PDA

View Full Version : سوال: کلید در بانک

vhossein
چهارشنبه 23 دی 1388, 10:38 صبح
سلام.چطوری می تونم عملکردهای کلید را استفاده کنم؟
من می خوام وقتی رکوردی ثبت می شه که قبلا وجود داره(یر حسب کلید) به کاربر پیغامی را نشان دهم.

M.YasPro
چهارشنبه 23 دی 1388, 10:42 صبح
سلام
با try , catch میتونید این کار رو کنید

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:18 عصر
سلام.چطوری می تونم عملکردهای کلید را استفاده کنم؟
من می خوام وقتی رکوردی ثبت می شه که قبلا وجود داره(یر حسب کلید) به کاربر پیغامی را نشان دهم.

سلام
شما باید قبل از ایکنه رکورد ثبت بشه کنترل کنی که وجود داره یا نه اگه داشت ثبت نشه و یه پیغام و اگه نداشت ثبت بشه و پیغام ok :لبخند:

M.YasPro
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:36 عصر
شما باید قبل از ایکنه رکورد ثبت بشه کنترل کنی که وجود داره یا نه اگه داشت ثبت نشه و یه پیغام و اگه نداشت ثبت بشه و پیغام ok
اینجوری دو بار به دیتا بیس رجوع میشه .
شما درج در دیتابیستون رو انجام میدین اگر فیلد کلیدتون قبلا وجود داشته باشه یه ارور میده که شما می تونید با داشتن شماره اون ارور اون رو هندل کنید و یه پیغام مناسب به کاربرتون نشون بدین . توی این حالت شما فقط یه بار به دیتابیستون رجوع کردید و بهینه تر به نظر میرسه

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:43 عصر
با عرض سلام خدمت جناب m.yaspro

فرض می کنیم کاربر رکوردی را وارد کرد و قبل از اینکه اونerror رو نشونش بدیم برق رفت یا کامپیوتر خاموش شد چه اتفاقی می افته ؟
مسلمأ اطلاعات تو دیتابیس می مونه به نظر شما کدوم روش منطقی تره؟

M.YasPro
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:49 عصر
سلام دوست خوبم
اگر برق بره (بین فرستادان اطلاعات از نزم افزار به sql )اطلاعات تو دیتابیس میمونه؟
مگه ما فیلد کلید نداریم؟اصلا من دو تا رکورد با فیلد کلید یکسان امکان داره توی یه جدول باشه؟

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:56 عصر
شما گفتید ذخیره بشه بعد کنترل بشه؟:متفکر:

Yasersadegh
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:57 عصر
با عرض سلام خدمت جناب m.yaspro

فرض می کنیم کاربر رکوردی را وارد کرد و قبل از اینکه اونerror رو نشونش بدیم برق رفت یا کامپیوتر خاموش شد چه اتفاقی می افته ؟
مسلمأ اطلاعات تو دیتابیس می مونه به نظر شما کدوم روش منطقی تره؟
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه:
سلام دوستان
آرش جان خيلي باحالي:قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه:
دوست عزيز وقتي يه فيلدي كليدي باشه كاربر خودشو بكشو نمي تونه مقادير تكراري برايه اون فيلد وارد كنه و ديتابيس فقط ارور ميده و ديتا ثبت نميشه!!:لبخندساده: چه برق بره چه نره!!:چشمک::لبخند:

موفق باشي:چشمک:

Arash_janusV3
چهارشنبه 23 دی 1388, 14:04 عصر
باحال تر از خودت خودتی:لبخند:
حالا متوجه شدم :گیج: