PDA

View Full Version : فايل اجرايي در معماري سه لايه

manibaharlou
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:56 صبح
سلام بچه ها
چطور ميتونم براي هر كدام از لايه ها يه فايل اجرايي جدا داشته باشم يعني سه تا پروژه جداگانه ولي وابسته به هم

saed2006
پنج شنبه 24 دی 1388, 10:00 صبح
منظور از لایه بندی جدا کردن کلاسهای برنامه طبق یک اصول و منظق مشخص هست اما اینکه بخوای چند تا پروژه جدا و مرتبط به هم داشته باشی فکر نمیکنم ربطی به لایه داشته باشه

sia_2007
پنج شنبه 24 دی 1388, 10:35 صبح
خروجی لایه ها ؛ DLL است ؛ ( حداقل تا آنجا که من میدونم )؛ و فقط یکی از لایه ها exe و یا aspx است.

saed2006
پنج شنبه 24 دی 1388, 11:17 صبح
پروژه های جدا از هم و مرتبط رو زیر سیستم میگن نه لایه

manibaharlou
پنج شنبه 24 دی 1388, 13:15 عصر
سلام بچه ها
چطور میتونم برای هر کدام از لایه ها یه فایل اجرایی جدا داشته باشم یعنی سه تا پروژه جداگانه ولی وابسته به هم

متوجه شدم كه سوالم رو بد مطرح كردم درجايي خوندم كه ميشه لايه ها رو روي سيستمهاي متفاوت قرار داد (براي امنيت داده ها) ميخواستم نجوه اجراي اون را بدونم

linux
پنج شنبه 24 دی 1388, 21:18 عصر
متوجه شدم که سوالم رو بد مطرح کردم درجایی خوندم که میشه لایه ها رو روی سیستمهای متفاوت قرار داد (برای امنیت داده ها) میخواستم نجوه اجرای اون را بدونم

فرض کنیم شما 3 لایه دارید. با یک سرور دیتابیس
3 تا سرور لازم دارید یکی که روش sqlserver یا oracle یا هر rdbms دیگری کار می کند.
سرور بعدی شما اسمش application server هست که اغلب IIS یا tomcat هست که این لایه DAL و BSN را روی آن کار می کند یک سرور دیگر داری که در صورتیکه که برنامه شما بر روی وب اجرا می شود همان وب سرور شما هست. اگر هم ویندوز اپلیکشن هست که می توانید این سرور را نداشته باشید