل خطا نبود بجای صدور این پیغام برنامه شما متوقف و پیغام Debug ظاهر میشد و شما به قمست کدنویسی منتقل می شدید ولی از اونجائیکه رخداد مورد نظر دارای رویه کنترل خطا هست شما فقط یک پیغام ساده رو مشاهده می کنید .
در نمونه کد زیر مراحل مشخص شده :

Private Sub Command0_Click()
On Error GoTo Err_Command0_Click
Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String
stDocName = "frm_amc"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
Exit_Command0_Click:
Exit Sub
Err_Command0_Click:
If Err.Number = 2501 Then
Exit Sub
'یا صدور پیغام
'MsgBox "درخواست لغو گردید"
'Exit Sub
Else
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command0_Click
End If
End Sub

انگوران
یک شنبه 20 دی 1388, 17:39 عصر
آقا مهدی سلام - بازم اگه اشتباه متوجه نشده باشم من برای کنترل خطا به شکل زیر استفاده می کنم و از کنترل خطای سیستم استفاده نمی کنم و مشکل نمایش پیغام فوق هم مرتفع میشه . اگه مشکل ساز میشه لطفاً راهنمائی بفرمائید .

Private Sub Command0_Click()
On Error GoTo a
Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String
stDocName = "frm_amc"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
a:
End Sub

مهدی قربانی
یک شنبه 20 دی 1388, 18:56 عصر
سلام
خدمت آقا حبیب عزیز عارضم که رویه کنترل خطا می تونه با روشها و اجزای مختلف به یک رخداد مثل همین رخداد کلیک کامند باتون اضافه بشه شما می تونید این رویه رو کاملاً سفارشی کنی یعنی مثلاً با استفاده از Select case چندین کد خطا رو در صورت بروز مدیریت کنی و برنامه رو موظف به انجام واکنش مورد نظر کنی و یا اینکه بصورت خیلی محدود (‌مثل حالت مورد استفاده شما ) فقط برنامه رو از توقف خارج و بدون صدور پیامی ادامه کار رو دنبال کنی ولی خوب نکته اینجاست که وقتی شما می تونید کیفیت کنترل خطا رو بواسطه اضافه کردن کدهایی سفارشی و کاراتر کنید و به نوعی کاربر رو متوجه مشکل موجود کنی چه الزامی به مهار خطاها با روش مورد نظر هست ضمن اینکه در صورت عمل به روش پیشنهادی شما اگر خطای مهمی بروز کنه کاربر از موضوع اشکال بواسطه عدم نمایش پیغام مرتبط آگاه نمیشه .

lililili
سه شنبه 22 دی 1388, 14:36 عصر
سلام مجدد

در صورتیکه کاربر شماره کامپیوتر را وارد نکند و ok را انتخاب کند عکس بالا یک فرم خالی باز می شود با texbox های خالی در صورتیکه من می خواهم پیغامی بدهد مبنی بر اینکه مثلا شماره سیستم را فراموش کرده اید ؟

چه کار کنم ؟

ممنونم