PDA

View Full Version : استفاده از فایل تصویر gif در picture box

دختر باران
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:39 عصر
با سلام

من یک تصویر gif دارم که توی picture box حاشیه عکس رو به رنگ پس زمینه picture box نشون می ده.در صورتی که من می خوام picture box بی رنگ باشه و فقط تصویرم رو نمایش بده...
در قسمت خصوصیات picture box هم backgrond رو Transparent انتخاب کردم ولی بازم تغییری نکرد

کسی از دوستان می دونه این مشکل چطوری حل می شه؟

saed2006
چهارشنبه 23 دی 1388, 12:50 عصر
میتونی تصویر رو به خاصیت background picture box بدی

دختر باران
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:09 عصر
میتونی تصویر رو به خاصیت background picture box بدی

ببخش متوجه نشدم.این خاصیت رو کجا باید مشخص کنم؟

saed2006
چهارشنبه 23 دی 1388, 13:16 عصر
خاصیت

background image

دختر باران
پنج شنبه 24 دی 1388, 08:50 صبح
خاصیت

background image

سلام
تصویر رو از خاصیت image پاک کردم و به خاصیت background image دادم و لی بازم رنگ پس زمینه picture box رو نمایش می ده...
picture boxقابلیت نمایش تصاویر gif رو داره؟

kardo.software
چهارشنبه 30 دی 1388, 11:40 صبح
سلام دوستان ، منم یه سوال داشتم و چونکه اون رو مرتبط با این موضوع دونستم همینجا مطرحش میکنم ، من وقتی یه تصویر gif برای لودینگ توی یه picturebox میذارم تصویر که متحرکه در picturebox ثابته :متفکر: باید چیکار کنم؟

دوستان حل شد ، من تصویرم رو به خاصیت BackGroundImage نسبت میدادم وقتی تصویر رو به خاصیت Image نسبت دادم حل شد.

Rejnev
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:48 عصر
سلام
تصویر رو از خاصیت image پاک کردم و به خاصیت background image دادم و لی بازم رنگ پس زمینه picture box رو نمایش می ده...
picture boxقابلیت نمایش تصاویر gif رو داره؟
بله
احتمالا به خاطر اینه که در background فرم تصویر درج کردین. وگرنه gif در picture شفافه.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42864&stc=1&d=1263981085

دختر باران
چهارشنبه 30 دی 1388, 13:00 عصر
بله
احتمالا به خاطر اینه که در background فرم تصویر درج کردین. وگرنه gif در picture شفافه.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42864&stc=1&d=1263981085

نه دوست عزیز من توی picture box عکس گیف می زارم و خاصیت back color رو transparent می کنم , اما بازم پس زمینه picture box شفاف نیست و به رنگ سفیده:ناراحت:

Rejnev
چهارشنبه 30 دی 1388, 15:25 عصر
نه دوست عزیز من توی picture box عکس گیف می زارم و خاصیت back color رو transparent می کنم , اما بازم پس زمینه picture box شفاف نیست و به رنگ سفیده:ناراحت:
در این تصویر یک picture box وسط صفحه است
تصویر سمت چپ: فرم بک گراند داره
تصویر وسط: فرم بک گراند نداره اما رنگ background color تغییر کرده
تصویر راست: فرم بک گراند نداره و رنگش هم پیش فرضه.
همونطور که میبینید با قرار دادن بک گراند picture box هم مات میشه.
در ضمن مطمئنید که تصویر درسته؟؟؟
اگه با فتوشاپ بازش کنید باید زمینه عکس رو شطرنجی نشون بده؟!
اگه شطرنجی نبود یعنی از امکان transparent عکسهای Gif استفاده نشده. و باید عکس رو اصلاح کنید.

seven7777777
چهارشنبه 30 دی 1388, 18:30 عصر
و یه پیشنهاد :
شما که می خوای از خاصیت Transparent استفاده کنی ، کلا با فرمت PNG کار کن . چرا با GIF کار می کنی ؟
در ضمن اگه مشکلت حل نشد ، بکگراند PictureBox رو به رنگ فرم زیرش کن و بعد هرعکسی خواستی توش بزار ( البته این راه حل آخره ) .