PDA

View Full Version : setValue از طريق ماكرو

arman2000
سه شنبه 22 دی 1388, 10:46 صبح
سلام

من مي خواستم در يك فرم، تكت باكسي رو بذارم كه ورودي اون، فيلد ركوردهاي ديگه رو در فرم ديگه اي در نظر بگيره

مثلا فيلد Date ركورد 1 تا 20 فرم A، مقداري باشه كه در اين تكست باكس فرم B وارد مي شه

amirzazadeh
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 13:23 عصر
سلام

من می خواستم در یک فرم، تکت باکسی رو بذارم که ورودی اون، فیلد رکوردهای دیگه رو در فرم دیگه ای در نظر بگیره

مثلا فیلد Date رکورد 1 تا 20 فرم A، مقداری باشه که در این تکست باکس فرم B وارد می شه
سئوالتون زياد واضح نيست اگر ممكنه روي نمونه خودتون توضيح بدين.

arman2000
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:12 صبح
بزرگوار من در يك روز هر هفته، تعدادي جنس با مشخصات خاص خود، در بانك اطلاعاتي وارد مي كنم و براي هر كدام هم، تاريخ ورود يكساني بايد در نظر بگيرم مثلا تمام جنس هايي كه اين هفته وارد بانك كردم تاريخ چهارشنبه همون هفته رو مي گيره (يك تاريخ مشترك). براي هفته هاي بعدي هم همينطور. براي راحتي و سرعت كار مي خواستم اول همه مشخصات رو كه مشترك نيست وارد كنم بعد تاريخ رو تنظيم كنم كه نخوام براي هر ركورد اين تاريخ رو تكرار و تايپ كنم. تكست باكسي رو در نظر بگيرم به عنوان "تنظيم تاريخ ورود" و دو تكست باكس ديگه كه شماره ركورد (اولين و آخرين شماره جنس) هر هفته رو بگيره كه قبلا وارد كردم. بعد از وارد كردن تاريخ و شماره اولين و آخرين ركوردي كه اين هفته وارد كردم، اين تاريخ در فيلد ركورد هاي مورد نظرم (جنس هاي اين هفته) تايپ شود.

خلاصه كلام: مثلا تاريخ ورود كالاهاي شماره 10 تا 20، تاريخ 1/1/1388 باشد.

sajjad_kochekian
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:19 صبح
چرا کار رو سخت میکنی
داخل رویداد GotFocus بنویس تکست مساوی با date

Private Sub Text0_GotFocus()
Me.Text0 = Date
End Sub

فقط باید از توابع تاریخ شمسی استفاده کنی که کارت درست بشه که نمونه اش داخل سایت هست

amirzazadeh
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 11:46 صبح
بزرگوار من در یک روز هر هفته، تعدادی جنس با مشخصات خاص خود، در بانک اطلاعاتی وارد می کنم و برای هر کدام هم، تاریخ ورود یکسانی باید در نظر بگیرم مثلا تمام جنس هایی که این هفته وارد بانک کردم تاریخ چهارشنبه همون هفته رو می گیره (یک تاریخ مشترک). برای هفته های بعدی هم همینطور. برای راحتی و سرعت کار می خواستم اول همه مشخصات رو که مشترک نیست وارد کنم بعد تاریخ رو تنظیم کنم که نخوام برای هر رکورد این تاریخ رو تکرار و تایپ کنم. تکست باکسی رو در نظر بگیرم به عنوان "تنظیم تاریخ ورود" و دو تکست باکس دیگه که شماره رکورد (اولین و آخرین شماره جنس) هر هفته رو بگیره که قبلا وارد کردم. بعد از وارد کردن تاریخ و شماره اولین و آخرین رکوردی که این هفته وارد کردم، این تاریخ در فیلد رکورد های مورد نظرم (جنس های این هفته) تایپ شود.

خلاصه کلام: مثلا تاریخ ورود کالاهای شماره 10 تا 20، تاریخ 1/1/1388 باشد.
سلام
کاری که شما میخواهید انجام بدید از طریق یک کوئری آپدیت یا از طریق رکورد ست فابل انجام هست ولی همونطور که دوست عزیزم جناب sajjad فرمودند شما میتونید یک ماژول تاریخ شمسی مثل ماژول جناب ازادی در بانکتون قرار بدید و در تکست باکس فیلد تاریخ ،گزینه default value اونرو برابر () shamsi قرار بدید .
............................
موفق باشید

arman2000
یک شنبه 11 بهمن 1388, 10:48 صبح
با عرض سلام
ممنون از راهنمایی شما
در مورد راهنمايي آقا سجاد:
اگر تاریخ نبود چی؟ عدد یا متن دیگه ای باشه

arman2000
سه شنبه 13 بهمن 1388, 13:07 عصر
با عرض سلام
ممنون از راهنمایی شما
در مورد راهنمایی آقا سجاد:

sajjad_kochekian
سه شنبه 13 بهمن 1388, 23:13 عصر
با عرض سلام
ممنون از راهنمایی شما
در مورد راهنمایی آقا سجاد:

مثلا چه متنی
شما هر متنی را بخواهی رو می تونی داخل default value قرار بدی حالا یا داخل فرم روی تکست کلیک کن و بنویس یا داخل جدول اون فیلدی رو که می خوای رو انتخاب کن و گزینه مورد نظر را تغییر بده
کارهای زیادی میشه کرد باید دید دقیقا چی می خواهی
مثلا میشه آخرین عبارتی رو که وارد کردی را از جدول گرفت و به عنوان مقدار پیش فرض استفاده کرد

arman2000
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 09:51 صبح
ممنونم
كجا مي تونم ماژول جناب آزادی (ماژول تاریخ شمسی) رو ببينم؟

amirzazadeh
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 10:29 صبح
ممنونم
کجا می تونم ماژول جناب آزادی (ماژول تاریخ شمسی) رو ببینم؟
سلام
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51987
.......................
موفق باشيد