PDA

View Full Version : گرفتن " در یک textarea

once4ever
جمعه 02 اردیبهشت 1384, 21:33 عصر
من میخوام یه عبارت با فیلد textarea بگیرم:

<textarea id="taBlog" name="code" rows="20" wrap="off" cols="80"></textarea>
وقتی یک " یا ' تایپ میکنم و send میکنم با این دستور:

$code=$_POST['code'];
echo $code;
اونو تبدیل میکنه به "\ یا '\ چرا؟ باید چیکار کنم؟ :گیج:

houtanal
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 01:55 صبح
در php.ini عبارت magic_quotes_gpc مساوی on قرار گرفته(که البته چندان هم بد نیست ر.ک http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=23933)
اگر خیلی اصرار داری می تونی در php.ini این رو مساوی off قرار بدی یا با قرار دادن یک فایل با نام htaccess. در فولدری که می خوای این ار درش انجام نشه و درج عبارت زیر در اون فایل از تبدیل جلوگیری کنی(در apache)

php_flag magic_quotes_gpc on

once4ever
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 15:11 عصر
این فایل htaccess. تو windows نشد بسازم. تو host هم تغییری نکرد(باید on باشه یا off).
ولی php.ini کار کرد. من نمیخوام php.ini رو عوض کنم و بیشتر دنبال روش programming مثل replace میگردم!!!

houtanal
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 18:48 عصر
این فایل htaccess. تو windows نشد بسازم
من ساختم مشکلی نداره.یک فایل با همین نام بساز و کد بالا رو توش بنویس و ذخیره کن.

باید on باشه یا off
off

oxygenws
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 19:07 عصر
من ساختم مشکلی نداره.یک فایل با همین نام بساز و کد بالا رو توش بنویس و ذخیره کن.
البته وب سرور شما باید آپاچی باشه، وگرنه جواب نمی ده!

sokoot
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 19:20 عصر
و دو تا نکته دیگه:
1. مقدار AllowOverride در فایل httpd.conf را باید از None به All تغییر بدی (server ها قالبا این کار رو انجام میدن)
2. server شما باید PHP رو به صورت Module روی Apache نصب کرده باشه و در غیر این صورت شما در فایل htaccess. فقط می تونی تنظیمات Apache رو تغییر بدی.

houtanal
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 22:38 عصر
در apache
==

البته وب سرور شما باید آپاچی باشه، وگرنه جواب نمی ده!
:sunglass:

sirbijan
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 12:58 عصر
این کارها چیه دکترهای محترم، شما از تابع strip_slashes استفاده کن، یعنی بجای اینکه:

print $code

کنی، بنویس:

print strip_slashes($code)

با php.ini کاری نداری شما.