PDA

View Full Version : تغيير لبه فرم

غلامرضا شریفی
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:32 عصر
سلام
من FormBorderStyle فرم را به None تغيير داده ام وقتي فرم باز ميشود لبه هاي آن نوك تيز است جهت تغيير شكل آن به حالت عادي و منحني داربودن لبه چكار بايد كرد فقط نگوييد چه دليلي دارد كه FormBorderStyle را None كني و بعد دنبال منحني داركردن بگردي متشكرم

Alghoochi
چهارشنبه 23 دی 1388, 19:26 عصر
سلام
من FormBorderStyle فرم را به None تغيير داده ام وقتي فرم باز ميشود لبه هاي آن نوك تيز است جهت تغيير شكل آن به حالت عادي و منحني داربودن لبه چكار بايد كرد فقط نگوييد چه دليلي دارد كه FormBorderStyle را None كني و بعد دنبال منحني داركردن بگردي متشكرم
می تونی یه عکسو به عنوان پس زمینه قرار بدی که اون گوشه هایی که می خوای منحنی باشن یه رنگ دیگه داشته باشن. مثلا صورتی. بعد مقدار TransparentKey رو روی صورتی یا هر رنگی که گذاشتی قرار بدی

Hossis
پنج شنبه 24 دی 1388, 12:57 عصر
می تونی یه عکسو به عنوان پس زمینه قرار بدی که اون گوشه هایی که می خوای منحنی باشن یه رنگ دیگه داشته باشن. مثلا صورتی. بعد مقدار TransparentKey رو روی صورتی یا هر رنگی که گذاشتی قرار بدی
من هم موافقم و چند نمونه عکس از این قبیل دارم
البته از طریق API هم ممکنه بشه، من قبلا امتحان کردم ولی فکر می کنم جواب نداد که سراغ عکس های PNG رفتم
این هم چند نمونه

Alghoochi
پنج شنبه 24 دی 1388, 13:58 عصر
البته از طریق API هم ممکنه بشه، من قبلا امتحان کردم ولی فکر می کنم جواب نداد که سراغ عکس های PNG رفتم

تو vb6 که این خاصیت ها به طور پیش فرض نبود از API استفاده می کردیم. ولی وقتی چرا خود دات نت چنین امکانی داره از API استفاده کنیم.

Alghoochi
پنج شنبه 24 دی 1388, 14:00 عصر
سلام
اگه می خوای ظاهر فرمتو عوض کنی بهتره نیست از skin استفاده کنی. هم ظاهر فرم عوض می شه و هم اینکه دیگه نیازی به کد نویسی دوباره نداری

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 24 دی 1388, 15:50 عصر
اگه می خوای ظاهر فرمتو عوض کنی بهتره نیست از skin استفاده کنی. هم ظاهر فرم عوض می شه و هم اینکه دیگه نیازی به کد نویسی دوباره نداری
http://barnamenevis.org/forum/images/statusicon/user_online.gif http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/report.gif (http://barnamenevis.org/forum/report.php?p=888665)
يك بار چوب اسكين رو درست حسابي خوردم

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 24 دی 1388, 16:05 عصر
من هم موافقم و چند نمونه عکس از این قبیل دارم
این هم چند نمونه
من كمي با عكسهاي شما روي فرم ور رفتم متاسفانه بجايي نرسيدم اگر يك نمونه كوچك برنامه بگذاريد ممنون ميشوم

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 24 دی 1388, 18:00 عصر
با راهنمائي دوستان مشكل حل شد متشششششششششششششكرم

Hossis
پنج شنبه 24 دی 1388, 20:36 عصر
تو vb6 که این خاصیت ها به طور پیش فرض نبود از API استفاده می کردیم. ولی وقتی چرا خود دات نت چنین امکانی داره از API استفاده کنیم.
کجاش همچین قابلیتی داره؟ بگید تا استفاده کنیم
اگه منظورتون Png هست،‌ اون یک سری اشکالاتی داره

Alghoochi
جمعه 25 دی 1388, 11:56 صبح
کجاش همچین قابلیتی داره؟ بگید تا استفاده کنیم
اگه منظورتون Png هست،‌ اون یک سری اشکالاتی داره
دقیقا یادم نیست. ولی باید از یه سری API استفاده می کردیم و می تونستیم ظاهر فرم رو عوض کنیم و حتی Opacity یا شفافیت اونو هم میشد تغییر داد. البته فکر کنم فایل های png قبول نمی کرد.