PDA

View Full Version : چطور میشه به دیتابیس webmatrix وصل شد ؟

tazekar
دوشنبه 10 شهریور 1382, 16:33 عصر
سلام
من یه بر نامه با aspx نوشتم که بانکش sql هست که روی کامپیوتر خودم اجرا میشه . اما وقتی برنامه رو به webmatrix منتقل میکنم میگه نمیتوونم به دیتابیس شما وصل بشم .
این در شرایطی هست که من دیتابیس رو بوسیله sql script هایی که بر ای جد اول و ... تولید کردم به sql server وب ماتریس منتقل کر دم و سپس connrction string های برنامه رو با connection وب ماتر یس مقد ار د هی کردم . و permision همه جداول رو هم برای pub lic و برای همه عملیاتها ست کرده ام . اما باز هم وقتی صفحات مر تبط به د یتابیس ر و باز میکنم صفحه خطا ظاهر میشه که میگه د یتابیس شما یافت نشد (در صور تیکه من دیتابیس رو توی enterprise manager میبینم) و یا شما اجازه د سترسی به دیتابیس رو ندار ید .
لطفا بهم بگید چکار کنم .

Vahid_Nasiri
دوشنبه 10 شهریور 1382, 19:30 عصر
این موضوع یک نکته ی ظریف دارد که بخاطرش یک شب تا صبح نخوابیدم و فوروم ساپورت وب ماتریکس را زیر و رو کردم.

جواب:
وقتی شما در SQL-Server خودتان اسکریپتی درست می کنید dbo هستید. یعنی مدیر هستید ولی روی وب ماتریکس اینطور نیست!
به شما یک یوزر نیم استفاده از اس کیو ال سرور در وب ماتریکس داده شده است که با H شروع می شود. تمام dbo ها را در اسکریپت خودتان به نامی که به شما اختصاص داده شده تغییر دهید و سپس اسکریپت را روی هاست اجرا کنید. حالا دیتابیس شما درست ساخته می شود و می توانید از آن در برنامه های خودتان استفاده کنید.

موفق باشید

tazekar
سه شنبه 11 شهریور 1382, 00:02 صبح
آقا واقعا دستتون درد نکنه .
اگه من با شما و این فروم آشنا نمیشدم ، معلوم نبود چکار میکردم .
3تا سوال د یگه هم د ار م :
برای وارد کرد ن اطلاعات فارسی باید از nv archar استفاده کنیم . nvarchar هم حداکثر تا 4000 کاراکتر رو ذخیره میکنه . هر سطر sql هم حد اکثر 8000 کاراکتر رو ذخیره میکنه . حالا برای اطلاعاتی که بیشتر از اینها فضا برای ذ خیره شون نیاز داریم (مثلا همین مقاله های سایت برنامه نویس) جکار کنم ؟
آیا میشه در قسمت enmterprise manager دیتابیس رو به بانک وب ماتریس منتقل کرد ؟
آیا میشه دیتابیس رو در این سایت ذ خیره کنیم و در یه سایت د یگه از اوون استفاده کنیم ؟