PDA

View Full Version : خبر: آنتي ويروس(آنتي آتوران)

3dboy1
چهارشنبه 23 دی 1388, 17:19 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

دوست داشتم نظر شما دوستان رو در مورد این برنامه بدونم

اگر لطف کنین پیشنهادات خودتون رو راجع برنامه بدین ممنون میشم

این برنامه امکانات خیلی خوبی داره و از این به بعد میتونین هر گونه مموری را به سیستم خودتون وصل کنین و خیالتون از بابت ویروس راحت باشه :چشمک:

یکم توضیح در مورد برنامه :

این آنتی ویروس وقتی مموری به کامپیوتر وصل میشه به صورت خودکار مموری را چک می کنه و هر گونه ویروس را پاک و اطلاعات ویروس را در بانک خودش ذخیره می کنه

Laod virus :
این قسمت برنامه این امکان را به شما میده که یک فایل که مطمئن هستید ویروس هست رو به بانک این آنتی اضافه کنین که دارای دو کلید می باشد
…. : این قسمت برای انتخاب ویروس
Kill desktop.ini : این کلید برای زمانی که یک فایل desktop.ini داخل پوشه ای هست که میخواین ویروس را لود کنین و نمیزاره که فایل لود بشه ، که توسط این کلید فایل desktop.ini را پاک می کنین

Scan computer :
از اسمش پیداست ، برای سرچ در سیستم و پاک کردن ویروس ها

Unloak programs :
همانطور که اطلاع دارین اکثر ویروس ها قسمت های از کامپیوتر را قفل یا غیر فعال می کنن
توسط این قسمت میتونین اون قسمت ها را باز یا بسته کنین
و توسط کلید fix error registry می تونین همه اشکالات رجیستری رو بر طرف کنین

Taskmgr list :
مثل task manager ویندوز و بیشتر زمانی بدرد میخوره که ویروس task manager ویندوز رو قفل کرده تا ما نتونیم ویروس رو غیر فعال کنیم که شما توسط این قسمت می تونین ویروس رو غیر فعال کنین

check startup :
همانطور که می دونین ویروس ها برای این که هر زمان ویندوز بالا اومد بتونن خودشون رو اجرا کنن ،‌خودشون را در استارت ویندوز قرار میدند ، توسط این قسمت می تونین استارت های عادی و مخفی ویندوز رو دیده و هر کدام را خواستین غیر فعال کنین

Options :
این قسمت هم برای این که برنامه زمان اجرا ویندوز اجرا بشه و .................

http://up.iranblog.com/7/1263435219.jpg

این برنامه حتما دارای اشکالات زیادی هست ، که با همکاری و راهنمایی شما دوستان برطرف میشه :قلب::قلب:

Microsoft.net
چهارشنبه 23 دی 1388, 21:27 عصر
روش تشخیص ویروس ها توی برنامتون چی هست ؟ یعنی اینکه بصورت Signature-based عمل می کنید یا Heuristic-based یا هر دو ؟ تاییدیه از شرکت هایی مث vb100 و ... دارید یا نه ؟ detection rate برنامه شما در برابر ویروس های جدید و ناشناخته چقدره ؟ در مورد شناخته شده ها چقدره ؟ False positive rate برنامتون چند درصد هست ؟ و ....

Nima NT
پنج شنبه 24 دی 1388, 02:25 صبح
بر اساس امضاء عمل میکنید یا اینکه فقط نسبت به فایل Autorun.inf حساس هستید ؟

3dboy1
پنج شنبه 24 دی 1388, 06:33 صبح
با سلام

بر اساس امضا نيست ، اما به فايل autorun.inf حساس است
اما اطلاعات ويروس رو در خودش نگه داري ميكنه

اول به بانك خودش رجوع ميكنه ، اگر ويروس در بانك نبود ، به فعاليت فايل نگاه ميكنه و اگر تشخيص ويروس بود در بانك ذخيره ميكنه

ممنون

Microsoft.net
پنج شنبه 24 دی 1388, 17:47 عصر
با سلام

بر اساس امضا نیست ، اما به فایل autorun.inf حساس است
اما اطلاعات ویروس رو در خودش نگه داری میکنه

اول به بانک خودش رجوع میکنه ، اگر ویروس در بانک نبود ، به فعالیت فایل نگاه میکنه و اگر تشخیص ویروس بود در بانک ذخیره میکنه

ممنون

اگه بر اساس امضاء نیست دیگه رجوع به بانک خودش چه صیغه ایه ؟! ببین دوست من تولید یک آنتی ویروس یک سری استاندارد های بین المللی رو نیاز داره که باید از ب بسم الله تا آخرش رعایت کنی . مثلا اینکه همونطور که گفتم دو روش اصلی که تمام آنتی ویروس های تجاری دنیا دارن استفاده میکنن Signature-based و Heuristic-baed هست که البته جدیدا روش سومی هم با نام Data mining method یا Machine learning methods هم به اون اضافه شده . از طرفی نوع الگوریم های مورد استفادت تو هر روش باید مشخص و از نظر علمی کارایی اون تایید شده باشه . سوالهای پست قبلی من رو هم جواب ندادی من الان نمی دونم Detection rate برنامت چه مقداری هست و یا اینکه False positive rate برنامت چند درصد هست ؟ اگه دوست داشتی و علاقه مند بودی می تونم در این زمینه راهنماییت کنم . در هر صورت موفق باشی

3dboy1
جمعه 25 دی 1388, 06:10 صبح
با سلام خدمت دوستان بخصوص .net عزيز

خوشحال ميشم راهنمايي كنيد

كلا در مورد آنتي ويروس ها و استانداردهاي اون

ممنون