PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت access database با کد

majid2230
دوشنبه 21 دی 1388, 01:47 صبح
من برای برنامه ام لازم دارم که یه دیتابیس اکسس( mdb.)را با کد هنگام اجرای برنامه بسازم و یک table با فیلدهای معین در آن ایجاد کرده و پر کنم اگه کسی کمک کنه ممنون می شم .

سعید صابری
دوشنبه 21 دی 1388, 08:05 صبح
فكر كنم اين بدردت بخوره

http://delphi.about.com/od/database/l/aa072401b.htm

دلفــي
دوشنبه 21 دی 1388, 08:51 صبح
من برای برنامه ام لازم دارم که یه دیتابیس اکسس( mdb.)را با کد هنگام اجرای برنامه بسازم و یک table با فیلدهای معین در آن ایجاد کرده و پر کنم اگه کسی کمک کنه ممنون می شم .

uses
ComObj;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
AccessApp: Variant;
begin
AccessApp := CreateOleObject('Access.Application');
AccessApp.NewCurrentDatabase('c:\111.mdb');
AccessApp := Unassigned;
end;

uses AdoDB;

var
q: TAdoQuery;
db: TAdoConnection;
begin

// Initialize db here

q := TADOQuery.Create(nil);
q.Connection := db;
q.Close;
q.SQL.Clear;
q.SQL.Add('Create Table MYTABLENAME (ID COUNTER PRIMARY KEY, MYTEXT1 String, MYTEXT2 String);');
q.Prepared := True;
try
q.ExecSQL;
except
end;
q.Free;

end;

majid2230
دوشنبه 21 دی 1388, 13:58 عصر
سلام .کدی که تو پست بالا وارد کردید خطا داره و در خط کد زیر خطا می ده :

q.Connection := db

من زیاد وارد نیستم اما نباید اول db رو create کرد و اینکه چگونه این table با فایلی که تو رویداد قبلی ساخته شده مرتبط می شه.

دلفــي
دوشنبه 21 دی 1388, 14:26 عصر
سلام .کدی که تو پست بالا وارد کردید خطا داره و در خط کد زیر خطا می ده :

q.Connection := db

من زیاد وارد نیستم اما نباید اول db رو create کرد و اینکه چگونه این table با فایلی که تو رویداد قبلی ساخته شده مرتبط می شه.

من در پست قبلی برای راهنمایی شما فقط دو مثال آوردم
شما می تونید با استفاده از اونها به اون چیزی که می خواهید دست پیدا کنید !

کد q.Connection := db برای برنامه شما لازم نیست شما می تونید توسط یک AdoConnection با دیتابیس ارتباط برقرار کنید ، در اون قطعه کد فقط قسمتی رو مد نظر قرار بدید که مربوط به ایجاد جدول جدید با فیلدهای مشخص شده است .

SQL.Add('Create Table MYTABLENAME (ID Integer, MYTEXT1 String, MYTEXT2 String);');

Felony
دوشنبه 21 دی 1388, 14:46 عصر
برای اینکه بعدا دچار مشکل نشوید میگم ، اگر برنامه ای که دارید مینویسید سفارشی هست از روش گفته شده در لینگ سایت Delphi.About استفاده کنید ، کدی که " دلفی " قرار داده با شئ Ole کار میکنه و اگه Access روی سیستم مقصد نصب نباشه جواب نمیده ، اگر هم مطمئن هستید که روی سیستم مقصد Access نصب هست همین کدی که " دلفی " قرار داده ساده تره .

majid2230
دوشنبه 21 دی 1388, 15:23 عصر
راستش من این سوال رو برای این طرح کردم که در یه پروژه درسی لازم دارم که داده هایی که از پروسسی به دست می آد رو در یه table در یه فایل .mdb ذخیره کنم با این فرض که ممکنه کاربر که همون استاد باشه access نداشته باشه .می دونم شاید درست نباشه این درخواست رو بکنم ولی اگه کسی بتونه یه نمونه کد از ذخیره کردن یه آرایه از رکورد رو در یه mdb فایل بذاره خیلی خوب می شه و من هم نباید در هر مرحله از کار یه سوال مطرح کنم چون من تا الان اصلا با دیتابیس کار نکردم.

majid2230
سه شنبه 22 دی 1388, 00:00 صبح
کسی نیست جواب بده ؟:گریه: