PDA

View Full Version : مشكل كانكشن استرينگ براي SQL تحت شبكه

nima-28
چهارشنبه 23 دی 1388, 14:59 عصر
ببخشيد من كانكشن استرينگم به صورت زير است :

string strcon = "server =…; database = …; integrated security = false; user id = sa ; password =...; ";

اگر نام سرور را اسم كامپيوتر دهم جواب ميدهد ولي تا آيپي مي دهم كانكت نمي شود .

saied_genius
چهارشنبه 23 دی 1388, 16:14 عصر
سلام

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197009

موفق باشید.

nima-28
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:37 صبح
من مشكلم براي سرور تحت شبكه نيست . من براي كامپيوتر local هم اين مشكل رودارم تا زماني كه اسم سرور را local يا computername مي دهم به بانك دسترسي دارم ولي تا IP كامپيوترمرامينويسم وصل نمي شوم . تنظيم خاصي داره؟؟

saied_genius
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:45 صبح
ببينيد ،
شما اگر مي خواهيد با IP وصل شويد بايد حتماً به شبکه وصل باشيد (اولين مرحله) ، ثانياً : شما بايد تنظيمات پورت مورد نظر رو جهت ارتباط با سرور (حتي همان سيستم) تنظيم کنيد (که به صورت کامل در لينک موجود است).

موفق باشيد

nima-28
شنبه 26 دی 1388, 14:34 عصر
آقا من تمام تنظيمات تاپيكها را انجام دادم و يكبار كنسول SQL را Stop و دوباره Start هم كردم ولي جواب نداد . چه كنم؟

saied_genius
شنبه 26 دی 1388, 16:05 عصر
الان پيغام خطايي که مي دهد چيست ؟

saied_genius
شنبه 26 دی 1388, 16:07 عصر
سيستمتان توي شبکه است يا نه؟ به سوئيچ يا هاب يا با کامپيوتر ديگري وصل هستيد يا نه ؟

nima-28
شنبه 26 دی 1388, 16:29 عصر
بله به شبكه وصلم عزيزم اونم شبكه درست و حسابي.از كانكشن برنامه ايراد مي گيره .

saied_genius
شنبه 26 دی 1388, 18:03 عصر
اروري که مي فرماييد مربوط به user مورد نظر است.

user را حذف کنيد ، يک role بسازيد و برايش يک user تعريف کنيد (به شرط آنکه تمامي مابقي شرايط بقرار باشد ، مانند firewall و ...).

تست کنيد ، انشا ا.. مشکل حل شود.

موفق باشيد.

visman
پنج شنبه 22 مهر 1395, 10:34 صبح
ببخشيد من كانكشن استرينگم به صورت زير است :

string strcon = "server =…; database = …; integrated security = false; user id = sa ; password =...; ";

اگر نام سرور را اسم كامپيوتر دهم جواب ميدهد ولي تا آيپي مي دهم كانكت نمي شود .

با سلام.

من یه پایگاه داده sql server compactدارم که با برنامه ام بهش کانکت میشم و اطلاعاتشو میخونم.

حالا میخوام این دیتا بیس رو بزارم روی سرور. چجوری باید کانکشن استرینگو تصحیح کنم؟

Dim conect As SqlCeConnection = New SqlCeConnection("Data Source=D:\kiyanfolder\Kiyansaba.sdf;Password=13002 000")

visman
پنج شنبه 22 مهر 1395, 10:35 صبح
با سلام.

من یه پایگاه داده sql server compactدارم که با برنامه ام بهش کانکت میشم و اطلاعاتشو میخونم.

حالا میخوام این دیتا بیس رو بزارم روی سرور. چجوری باید کانکشن استرینگو تصحیح کنم؟

Dim conect As SqlCeConnection = New SqlCeConnection("Data Source=D:\kiyanfolder\Kiyansaba.sdf;Password=13002 000")

محمد آشتیانی
پنج شنبه 22 مهر 1395, 10:58 صبح
با سلام.

سلام
بانک اطلاعاتی Sql Server Compact یک بانک Local و تک کاربره هست و تحت شبکه قابل استفاده نیست.

موفق باشید

visman
پنج شنبه 22 مهر 1395, 11:13 صبح
پس الان چه خاکی تو یرم بریزم؟ من دیتابیسم پر اطلاعاته و برای مشتری نصبش کردم و دارن استفاده می کنن. حالا می خوان بزارن رو شبکه

نمیشه بزارمش تو یه پوشه share روی سرور و بهش کانکت بشم؟

ژیار رحیمی
پنج شنبه 22 مهر 1395, 13:33 عصر
دوست عزیز می تونی دیتابیس sdf رو به mdf تبدیل کنی
https://forum.sambapos.com/t/how-to-migrate-from-sql-compact-edition-sdf-file-to-sql-server-2012-express/752