PDA

View Full Version : سوال: تغییر مقدار متغیر یک فرم از فرمی دیگر

ali190
دوشنبه 21 دی 1388, 19:13 عصر
باسلام خدمت اساتید گرامی
من سئوالم اینه که چطور میتونم از یه فرم متغیر فرم یگه رو مقدارش رو تغییر بدم؟
من یه برنامه درست کردم عین دسکتاپ و استارت ویندوز .حالا میخوام از یک فرم دیگه مقدار یه متغیر تو فرم دیگه رو تغییر بدم.باید چکار کنم؟
تو فیال پیوست مبسوط خدمتتون توضیح دادم.انشاء الله که اساتید عنایت میکنند و مشکلم رو حل میکنند.کارم تو یه جا گیر همین کاره.
اجرتون با خدا.

kamkam1
دوشنبه 21 دی 1388, 22:00 عصر
سلام

باهربارکلیک برروی دکمه قرمز فرم استارت باز وبسته می شود .

ali190
دوشنبه 21 دی 1388, 22:49 عصر
باسلام خدمت اساتید و جناب kamkam1
دوست گرامی از لطفتون ممنونم و لی فکر کنم شما دقیقاً متوجه عرض بنده نشدید.من میتونم با کلیک رو lable قرمز رنگ سابفرم رو باز و بسته کنم .من میخوام با کلیک بر روی دکمه سابفرم مقدار متغیر x فرم 2 (فرم دسکتاپ) مساوی صفر بشه چون اگر صفر نباشه پس حتماً یک هست و این مقدار غیرصفر مشکل ایجاد میکن چون طبق شرط من مجبورم دوبار بر روی لیبل قرمز جهت گشودن سابفرم کلیک کنم.(ممنون از وقتی که گذاشتید)
ممنون و متشکرم.
فایل نمونه جهت اصلاح توسط اساتید گرامی:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42367&d=1263226376

ali190
سه شنبه 22 دی 1388, 16:25 عصر
باسلام و عرض خسته مباشید خدمت دوستان گرامی
آیا اصولاً یک همچین کاری رو میشه در اکسس انجام داد یا نه.و یک متغیر فقط در فرم خودش قابلیت دسترسی رو داره و نه درجای دیگر.اگر پاسخ مثبت بود از چه راهی میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

kamkam1
سه شنبه 22 دی 1388, 18:07 عصر
سلام
بله امکان پذیراست نمونه ارسالی همونجوری که خواستید ( انشا , ا.. ) با بسته شدن فرم1 و عوض شدن مقدارمتغیر فرم 2 ، با یک کلید Lable قرمز مجددا فرم 1باز می شود . فکر کنم منظورشما را ایندفعه متوجه شدم .

ali190
سه شنبه 22 دی 1388, 18:45 عصر
آقا دست شما درد نکنه.واقعاً عالی بود.من اصلاً فکرشو هم نمیکردم.یه زحمت دیگه هم داشتم:
من تقریباً با اکثر متدهای کدنویسی اکسس آشنایی دارم.ولی اصلاً متوجه نشدم شما اینجا چیکار کردید؟ منظورم این کد هستش:

Dim strFCode As String
Dim mdl As Module
Set mdl = Forms!Form2.Module
strFCode = (x = x + 1)
With mdl
.InsertText strFormOpenCode
End With

هدف از نوشتن این کد چیه و این کد چیکار میکنه.
خواهشاً اگر در مبحث کدنویسی اگر رفرنس ، منبع ، کتاب ، سایت و... رو میشناسید به من هم بگید چون من خیلی به این مبحث علاقه مندم.
ممنونم(توضیح یادتون نره )
بازم ممنون

kamkam1
سه شنبه 22 دی 1388, 21:59 عصر
سلام
دوست عزیز ali190
متغیر شما یعنیX با دستور x = x + 1 حالت فزاینده دارد و با هر بارکلیک یک عدد اضافه می شود. پس اینجا منظور فقط 0 و 1 نیست .
در مورد سوال شما با استفاده از درج یا تزریق متغیر strFormOpenCode که از نوع Variant است مقدار متغیر X ارزش NULL بخود می گیرد که با تایید کلید فرم 1 متغیر X تهی گردیده وکلیک لیبل قرمز و اجرای دستور . x = x + 1 مجددا X=1 خواهد شد .

Help VB بهترین منبع جهت استفاده می باشد .