PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای بازی Paranoid یا راکت

rashidsystem
یک شنبه 20 دی 1388, 13:40 عصر
سلام ممنون می شم به من کمک کنید
من کل صفحه بازی رو یک آرایه دو بعدی در نظر گرفتم سطر اول و ستون اول و آخرین ستون رو مثلا 1 در نظر گرفتم که مربوط به کادر بازی و از سطر دوم تا چهارم رو در آرایه 2 گرفتم که به ازرای هر دو یک ستاره چاپ می کنه
حالا مشکل من اینه
1-راکت انتهای بازی رو که در نظر گرفتم هنگا جابه جا شدن یک خط درست می کنه چون نمی تونم از clrscr استفاده کنم آیا راهی برای پاک کردن دنباله این خط وجود داره؟
2-مشل من چگونگی حرکت توپ

اگر ایده یا نظری دارین ممنون می شم به من هم بگید

تصیور شبیه سازی شده بازی که خودم درست کردم (http://www.piic.ir/beta/upload/Untitled-220741.jpg)

rashidsystem
یک شنبه 20 دی 1388, 23:12 عصر
مشکل راکتش رو حل کردم کسی هست برای حرکت توپش کمکم کنه؟

milad22
دوشنبه 21 دی 1388, 06:46 صبح
میتونی در محل قبلیش یه توپ با رنگ پس زمینه داشته باشی!

rashidsystem
دوشنبه 21 دی 1388, 09:54 صبح
آقا میلاد منظورم این بود که چجوری کلا توپ رو حرکت بدم بارgotxy که می نویسم حرکتی توش ایجاد نمی شه

mortezamsp
سه شنبه 22 دی 1388, 00:23 صبح
این یکی تو همین تالار چندروز پیش نوشته شده بوده .ببین بدردت میخوره یا نه. این یه شکل رو تو یه صفحه حرکت میده .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=198292

rashidsystem
سه شنبه 22 دی 1388, 16:34 عصر
ممنون از راهنماییاتون آه من بازی رو کلا یک آرایه در نظر گرفتم حالا واسه جابه جایی ت.پ مشکل دارم اگر کسی توانایی رفع مشکل داشت بگه تا کده برناممرو بزارم همش کامله فقط حرکت توپش مونده:عصبانی++::گریه:

mohsenm66
سه شنبه 22 دی 1388, 19:40 عصر
سلام
من محسن هستم و كارشناسي نرم افزار دارم
اگه برات امكان داره سورس برنامه ات را بذار
شايد بتونم كمكي بهت بكنم

rashidsystem
سه شنبه 22 دی 1388, 21:28 عصر
می شه ایمیل تون رو به من بدین چون من تعداد پستام به حد مجاز نرسیده برای ارسال پیام خصوصی

rashidsystem
چهارشنبه 23 دی 1388, 22:13 عصر
دوستان gmaile : rashid.n1990@gmaile.comاگر کسی هست که کمکم کنه یه پیغام به من بده یا به rashid_n1990@yahoo.com

mohsenm66
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:02 عصر
برنامه را بذار روي سايت
شايد تونستم كاري برات انجام بدم ولي قول نمي دم

shask00l
دوشنبه 12 بهمن 1388, 10:55 صبح
ممنون از راهنماییاتون آه من بازی رو کلا یک آرایه در نظر گرفتم حالا واسه جابه جایی ت.پ مشکل دارم اگر کسی توانایی رفع مشکل داشت بگه تا کده برناممرو بزارم همش کامله فقط حرکت توپش مونده:عصبانی++::گریه:

برای پیاده سازی این برنامه نیاز نیست که کل صفحه رو توی آرایه ذخیره کنی . کافیه محل فعلی توپ, محل قبلی توپ و محل راکت رو ذخیره کنی .اینطوری دیگه مجبور نیستی با یک موجودیت گنده سر و کله بزنی . ضمنا باید یک متغییر برای نگهداری جهت در نظر بگیری تا جهت فعلی حرکت توپ توش ذخیره بشه . بعد از هر بار حرکت توپ باید چک بشه که برخورد اتفاق افتاده یا نه . اگر برخورد وجود داشت باید بر اساس جهت حرکت توپ تغییر مسیر انجام بشه که قاعدتا نتیجش توی متغییر مربوط به جهت حرکت ذخیره میشه .

موفق باشید.