PDA

View Full Version : سوال در مورد قیمت کالا در برنامه

slashslash2009
سه شنبه 22 دی 1388, 18:54 عصر
چون هیچ تجربه ای ندارم در این زمینه این سوالو میپرسم
در یک برنامه حسابداری دیدم موقعی که میخواد یک کالا رو به فاکتور فروش اضافه کنه چندتا قیمت میشه براش انتخاب کرد یعنی از چندتا یکی رو انتخاب کرد مثلا قیمت برای داروخانه یک چیزه مثلا 1000تومان قیمت برای مغازه دار 1100 تومن و ... یک مقداری گیج شدم . آیا باید واسه هر کالا چندتا قیمت فروش درست کرد یا اینکه باید کلا ما چندتا مکان فروش مثل همون داروخانه و یا مغازه داشته باشیم و برای هر کالا یک قیمت مشخص و موقعی که یکی از این مکانهارو (داروخانه و مغازه ...)انتخاب کرد به صورت درصدی بهش اضافه یا کم کنه . یا اصلا دوستان شما چه راهی پیشنهاد میکنید

FastCode
سه شنبه 22 دی 1388, 22:37 عصر
یه تیبل دیگه باید داشته باشی با این ساختار:
Code_Kala
Code_Moshtary_Faaliat
Mablagh_Foroosh

behroz1387
سه شنبه 22 دی 1388, 22:54 عصر
دوست عزيز ميشه زيادتر توضيح بديد آيا نحوه قيمت گذاري كالا را مي خواي

slashslash2009
سه شنبه 22 دی 1388, 23:13 عصر
آره نحوه قیمت گذاریو میخوام چه جوری باشه بهتره .
تو برنامم هر کالایی فقط یک قیمت فروش داره یا میشه اونو تغییر داد ولی فکر کنم اینجوری درست نیست

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 08:20 صبح
سلام
کاری که من انجام میدم اینکه 1-یه فرم می گذارم فقط برای تعریف نوع قیمت و 2-در فرمی دیگر میام در یک سمت کلیه کالاهام رو نمایش می دم و در سمتی دیگر نوع قیمت ها رو

1- یه تیبل که آی دی نوع و نام نوع ذخیره می شه
2 - یه تیبل که آی دی قیمت و آی دی نوع و آی دی کالا و مبلغ هر نوع ذخیره می شه

برای طراحی ظاهری هم فرم 1 که تکست باکس (تعریف هر نوع) و یه گرید نمایش همه نوع ها
وفرم 2 هم یه گرید می گذاری نمایش کلیه کالا ها که یک بار نمایش می دیم و یه گرید دیگه که نوع ها را نمایش میدیم و کاربر روی هر کالایی که کلیک کرد اطلاعات مربوط به همون کالا نمایش می دیم
و در نهایت در فاکتور خرید و فروش در جای مبلغ واحد کالا وقتی کاربر دبل کلیک کرد یه لیست باز می شه که نوع قیمت و مبلغ رو نمایش می دیم البته بعد از انتخاب کالا
و من همیشه برای فاکتور خرید و فروش برای هر کدام دو تا فرم تعریف نوع و قیمت می گذارم
و در فاکتور خرید تعریف نوع و مبلغ خودش و در فروش هم از خودش رو نمایش می دم
راستی قیمت واحد در فاکتور اختیاری باشه چون ممکنه کاربر از قیمتهایی که تعریف کرده نخواد انتخاب کنه می تونه مبلغ رو تایپ هم بکنه
هر جایی که متوجه نشدی بگید تا بگم

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 08:24 صبح
یه تیبل دیگه باید داشته باشی با این ساختار:
Code_Kala
Code_Moshtary_Faaliat
Mablagh_Foroosh

سلام
فکر نمی کنید این اشتباه باشه قیمت کالا ربطی به مشتری نداره

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 11:51 صبح
و در نهایت در فاکتور خرید و فروش در جای مبلغ واحد کالا وقتی کاربر دبل کلیک کرد یه لیست باز می شه که نوع قیمت و مبلغ رو نمایش می دیم البته بعد از انتخاب کالااین خیلی خوبه مثلا در تکست باکسی که باید قیمت رو وارد کنه بعد از دوبار کلیک روش یک فرمی یا یک گریدویو باز بشه که لیست قیمتها درش باشه یا اگه نخواست خودش وارد کنه

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 11:57 صبح
خوب برای تعریف قیمتها مشکلی نداشتی
تعریف را می خوای چیکار کنی ؟

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:00 عصر
این خیلی خوبه مثلا در تکست باکسی که باید قیمت رو وارد کنه بعد از دوبار کلیک روش یک فرمی یا یک گریدویو باز بشه که لیست قیمتها درش باشه یا اگه نخواست خودش وارد کنه

مگر می خوای در تکست باکس فاکتور فروش را بزنی ؟
این طرح اشکال داره
اگه می شه طرح فاکتورتا کامل بگو تا اصلاحش کنیم با این روشی که تقریبا فهمیدم به مشکل می خوری

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:02 عصر
منظورم از تکست باکس جایی بود که قیمت فروش کالای انتخاب شده درج میشه و بعد از همه کارها مثلا دادن مقدار در نهایت در فاکتور ثبتش میکنم البته هنوزم میشه که از فاکتور پاک کنم و یک کلید ثبت نهای دارم که فاکتورو ثبت میکنه

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:09 عصر
متوجه شدم
طرح فاکتور فروشت را بگو
مثلا طرف حساب کجا انتخاب می شه؟
کالا کجا انتخاب می شه ؟ قیمت ها چطوری انتخاب یا وارد می شه؟ و ...

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:18 عصر
میشه گفت که به 3 قسمت تقسیم میشه قسمت اول یک گرید ویو هست که مثلا فاکتورمونه.
2-انتخاب انبار و انتخاب کالا و دادن مقدار و مکانش در انبار تخفیف ...
3- تاریخ و شماره فاکتور نام خریدار یا درخواست کننده و آدرس ونوع خرید(چک یا نقد)و تخفیف کلی و نام ویزیتور
البته خیلی چیزا به صورت اتومات میاد کلا خودم راضی هستم :چشمک:
فقط در انتخاب قیمت فروش گیر کردم

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:31 عصر
فاکتوری که من طراحی می کنم به این صورت که :
در بالای فرم یه جهت بالا و پایین می گذازم که فاکتورهای قبلی رو نشونم می ده
در کنار اون یه تکست باکس که شماره مدرک فاکتور وارد می شه و در کنار شماره یه تکست باکس که تاریخ فاکتور رو می زنه
و در پایین اینها یه گرید گذاشتم که کاربر به ترتیب پر می کنه
کد کالا نام کالا واحد کالا مقدار قیمت واحد مبلغ کل انبار سایر توضیحات

سعی کردم ساده ترین روش رو پیاده کنم
وقتی کاربر دکمه سلول گرید کد کالا را می زنه یه گرید باز میشه که کلیه کالاها را می بینه با این مشخصات کد نام واحد گروه موجودی و... که وقتی کاربر یکیش رو دبل کلیک می کنه کد کالا نام کالا واحد کالا به صورت خودکار می شینه در گرید اصلی و سپس کاربر مقدار را می زنه و در قیمت واحد اگر عدد وارد کرد که ذخیره می شه اگر دبل کلیک کرد یه لیست باز می شه که قیمت ها رو می بینه و یکیش رو انتخاب می کنه و ...
چطوره؟

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:39 عصر
در بالای فرم یه جهت بالا و پایین می گذازم که فاکتورهای قبلی رو نشونم می ده
این قسمت واسه چیه ؟ شاید بهتره که یه جا دیگه بزاریش

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:46 عصر
ببین مثلا من 100 فاکتور در روزهای متفاوت و به آدمای متفاوت دادم حالا می خوام فاکتورهام رو یکی یکی عقب و جلو برم و ببینم شما چه پیشنهادی می دی که بدون اینکه کاربر فرمی را باز کنه فاکتور ها را ببینه؟:متفکر:

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:50 عصر
فکر کنم باید واسش یه جای دیگه یعنی یک فرم دیگه بزاری واسش چون خیلی جا میگیره اینطور نیست
من یک فرم دارم با چندتا تب مثلا تب اول واسه ثبت فاکتور تب دومم واسه تغییراته تب سوم واسه گزارش.
راستی من کالاهامو از کامبو باکس انتخاب میکنم البته بد نیست ولی فکر کنم اگه مثل مال شما باشه بهتره یعنی مثلا یک تکست باکس که با زدن یک حرف یا کلمه کالاهای شبیه به اونو در یک گرید ویو نشون بده باید تغییرش بدم ولی خیلی کار میبره

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:11 عصر
من 6 تا bottun گذاشتم
جدید ویراش تایید حذف چاپ خروج

وقتی کاربر جدبد رو می زنه فاکتور clear می شه و اطلاعات رو وارد می کنه و تایید رو می زنه
وقتی کاربر ویرایش رو می زنه همون فاکتوری که در حال نمایش رو اصلاح می کنه و تایید رو می زنه
وقتی هم حذف رو می زنه که کل فاکتور رو حذف می کنه

اینا همه مراحل رو که گفتی رو من انجام دادم تا رسیدم به این روش بعد از سه سال و این روش ساده ترین راحت ترین از دید کاربر و سخت ترین ار دید برنامه نویسی

در مورد اون جهته باید بگم ببین کومبو رو در نظر بگیر یه فلش به پایین داره حالا عین همین فلش به سمت بالا هم روشه مثل عدد 7 و 8 فارسی می شه جایی رو هم اشغال نمی کنه کاربر وقتی بالا رو می زنه می ره جلو پایین می ره عقب (منظورم از عقب و جلو اینکه عددی که نشون می ده تعداد فاکتورهایی که حالا ثبت شده و من بدست آوردم را کم وزیاد می کنه )

مثلا
کاربر دیروز یه فاکتور زده یعنی کلید جدید رو زده و اطلاعات رو پر کرده
امروز هم یه فاکتور جدید رو می زنه
وقتی کاربر فرم فاکتور رو باز می کنه بزرگترین فاکتور از نظر تاریخ و شماره مدرک و با اطلاعات رو (یعنی فاکتور امروز) کاربر می بینه وقتی فلش پایین رو می زنه همون لحظه فاکتور ثبت شده دیروز و با اطلاعات می شینه جای فاکتور بزرگه کاربر چیزی نمی فهمه خیلی سریع اتفاق می افته refresh .. :چشمک:

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:19 عصر
البته دوست من بگم کل قسمتهایی که گفتم مربوط میشه به قسمت پیش فاکتور واسه همینم من یک قسمت تغییرات گذاشتم که شاید بخوان بعدا تغییراتی رو در پیش فاکتور بدن که خیلی هم کار داشت چون یک قسمت دارم مربوط به نقد و چکی بودن نوع فروش .و در نهایت باید فاکتور بشه.
البته خوب متوجه نشدم ولی بهتره که شماره فاکتور جدید خودش به صورت اتومات درست بشه

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:27 عصر
موافقم ولی برای اینکار هم دو تا روش دارم 1-هم از فاکتور فروش بشه پیش فاکتور رو انتخاب کرد و وقتی اطلاعات نشست داخل گرید فاکتور اصلی و تغییرات رو انجام می ده یا نمی ده و تایید رو می زنه و 2- همونی که شما گفتین از پیش فاکتور فروش می زنه فاکتور فروش که بعد از اون می ره جزء اصلی ها.

حالا من دو تا سوال دارم ازت :
1 - کاربر حتمأ باید اول پیش فاکتور بزنه بعد فاکتور
2 - آیا وقتی پیش فاکتور زده می شه تغییراتی در اطلاعات داده می شه(طرف حساب و انبار و ...)

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:34 عصر
خوبی پیش فاکتور اینه که از انبارتون چیزی کم نمیشه مواظب باش اینو واسه همین پیش فاکتور صادر میشه

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:37 عصر
جواب سوال 2 را درست دادی منم نظرم همینه هیچ تأثیری نباید داشته باشه
جواب 1؟

slashslash2009
چهارشنبه 23 دی 1388, 18:41 عصر
سوال یکتونو فکر کنم باید پیش فاکتورو صادر کنه .
آیا برای ورود کالا هم واسه قیمتش باید یه همچین کاریو انجام داد یعنی لیستی از قیمتهای مختلف رو داشته باشیم

FastCode
چهارشنبه 23 دی 1388, 21:44 عصر
سلام
فکر نمی کنید این اشتباه باشه قیمت کالا ربطی به مشتری نداره

دقیق تر بخونید میفهمید که به نوع فعالیت مشتری ربط داره.
در ضمن اون حالت را هم دیدم که استفاده میکنند در کارخونه ها (تعداد مشتری ها کم است)

FastCode
چهارشنبه 23 دی 1388, 21:55 عصر
جواب سوال 2 را درست دادی منم نظرم همینه هیچ تأثیری نباید داشته باشه
جواب 1؟
1)پیش فاکتور برای جاهایی است که از حواله خروج کالا از انبار استفاده میکنند.
در یک برنامه اگر بخواید هم پیش فاکتور داشته باشید هم نداشته باشید.ممکن سرعت رو فدای امکانات کنید.

Arash_janusV3
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:36 صبح
سوال یکتونو فکر کنم باید پیش فاکتورو صادر کنه .
آیا برای ورود کالا هم واسه قیمتش باید یه همچین کاریو انجام داد یعنی لیستی از قیمتهای مختلف رو داشته باشیم

سلام
نه این زیادی می شه کنترل قیمتها مشکل می شه
ولی من یه نظری دارم که :
در قسمتی از امکانات برنامه گزینه هایی بگذاریم که شامل
1-نمایش قیمت میانگین فروش یا خرید
2-نمایش آخرین قیمت فروش یا خرید
3-نمایش 5 مبلغ آخرین فروش یا خرید
و...
اینایی که گفتم برای هر کالا بود و کاربر فقط بتونه یکی از این گزینه ها را انتخاب کنه و در فاکتور فروش یا خرید علاوه بر قیمت های هر نوع که بحثش رو داشتیم این قیمتها را هم نمایش بدیم
چطوره ؟:متفکر:

در مورد جواب 1
باید پیش فاکتور به صورت دلخواه باشه و کاربر بتونه حتی بدون زدن پیش فاکتور , فاکتور فروش اصلی رو بزنه

Arash_janusV3
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:41 صبح
دقیق تر بخونید میفهمید که به نوع فعالیت مشتری ربط داره.
در ضمن اون حالت را هم دیدم که استفاده میکنند در کارخونه ها (تعداد مشتری ها کم است)

سلام
به نظر من این غلط مثال طرحش رو در بالا گفتم
این چیزی که شما دیدین سلیقه ای بوده و من از نظر اصول طراحی و پیاده سازی اینا اشتباه می دونم

Arash_janusV3
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:50 صبح
1)پیش فاکتور برای جاهایی است که از حواله خروج کالا از انبار استفاده میکنند.
در یک برنامه اگر بخواید هم پیش فاکتور داشته باشید هم نداشته باشید.ممکن سرعت رو فدای امکانات کنید.

در مورد این هم بگم که حواله خروج ار انبار را باید در سیستم های انبارداری پیاده سازی کرد و فاکتور فروش وخریدو خزانه رو حسابدار در نرم افزارهای حسابداری مالی یا خرید و فروش ثبت می کنه و اون حواله رو انباردار در سیستم انبارداری
پیش فاکتور فروش ارتباطی به حواله و یا انبار نداره
پیش فاکتور رو به این خاطر می زنن که فقط جنبه اطلاعات داشته باشه بعد از زدن پیش فاکتور ممکن قیمت ها عوش بشه یا اون تعداد کالاها کم و زیاد بشه یا اصلا زمان خروج کالاها معلوم نیست و همه اینها در زدن فاکتور فروش اصلی قطعی می شه هم از نظر تحویل کالا هم تعداد هم قیمت هم طرف حساب
من برای پیاده سازی طراحی در حسابداری دوره های علمی را گذراندم و حتی 3 سال سابقه طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای حسابداری رو دارم در مورد طراحی هم می تونم کمکتون کنم هر سوالی داشتید در خدمتم:لبخند:

FastCode
پنج شنبه 24 دی 1388, 13:18 عصر
در مورد این هم بگم که حواله خروج ار انبار را باید در سیستم های انبارداری پیاده سازی کرد و فاکتور فروش وخریدو خزانه رو حسابدار در نرم افزارهای حسابداری مالی یا خرید و فروش ثبت می کنه و اون حواله رو انباردار در سیستم انبارداری
پیش فاکتور فروش ارتباطی به حواله و یا انبار نداره
پیش فاکتور رو به این خاطر می زنن که فقط جنبه اطلاعات داشته باشه بعد از زدن پیش فاکتور ممکن قیمت ها عوش بشه یا اون تعداد کالاها کم و زیاد بشه یا اصلا زمان خروج کالاها معلوم نیست و همه اینها در زدن فاکتور فروش اصلی قطعی می شه هم از نظر تحویل کالا هم تعداد هم قیمت هم طرف حساب
من برای پیاده سازی طراحی در حسابداری دوره های علمی را گذراندم و حتی 3 سال سابقه طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای حسابداری رو دارم در مورد طراحی هم می تونم کمکتون کنم هر سوالی داشتید در خدمتم:لبخند:

جنبه ی آماری برای اینه که بدونن تا مثلا" 5 تا خروجی بعدی که از انبار خارج میشه موجودی, فروش, موجودی صندوق, چکهای دریافتی, بدهی مشتری, ... چه مقدار تغییر میکنه.
حالا اگر بدون پیش فاکتور کار بکنند به نظر شما به کدام یک از این گزارش ها میتونند اعتماد کامل داشته باشند؟:متفکر:
لطفا" اسم یکی از برنامه هایی رو که نوشتید بگید.(می خوام راجع بهش تحقیق کنم.)

slashslash2009
پنج شنبه 24 دی 1388, 13:57 عصر
دوباره سلام میخواستم بدونم آیا باید برنامه رو بر اساس سال مالی تنظیم کرد ببخشید زیاد خوب نمیتونم توصیف کنم یعنی مثلا جدولهامونو بر اساس سال جاری ساخته بشن بعد از اجرای بار اول برنامه و بعد از پایان سال و شروع سال جاری باید و اسه سال جاری دوباره جدول ساخت . البته تو برنامه خوب میشه به هر تاریخی رجوع کرد و مثلا مقدار فروش و خریدو غیره کلا آمار گرفت ولی شاید یک شرکت خیلی عملیات خریدو فروش و عمل درج زیاد داشته باشه و در طول یک سال جدولهامون حجمش زیاد بشه . البته میشه از دیتا بیس سال قبل backup گرفت و کل دیتا بیس رو واسه سال جاری پاک کرد و دوباره همه چیز از نو یعنی واسه سال جاری پرش کرد

FastCode
پنج شنبه 24 دی 1388, 14:31 عصر
بله. این کار تو مسائل حسابداری کمکتون میکنه ولی مشکلاتی هم به همراه داره که البته برای شما نیستند و معمولا" تو ماههای 1 و 12 برای کاربر پیش میاد.
البته من همین الان دارم یه برنامه مینویسم که اینطوری نیست.
ولی کاربر متوجه نمیشه که نیست.(همه ی مشکلات رو حل کردم).
روش کار استفاده از یک ORM خوبه.

slashslash2009
پنج شنبه 24 دی 1388, 14:39 عصر
ببخشید میشه بیشتر توضیح بدین حالا پیشنهاد شما چیه این کارو انجام بدم یعنی برای هر سال جاری جدولهای مختلف بسازم که یکم حال گیریه یعنی پیچیده میشه فکر کنم باید اصلا یک فایل دیتا بیس جداگانه درست کنم برای هر سال یا از همون روش backup که گفتم استفاده کنم

FastCode
پنج شنبه 24 دی 1388, 18:41 عصر
backup اصلا" کار خوبی نیست چون کاربر ممکن بخواد روزی هزار بار اسناد سال قبل رو ببینه.
روش درست, استفاده از تاریخ سه ستونی هست که به این صورته:
ستون اول smallint = year
ستون دوم tinyint = month
ستون سوم tinyint = day

یعنی سرعت رو 16/4 =4 برابر کنید. size دیتابیس رو هم 4/16 = 0.25 و از همه مهمتر که هدف اصلی ماست جست و جو رو راحت کنید, برای خودتون و برای کاربر.
ولی از همه مهمتر یک سیستم ORM خوبه.
البته اگر deadline پروژتون نزدیک نباشه میتونید بهترین ORM رو که جواب کارتون رو بده بنویسید.

wikipedia:Object-relational mapping (ORM, O/RM, and O/R mapping) in computer software is a programming technique for converting data between incompatible type systems in relational databases and object-oriented programming languages. This creates, in effect, a "virtual object database" that can be used from within the programming language. There are both free and commercial packages available that perform object-relational mapping, although some programmers opt to create their own ORM tools.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_object-relational_mapping_software

slashslash2009
پنج شنبه 24 دی 1388, 18:53 عصر
آره حق با شماست زیاد جالب نیست بیشتر یک جور حقه هست
تاریخ سه ستونی ؟ چه جوری باید طراحیش کرد آیا 3تافیلده در هر یک از جدولامون که احتیاج به ثبت تاریخ داره. من تاریخمو یک جا ثبت میکنم مثل 1387/09/12

FastCode
پنج شنبه 24 دی 1388, 19:18 عصر
آره حق با شماست زیاد جالب نیست بیشتر یک جور حقه هست
تاریخ سه ستونی ؟ چه جوری باید طراحیش کرد آیا 3تافیلده در هر یک از جدولامون که احتیاج به ثبت تاریخ داره. من تاریخمو یک جا ثبت میکنم مثل 1387/09/12
بله. تاریخ سه ستونی یعنی سه ستون برای هر تاریخ
1387/09/12 چند تا اشکال داره:
1) دو تا / بیخاصیت
2) ذخیره شدن به شکل Unicode
3) string comparison
4) 16 byte که میتونند 4 بایت باشند.
البته من خودم هم نمی توانم منکر این بشم که قبلا" همین کار رو میکردم
مثال طراحی:
Date_Buy --> Date_Buy_Y,Date_Buy_M,Date_Buy_D
سالگرد عضویتتون رو تبریک میگم.(1 ساله شدی.)

slashslash2009
پنج شنبه 24 دی 1388, 20:10 عصر
پس شما میگید که در هر سالی که باشیم از یک دیتابیس استفاده کنیم با همون جدولا یعنی تمام داده ها در سالهای مختلف در یک دیتابیس ذخیره بشه ؟

FastCode
پنج شنبه 24 دی 1388, 20:42 عصر
بله. اگر از منابع سیستم بدرستی استفاده کنید برنامتون 1000 سال با یک دیتابیس کار میکنه.
منظورم اینه که :
سورت : (O(n Log n
سرچ : (O(Log n
گزارش : (O(1
((constraint : O(n * (1 + Log n
مثال برای سرچ(باینری):
internal static X PKFind(System.Int32 value)
{
int a = 0, b = rows.Count - 1;
next:
if (a == b) throw new System.InvalidOperationException("PKFind Couldn`t find any machs in Table X, value = \"" + value.ToString() + "\".");
int c = rows[(a + b) / 2]._C_Code.CompareTo(value);
if (b - a == 1)
{
if (rows[a]._C_Code == value) return rows[a];
if (rows[b]._C_Code == value) return rows[b];
return null;
}
if (c > 0) { b = (a + b) / 2; goto next; }
if (c < 0) { a = (a + b) / 2; goto next; }
return rows[(a + b) / 2];
}

slashslash2009
جمعه 25 دی 1388, 00:29 صبح
وقتی ما با برنامه ای مثل sqlserver کار میکنیم خودش به بهترین وجه ممکن کار میکنه نیازی به اون چیزا نیست

FastCode
جمعه 25 دی 1388, 06:45 صبح
هست.
به طور مثال:
1)توی بعضی از query ها بدون دلیل از hashtable استفاده میکنه.
2)اصلا" memory برای sql مهم نیست.
3)در مورد memcpy هم هر مقدار که فکر میکنی اشتباه میکنی.بیشتر از تصور من و شما استفاده میکنه.
4)Union هایی که انجام میده به گرد پای بعضی ORM ها نمی رسه.
5)و از همه مهمتر Ping Time,Network Traffic:در هر حال توی شبکه query ها باید از توی هزار تا protocol و کابل و firewall عبور کنند.