PDA

View Full Version : خواندن فایل Excel و ذخیره آن در Acces

Hossein Bazyan
یک شنبه 20 دی 1388, 18:41 عصر
سلام
در پی درخواست یکی از دوستان مبنی بر خواندن از فایل Excel و ذخیره آن در فایل Access تکه برنامه زیر را نوشته امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد.
در ضمن ConnectionString را در فایل Web.config نوشته ام و فایل اطلاعاتی هم در شاخه App_Data قرار دارد بنام Book . اطلاعات را از فایل اکسس خوانده و جدولی بنام
UploadFileName در این فایل میسازد. طبیعی است اگر این دول وجود داشته باشد پیغام خطا میدهد.

yekta64
یک شنبه 20 دی 1388, 22:46 عصر
سلام مرسی از راهنماییتون
یه سوال چطور می تونم فایل اکسل رو بعد از اینکه خوندم توی یه کنترل تکس باکس یا یه جدول توی sqlserver ذخیره کنم؟
مرسی

Hossein Bazyan
یک شنبه 20 دی 1388, 22:55 عصر
سلام مرسی از راهنماییتون
یه سوال چطور می تونم فایل اکسل رو بعد از اینکه خوندم توی یه کنترل تکس باکس یا یه جدول توی sqlserver ذخیره کنم؟
مرسی
سلام
این که پرسیدن نمیخواد. اطلاعات که از فایل اکسل خوانده شد بجای جدول یا بانک در تکست نمایش بده. برای ذخیره در اس کیو ال هم از connectionstring آن استفاده کن

yekta64
دوشنبه 21 دی 1388, 10:15 صبح
ممنون از لطفتون دوست عزير
اين فايل كد شما منتها با تغييرات خيلي جزئي

Hossein Bazyan
دوشنبه 21 دی 1388, 11:18 صبح
ممنون از لطفتون دوست عزیر
این فایل کد شما منتها با تغییرات خیلی جزئی

سلام
کدهای موجود در Page_load
اولی پروایدر برای خواندن از فایل اکسل و دومی پروایدر برای کار روی فایلهای اکسس میباشد.
برای ارتباط با دیتابیس باید از پروایدر استفاده کرد که هر دیتابیسی پروایدر خاص خودش رو داره
اما در مورد خط دوم من Connectionstrig را در web.config نوشتم و از آن میخوانم . اسم و مسیر دیتابیس هم در web.config نوشته شده است.
اما cmdCalculate_Click فایل xls را از کاربر گرفته و در مسیر UploadFiles ذخیره میکند .
cmdsave_Click اطلاعات را از فایل اکسل خوانده و SaveInformation2MDB هم در فایل اکسس ذخیره میکند. که شما باید بجای OleDbConnection از SqlClient.OleDbConnection استفاده کنید ( بقیه هم باید به sql نبدیل شوند. ) البته باید قبلا کتابخانه Sql را اول فراخوانی کنید با استفاده از
Imports System.Data.SqlClient

الان اصلا وقت ندارم امروز اولین روز کاریه و منهم کلی کار دارم اما شب شاید توانستم بنویسم.

Hossein Bazyan
جمعه 25 دی 1388, 12:03 عصر
سلام دوست عزیر
من مشکلم حل نشد میشه من رو راهنمایی کنید؟

سلام
دوست عزیز فرمی را که میخواهید کدها را در آن بنویسید آپلود کنید( یا برای من بفرستید) تا بهتر متوجه منظورتان شویم و احیانا اصلاح نماییم . من همه توضیحات رو نوشتم و نمیدانم چه توضیح دیگری شما میخواهید .

Hossein Bazyan
یک شنبه 27 دی 1388, 19:46 عصر
سلام
خواندن از اکسل و ارسال به اس کیو ال

drahmadtaraffoo
شنبه 28 فروردین 1389, 18:06 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
من یک برنامه دارم که با دلفی نوشتم و برای بانک اطلاعات آن هم از اکسس استفاده کرده ام حالا می خواهم جداول برنامه ام را به شکل اکسل ذخیره کنم.
یعنی کاربر برای تهیه گزارش ، جدول را به شکل اکسل ذخیره کند.
لطفاً اگر کسی یک نمونه برنامه دارد به من کمک کند.
پیشاپیش از دوستان عزیز تشکر می کنم.

mohebbi_md
سه شنبه 10 اسفند 1389, 14:22 عصر
سلام
من چند تا فایل اکسل برای هر کارمند دارم که هر کارمندی در انتهای روز کارهایی که در اون روز انجام داده رو در اون فایل وارد می کنه و یک
فایل اکسل هم برای مدیر دارم که فقط مدیر می تونه اون رو تغییر بده و از طریق اون فایل کارهای کارمنداش رو کنترل می کنه ! حالا
مدیر می خواد که هر کارمندی بعد از اینکه فایل اکسل خودش رو تغییر داد با زدن یک دکمه اون رو به فایل اکسلی که در اختیار مدیر هست انتقال بده!
می خوام بدونم این کار امکان پذیر هست یا نه ؟ و اگر میشه چیکار باید کنم ؟
مرسی:لبخندساده: