PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی برای دانگل

mohammad_2039
چهارشنبه 23 دی 1388, 07:19 صبح
با سلام حضور دوستان گرامی
من میخوام یه برنامه بنویسم که یکی از فرم هاش برای اجرا بره یه دانگل رو که به USB وصل شده رو کنترل کنه که اگه دانگل وجود داشت این فرم اجرا بشه. دانگل رو قرار هست یه مهندس الکترونیک طراحی کنه. آیا بعد از طراحی dll خاصی به من میده ؟؟ بعد من باید با هاش چیکار کنم ؟؟ ببخشید اگه خیلی ناجور مطرح کردم آخه هیچی از برنامه نویسی واسه سخت افزار نمیدونم:خجالت::خجالت: اگه منبعی میشناسد که میتونه کمک کنه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید. با تشکر فراوان

mir555
چهارشنبه 23 دی 1388, 07:37 صبح
راحت ترین کار اینه که با پرت سریال کار کنی اگه بخوای از usb استفاده کنی باید حتمی درایور بنویسی

mohammad_2039
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:50 عصر
متاسفانه در رابطه با پورت سریال هم اطلاعاتی ندارم، نمونه ای هست که کمکم کنه ؟؟ بعد اگه بخوام درایور واسه USB بنویسم از کجا باید شروع کنم ؟ خیلی مشکله ؟؟

misoft.ir
پنج شنبه 24 دی 1388, 05:11 صبح
اگر از نظر الکترونیکی مشکلی نداشته باشی کار با پرت سریال کاری نداره با سریال پرت انجام میشه
این دانگل که گفتی نمیدونم چیه اما اگرخودت طراحی کردی باید سر راهش یدونه آی سی مخصوص بذاری که تبدیل به Usb میشه اما در کامپوتر به صورت پورت سریال شناخته میشه
یعنی روش کار یکسانی در برنامه نویسی دارند
راه دومش هم اینه که بجای اون آی سی ای که گفتم یه دونه کابل تبدیل کام به یو اس بی با قیمت حدود 13 تومن تهیه کنی
در هر دو مورد هم چه آی سی باشه چه کابل درایورش رو کارخونش ساخته.

mohammad_2039
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 09:27 صبح
با سلام خدمت دوستان
یه مهندس الکترونیک دانگل رو طراحی کرده و درایور USB رو هم نوشته و قراره به من بده حالا من نمیدونم و قتی یه فرم می خواد اجرا بشه چطوری باید برم دانگل رو چک کنم ببینم هست یا نه :ناراحت:؟ بعد اون فرم باز بشه. یه نمونه از این کارها اگه دوستان در اختیار دارن لطفا بزارن. با تشکر فراوان:قلب:

dehghanimeh
دوشنبه 05 بهمن 1388, 13:08 عصر
شما باید اطلاع کاملی از نوع دستگاه usb خود مانند پرتکل انتقال داده دستگاه داشته باشد
مخلص کلام : باید کلاس دستگاه usb ، نحوه کار کرد و ارتباط با درایور اون را داشته باشید

شرح کلاسهای usb
http://electro-prog.blogfa.com/post-22.aspx