PDA

View Full Version : مبتدی: برداشت شما از این متن و یک سوال از کامپایلر ویژوال استدیو

khafan_bat
جمعه 25 دی 1388, 02:02 صبح
با سلام و خسته نباشید.

من این بند از کتاب جعفرنژاد قمی رو از نظر مفهومی خوب متوجه نمی شم و نمی تونم تجسم کنم.خوشحال می شم اساتید بزرگوار کمک کنند.

" با ورورد به سی پلاس پلاس چهار شیء به طور خوکار ایجاد می گردد که عبارتند از cin , cout,cerr,clog. جریان های وابسته به این اشیاء ، کانال های ارتباطی بین فایل یا دستگاه خاص را ایجاد می کنند. "

منظور از جملات قرمز رنگ چیه ؟

1) یه برنامه ی ساده رو در کامپایلر نوشتیم . کامپایل کردیم. لینک شد و فایل اجراییش ساخته شد . این برنامه بارگذاری میشه در حافظه. آیا منظور از ورود به سی پلاس پلاس این مرحله رو میگه ؟

2 ) فرض میکنیم یک برنامه ی بسیار ساده ی بدون دستور داریم که حاوی یک فایل یرایند و یک تابع main از نوع تهی هست که هیچ کدی توش نیست. این 4 اشیائ فقط در مرحله ی کامپایل وجود دارند یا وقتی فایل اجرایی هم ساخته شد تو اون هم ریخته میشن. آیا برنامه ای پیشرفته تر بشه تعداد اشیایی که به یکسری جریان ها متصل هستند هم بیشتر میشه ؟؟

قاطی کردم. کمک

و اینکه .....

در ویژوال استودیو دات نت در بخش وین 32 یه برنامه نوشتیم که یه متغیر ساده از نوع اینت تعریف کردیم و بدون اینکه به اون مقدار اولیه بدیم به خروجی بردیم. در این حال یه خطای ران تایم میده که فلانه و بیساره .. حالا سوال اینجاست. مقدار اولیه این متغیر ها که به طور اتوماتیک به اونها داده میشه چنده ؟

با تشکر از تمامی دوستان

mabbaszadegan
جمعه 25 دی 1388, 03:00 صبح
سلام

خیلی خودتو اذیت نکن ، این که جملات این کتاب نامفهومه یه چیز خیلی عادی هستش :لبخند:

به نظرم اصلا کتاب خوبی نیست ، اگه واقعا میخوای برنامه نویس بشی ، برو سراغ دایتل (ترجیحا زبان اصلیش)

در ویژوال استودیو دات نت در بخش وین 32 یه برنامه نوشتیم که یه متغیر ساده از نوع اینت تعریف کردیم و بدون اینکه به اون مقدار اولیه بدیم به خروجی بردیم. در این حال یه خطای ران تایم میده که فلانه و بیساره .. حالا سوال اینجاست. مقدار اولیه این متغیر ها که به طور اتوماتیک به اونها داده میشه چنده ؟
تو vs باید خودت به متغیرها مقدار اولیه بدی ؛ وگرنه همونطور که اشاره کردی ، خطای run time ازت میگیره

jeson_park
جمعه 25 دی 1388, 07:08 صبح
سلام دوست عزیز
شاید منظور آقای جعفر نژاد از ورود به سی پلاس پلاس آغاز نوشتن برنامه باشه
شاید هم وردو به دنیای سی پلاس پلاس!!!!!!!!!!!!!!!!
در مورد جریان های وابسته به......cin , cout,cerr,clog برای ورود و خروج اطلاعات و نمایش اون ها استفتد ه میشه و در سی پلاس پلاس هم این ها "جریانی" از بایت هستند!
شما برین کتاب دیتل رو بخرین و بخونین بهتره.ترجمه کاملش هست!
1-نخیر ...نمی دونم...شاید!!!!!!احتمالا اقای جعفر نژاد زمان کد نویسی رو میگن که شما هدر فای iostream رو انکلود می کنید
2-آقا بیخیا مثل اینکه آقای جعفر نژاد مختون رو پکونده!!!!!!!!!!!!:لبخند:

clover
جمعه 25 دی 1388, 12:42 عصر
ا ورورد به سی پلاس پلاس چهار شیء به طور خوکار ایجاد می گردد که عبارتند از cin , cout,cerr,clog.
با ورود به ++C ؟ فکر نکنم این طور باشه، این اشیا در iostream تعریف شده اند.
توضیح IO در ++C مفصله اما در کل بهتون پیشنهاد می کنم بخش مربوط به IO در کتاب دیتل را مطالعه کنید.

مقدار اولیه این متغیر ها که به طور اتوماتیک به اونها داده میشه چنده ؟
به جز متغیر های استاتیک که به طور اتوماتیک مقدار اولیه صفر می گیرند، بقیه متغیر ها را باید صریحا مقدار دهی اولیه کنید و گرنه هیچ مقداری نخواهند گرفت (متغیر ها مکان هایی در حافظه هستند پس در صورتی که به آنها مقدار اولیه ندهید مقادیر قبلی موجود در خانه های حافظه که نامشخص هستند را در خود خواهند داشت)

khafan_bat
جمعه 25 دی 1388, 12:52 عصر
با تشکر از دوستان. اینکه جعفر نژاد کتاب خوبی نیست من هم بهش پی بردم. ولی من سر یه چیزایی مشکل دارم. تازگی شروع کردم به واکاوی فایل های سرآیند که چه ساختاری دارند ، چه طور کار می کنند. اصلا به نظر شما این کار درسته ؟؟

کتاب های دیتل رو من یه دونه یه جلدی دارم. ولی یکی از دوستام گفت که دیتل سی پلاس پلاس چند جلده ! درسته ؟

mabbaszadegan
جمعه 25 دی 1388, 12:56 عصر
آره ، دایتل دوجلد ؛ البته بازم به نظر من زبان اصلیش بهتره

یه چرخی تو گوگل بزنی پیداش میکنی:چشمک:

موفق باشی

Salar Ashgi
جمعه 25 دی 1388, 15:26 عصر
همانطور که قبلا هم ذکر شده و از طریق اثبات با برهان خلف(:لبخند:) به اثبات رسیده است :

خریدن کتابای جعفرنژاد = انداختن پول خود در سطل آشغال و هدر دادن وقت گرانبهای خود

برای شروع پایه(و حتی ادامه) برنامه نویسی ++C : دیتل بهترین مورد میباشد . حال آنکه برخی انتشارات

معتبر Wrox , Apress, Mc-Graw Hill نیز از برترین ناشران کتابهای برنامه نویسی هستند .

jeson_park
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 15:49 عصر
سلام کتاب های دیتل تک جلدیش هم هستاگه 2 جلدی ماله انتشارات غزال هست نگیرش!چون کامل نیست اگه خواستی بگیری 24 فصل داره و 13 تا هم ضمیمه(حالا 24 فصل مهم تر هستند!)ترجمه کاملش هم هست من اسمشو یادم نیست ولی فکر کنم 24 هزار تومن باشه