PDA

View Full Version : لطفا توجه کنید!همکاری برای مدیریت بهتر بخش!

مهدی رحیم زاده
جمعه 25 دی 1388, 09:56 صبح
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
با توجه به این که بخش سی شارپ یکی از شلوغترین بخشهای سایت هست و ترافیک بالایی هم داره این موضوع رو میطلبه که همه دوستان همکاری کنن و عملکرد خوبی داشته باشه.
دوستان عزیز هر جور نقطه نظری که در مورد بهتر شدن بخش دارن اینجا بگن تا ما هم استفاده و در صورت امکان عملیش کنیم.
با تشکر
مهدی رحیم زاده

نتیجه بررسی اولیه (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=889922&postcount=1)

Mostafa_Dindar
جمعه 25 دی 1388, 15:06 عصر
سلام .

فكر ميكنم اگه به پست آقاي مداح "قوانین و دستورالعمل های فعالیت در این بخش - (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=129082)" اهميت بدن يا حداقل مطالعه كنند وضعيت موجود خيلي بهتر ميشد .

اگر مكانيزمي پياده سازي بشه كه در صورتيكه كاربر به هر دليلي قوانين رو نقض كرد ( عنوان نامناسب , Off Topic , سولات كلي , سوال تكراري , سوال مبهم و ...) - مثل مواقعي كه مديريت تاپيك رو حذف ميكنه - مديريت بتونه امتياز منفي به كاربر اعمال كنه و مجازاتهايي متناسب با تعداد تخطي كاربر از قبيل :

غير فعال كردن ارسال تاپيك جديد براي مدت مشخص
غير فعال كردن ارسال پست جديد براي مدت مشخص
و هر عامل بازدارنده كه كاربر رو مجاب به رعايت قوانين كنه

وضعمون بسيار بسيار بهتر خواهد بود .

mir555
جمعه 25 دی 1388, 16:27 عصر
به نظر من این بخشو گروه بندی کنیم مثلا بخش timer و thread بخش ارتباط با دیتابیس ،بخش برنامه نویسی شبکه و ....
یک بخش سایر هم باشه که اگه یک موضوع تو گروه بندی نبود اونجا بیان بشه بعدا بخش مرتبط به اون زیاد بشه و پست منتقل بشه
من می تونم برای بخش برنامه نویسی دیتابیس، شبکه ،برنامه نویسی سخت افزار روز حداقل 2 تا 3 ساعت وقت بزارم اگه سطح کاربری منو بالا ببرین که بتونم تو اون بخش پست ها رو مدیریت کنم خوشحال می شم
البته یک پیشنهاده

slashslash2009
جمعه 25 دی 1388, 18:32 عصر
به نظر من اگر یکمی سخت گیریهارو بیشتر کرد به نتیجه میرسید چون الان هر کی هر مشکلی داره میاد در بخش #C عنوان میکنه مثلا مشکل با کریستال ریپورت داره یا با sqlserver مشکل داره اینجا بیان میکنه در صورتی که هر کدام یک قسمت جداگانه داره البته خودمم این خطاها رو قبلا کردم:لبخند:. البته اون بخشها بیننده کم داره و شاید مشکلاشون دیر حل بشه

مهدی رحیم زاده
جمعه 25 دی 1388, 22:39 عصر
به نظر من اگر یکمی سخت گیریهارو بیشتر کرد به نتیجه میرسید چون الان هر کی هر مشکلی داره میاد در بخش C#‎ عنوان میکنه مثلا مشکل با کریستال ریپورت داره یا با sqlserver مشکل داره اینجا بیان میکنه در صورتی که هر کدام یک قسمت جداگانه داره البته خودمم این خطاها رو قبلا کردم. البته اون بخشها بیننده کم داره و شاید مشکلاشون دیر حل بشه
شماهمکاری کنید و لینک ها رو برای بنده بفرستید، بنده حتما حتما اقدام میکنم . چئن خودم وقت نمی کنم که همیشه به همه پستها سر بزنم .
با تشکر

paysokhan
شنبه 26 دی 1388, 01:09 صبح
به نظر من این بخشو گروه بندی کنیم مثلا بخش timer و thread بخش ارتباط با دیتابیس ،بخش برنامه نویسی شبکه و ....
یک بخش سایر هم باشه که اگه یک موضوع تو گروه بندی نبود اونجا بیان بشه بعدا بخش مرتبط به اون زیاد بشه و پست منتقل بشه
من می تونم برای بخش برنامه نویسی دیتابیس، شبکه ،برنامه نویسی سخت افزار روز حداقل 2 تا 3 ساعت وقت بزارم اگه سطح کاربری منو بالا ببرین که بتونم تو اون بخش پست ها رو مدیریت کنم خوشحال می شم
البته یک پیشنهاده
من هم با این پیشنهاد موافقم بیایید بخش بخش بکنید
مثل بخش vb6

Arash_janusV3
شنبه 26 دی 1388, 08:46 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید

یه گزینه ای برای هر کابر اضافه کنید به عنوان امتیاز و به خاطر این امتیاز یه سری محدودیتهایی بگذاریم مثلا افرادی که امتیاز زیر 100 دارن نمی تونن سورس مقاله و ... دانلود کنه و ... تا کاربر مجبور به جمع آوری امتیاز باشه
جمع آوری امتیاز : یه امکانی رو بگذاریم که هر کاربری که در این بخش وجود داره هر تاپیکی که ایجاد می شه اجبارأ باید جواب بده وگرنه امتیاز منفی می گیره و کاربری که سوالشو مطرح کرده وقتی جوابش رو گرفت به یه طریقی اعلام کنه که جوابش رو گرفته و حالا طریقه دادن امتیاز یا کاربر تعیین کنه یا مدیر بخش.
اکر این طرح اجباری شدن جواب پیاده سازی بشه می تونه پیشرفت چشم گیری در برنامه نویسی کاربر داشته باشه

AliRezaPro
شنبه 26 دی 1388, 10:19 صبح
جمع آوری امتیاز : یه امکانی رو بگذاریم که هر کاربری که در این بخش وجود داره هر تاپیکی که ایجاد می شه اجبارأ باید جواب بده وگرنه امتیاز منفی می گیره و کاربری که سوالشو مطرح کرده وقتی جوابش رو گرفت به یه طریقی اعلام کنه که جوابش رو گرفته و حالا طریقه دادن امتیاز یا کاربر تعیین کنه یا مدیر بخش.
اکر این طرح اجباری شدن جواب پیاده سازی بشه می تونه پیشرفت چشم گیری در برنامه نویسی کاربر داشته باشه سلام
من فکر نمیکنم که این پست بالا در سیاست سایت برنامه نویس بگنجه !
اولین و بهترین و قدیمی ترین سایت فارسی هست که اجازه به کاربر میده تا هر وقت خواست خودش (پست رو ویرایش ، دیلت و مدیریت)کنه پس اجباری کردن جواب کار درستی نیست !

یه گزینه ای برای هر کابر اضافه کنید به عنوان امتیاز و به خاطر این امتیاز یه سری محدودیتهایی بگذاریم مثلا افرادی که امتیاز زیر 100 دارن نمی تونن سورس مقاله و ... دانلود کنه و ... تا کاربر مجبور به جمع آوری امتیاز باشهامتیاز دهی روش مناسبی نیست (کمااینکه در خیلی از فروم های چینی و انگلیسی همچین کاری میکنند)
در این روش کاربر تازه وارد یا کسی که یک پست را در جستجو پیدا کرد دست به هر راهی میزنه تا بتونه اتیچ رو دانلود کنه و در همچین روشی روزانه ده ها پست نامربوط دیده خواهد شد .
پس یک راه حل دیگه باید براش پیدا کرد.

مدیریت بهتر بکنید :
مدیران عزیز قوانین شریف سایت برنامه نویس رو اجرا کنند .اگر قوانین را خوانده باشید حتما متوجه ی موشکافانه کردم مطالب مدیریتی خواهید شد.پس به تمام قوانین احترام می گذاریم و کاربرهایی که عکس عمل قوانین را انجام میدهند برخورد قاطع کنید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=129082کابرها را ملزم به خواندن قوانین کنید
اگر کاربرهایی وجود دارند که قوانین را نغض میکنند،با نقل قول کردن مفات اشاره شده در قوانین به او گش زد و با کاربر خاطی برخوردی قاطع کنند.
بخش بخش کردن یک تالار کار درستی نیست
به نظر شما اگر قرار است چنین اتفاقی رخ دهد چندین بخش باید درست شود ؟
10 تا ؟ 100 تا ؟ 1000 تا ؟میدانید که چه مدیریت سختی می خواهد؟الان هم که تالار اصلی بخش های جداگانه دارد هر کی پست خود را در این قسمت میزند !وای به حال اون روز ! مدیران فقط باید در حال انتقال تاپیک ها باشند.

من می تونم برای بخش برنامه نویسی دیتابیس، شبکه ،برنامه نویسی سخت افزار روز حداقل 2 تا 3 ساعت وقت بزارم اگه سطح کاربری منو بالا ببرین که بتونم تو اون بخش پست ها رو مدیریت کنم خوشحال می شمشما اگر خواستار دسترسی و امتیاز هستید باید خود را در فروم نشان دهید ! یعنی باید مدیران ارش ببیند که شما واقعا لایق مدیر شدن هستید که شما رو مدیر کنند کما اینکه این مدیران عزیز بخش هم همین کار رو کردند وگرنه اینجا سایت برنامه نویس هست (سابقه ی زیادی دارد)و با جاهای دیگر اشتباه نگیرید لطفا !

من با پست Lastphoenix موافق هستم و به نظرم پیشنهاد جالبی دادند.

ایمان اختیاری
شنبه 26 دی 1388, 10:20 صبح
منم با نظر آقا آرش موافقم یه چیزی مثله Expert-exchange پیاده سازی بشه خوبه ...البته اگه امکانش باشه ..
بعدش آقای Mir555 هم خوب گفتن .. خیلی شلوغ پلوغ شده اینجا .. بحثا خیلی پراکنده شده ... حداقل گروه بندی بشه یه کم اوضاع بهتر می شه ... خودمم هم آمادگی همکاری رو دارم ... البته قبلا هم درخواست همکاری داده بودم ولی مثه اینکه توی کاغذ بازی اینا رفت لای باقالی ها :گیج:

saed2006
شنبه 26 دی 1388, 11:20 صبح
برنامه نویس های سایت چند بخش هستند مبتدی متوسط پیشرفته
فکر میکنم مشکل اینه که گروه سوم به محض اینکه حر فه ای میشن صحنه رو ترک میکنن و کلا
پاسخ به سوالات رو به گروه دوم واگذار میکنند و خب خود این کیفیت پاسخ ها رو کاهش میدهد
به نظر من اگر حرفه ای ها پاسخ های بیشتر . بهتری به بعضی از سوالات مبتدی ها میدادند شاهد کیفیت بهتری بودیم
منظورم اینه که برای رسیدن به یک هدفی و نوشتن یک برنامه ما باید یک مجموعه ای از کار ها رو انجام بدیم خب برنامه نویس مبتدی روند کار رو نمیدونه فقط یک سوال ناپخته داره که فکر میکنه این سوال اونو به هدفش میرسونه
اما کسی که حرفه ای کار کرده میدونه که روند کلی کار چطوره و نیاز های اون رو درک میکنه
خب چه خوبه که مراحل کار رو هم بیان کنه و به برنامه نویس مبتدی بگه که شما باید مثلا اول فلان کار رو میکردی بعد فلان و اینبار این سوال رو مطرح میکردی
و در کل به نظر من اگر ما به چند تایپیک مبتدی ها به صورت جامع پاسخ بدیم بهتر از اینه که تایپیکهای گوناگونی داشته باشیم که هر کدوم به نوبه خود کامل نیستند.
پیشنهاد من اینه که یک دیالوگ طولانی بین یک مبتدی و یک حرفه ای در بگیره و در اون نکات اصلی کار بیان بشه و در نهایت اون تاپیک در تاپیک های ویژه قرار بگیره .
منظور من FAQ نیست FAQ ها زنده نیستند به زبان کوچه بازاری نیستند یک سوالات استانداردی هستند که پاسخ های استاندارد دارن
ولی حرف من برقراری دیالوگ زنده هست مثل گفتگو های سیاسی دو جریان که هر دو کاملا فعالانه در گفتگو شرکت دارن و سعی میکنن همو قانع کنن
البته لزومی نداره که طرف مبتدی گفتگو واقعا مبتدی باشه میتونه یک ادم حرفه ای این نقش رو به خوبی ایفا کنه به هر حال اونم یک روز مبتدی بوده
و نکته دیگر اینکه بسیاری از موضوعات در تاپیک های ویژه قرار ندارند در حالی که خیلی نیاز هست به اونها مثلا یک بخش مهم برنامه ها ظاهر اون هاست خب من تا حالا ندیدم یک مرجعی که این موضوع رو توضیح بده و توی تایپیک های ویژه قرار بگیره
ببخشین که زیاد حرف زدم

Sirwan Afifi
شنبه 26 دی 1388, 13:22 عصر
منم با نظر آقای Saed2006 موافقم

در حالت کلی باید انجمن ها رو به سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته تقسیم کنیم
یعنی اگر کاربر یه سوال رو مطرح می کنه یه گزینه به اسم سطح سوال رو تو امکانات ادیتور بذاریم که اگر کاربر هر سطحی رو انتخاب کرد سوالش اتوماتیک بره تو یکی از اون سه سطح؟

مهدی رحیم زاده
شنبه 26 دی 1388, 15:48 عصر
ضمن عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
واقعا وقتی می بینم توی سایتی فعالیت می کنم که کاربراش این همه به اون اهمیت میدن ، واقعا به خودم می بالم.
از تمامی دوستان عزیز تشکر ویژه ای می کنم و اما در مورد پیشنهادات دوستان عزیز تا به اینجا:
جناب Lastphoenix :

فکر میکنم اگه به پست آقای مداح "قوانین و دستورالعمل های فعالیت در این بخش -" اهمیت بدن یا حداقل مطالعه کنند وضعیت موجود خیلی بهتر میشد .
صد در صد که این موضوع درسته ، اما خوب در عین حال بسیاری از کاربرا که توی یک بازه زمانی مشخص از سایت استفاده می کنن -مثل زمان امتحانات یا تحویل پروژه- کاربرایی هستن که زیاد با قوانین آشنایی ندارن و به همین دلیل چه بسا نا خواسته یک سری تخلفات رو دارن و اکثریت مدیران برای این که برخورد هایی مثل حذف تاپیک و ... ممکنه خاطره بدی در بدو ورودشون به سایت برنامه نویس ایجاد کنه ، از این کار خودداری می کنن و فقط به اونها تذکر رسانی می کنن .
پس باید دنبال روشی باشیم که این کاربرای تازه وارد رو هم مجبور کنیم تا از قوانین پیروی کنن .

اگر مکانیزمی پیاده سازی بشه که در صورتیکه کاربر به هر دلیلی قوانین رو نقض کرد ( عنوان نامناسب , Off Topic , سولات کلی , سوال تکراری , سوال مبهم و ...) - مثل مواقعی که مدیریت تاپیک رو حذف میکنه - مدیریت بتونه امتیاز منفی به کاربر اعمال کنه و مجازاتهایی متناسب با تعداد تخطی کاربر از قبیل :

غیر فعال کردن ارسال تاپیک جدید برای مدت مشخص
غیر فعال کردن ارسال پست جدید برای مدت مشخص
و هر عامل بازدارنده که کاربر رو مجاب به رعایت قوانین کنه

وضعمون بسیار بسیار بهتر خواهد بود .
این پیشنهاد برای کاربران با سابقه بیشتر توی سایت جواب می ده اما کاربرای تازه وارد که مدت زمان کمی هم توی سایت فعالیت می کنن زیاد فکر نکنم. به همون دلیلی که بالاتر به اون اشاره کردم .
ممنون از توجه شما و منتظر همکاری و همفکری های دیگه شما دوست عزیز
جنابان mir555 و paysokhan عزیز :

همین الان هم برای بسیاری از سوالات این بخش، بخشهایی وجود داره که به علت ترافیک بالای این بخش اونجاها مطرح نمیشن و اینجا مطرح میشن پس زیاد نمیشه روی مرتب سازی به این روش اعتناد داشت.
ممنون از توجه شما و منتظر همکاری و همفکری های دیگه شما دوستان عزیز
جناب slashslash2009 :

به نظر من اگر یکمی سخت گیریهارو بیشتر کرد به نتیجه میرسید چون الان هر کی هر مشکلی داره میاد در بخش C#‎ عنوان میکنه مثلا مشکل با کریستال ریپورت داره یا با sqlserver مشکل داره اینجا بیان میکنه در صورتی که هر کدام یک قسمت جداگانه داره البته خودمم این خطاها رو قبلا کردم. البته اون بخشها بیننده کم داره و شاید مشکلاشون دیر حل بشه
به همون دلیلی که بالا توضیح دادم در بعضی موارد میشه این کار رو انجام داد اما در بعضی از موارد هم نه .
جناب Arash_janusV3 :

یه گزینه ای برای هر کابر اضافه کنید به عنوان امتیاز و به خاطر این امتیاز یه سری محدودیتهایی بگذاریم مثلا افرادی که امتیاز زیر 100 دارن نمی تونن سورس مقاله و ... دانلود کنه و ... تا کاربر مجبور به جمع آوری امتیاز باشه
اکر این طرح اجباری شدن جواب پیاده سازی بشه می تونه پیشرفت چشم گیری در برنامه نویسی کاربر داشته باشه
همونطور که دوستمون گفتن خدمت شما این یکمی با ماهیت سایت همخوانی نداره.
جناب man7tomani :
قبل از هرچیز می خوام از شما یک تشکر ویژه بکنم که توجه ویژه داشتید .

مدیریت بهتر بکنید :
مدیران عزیز قوانین شریف سایت برنامه نویس رو اجرا کنند .اگر قوانین را خوانده باشید حتما متوجه ی موشکافانه کردم مطالب مدیریتی خواهید شد.پس به تمام قوانین احترام می گذاریم و کاربرهایی که عکس عمل قوانین را انجام میدهند برخورد قاطع کنید.
مطمئن باشید که مدیران سایت این قوانین رو بخوبی مطالعه کردن و اکثرشون به خوبی به اون عمل می کنن و اگر هم کم کاریی هایی رو میبینید بزارید پای مشغله دوستان عزیز.
دلیل بعضی برخورد ها رو هم که بالا براتون توضیح دادم . و چشم بنده حتما حتما یک بار دیگه مطالعه می کنم .

اگر کاربرهایی وجود دارند که قوانین را نغض میکنند،با نقل قول کردن مفات اشاره شده در قوانین به او گش زد و با کاربر خاطی برخوردی قاطع کنند.
پیشنهادی بسیار عالی بود و حتما اعمال می کنم .
جناب imans62 :

منم با نظر آقا آرش موافقم یه چیزی مثله Expert-exchange پیاده سازی بشه خوبه ...البته اگه امکانش باشه ..
بعدش آقای Mir555 هم خوب گفتن .. خیلی شلوغ پلوغ شده اینجا .. بحثا خیلی پراکنده شده ... حداقل گروه بندی بشه یه کم اوضاع بهتر می شه ... خودمم هم آمادگی همکاری رو دارم ... البته قبلا هم درخواست همکاری داده بودم ولی مثه اینکه توی کاغذ بازی اینا رفت لای باقالی ها
در مورد گفته های شما هم که توضیحات داده شد .
در مورد همکاری شما هم مطمئن باشید که برگه ها گم نمیشه . حتما زمانش نرسیده شما با جدیت کارتون رو انجام بدین مطمئنم که به نتیجه می رسین.
جناب saed2006 :

فکر میکنم مشکل اینه که گروه سوم به محض اینکه حر فه ای میشن صحنه رو ترک میکنن و کلا
پاسخ به سوالات رو به گروه دوم واگذار میکنند و خب خود این کیفیت پاسخ ها رو کاهش میدهد
به نظر من اگر حرفه ای ها پاسخ های بیشتر . بهتری به بعضی از سوالات مبتدی ها میدادند شاهد کیفیت بهتری بودیم
منظورم اینه که برای رسیدن به یک هدفی و نوشتن یک برنامه ما باید یک مجموعه ای از کار ها رو انجام بدیم خب برنامه نویس مبتدی روند کار رو نمیدونه فقط یک سوال ناپخته داره که فکر میکنه این سوال اونو به هدفش میرسونه
اما کسی که حرفه ای کار کرده میدونه که روند کلی کار چطوره و نیاز های اون رو درک میکنه
خب چه خوبه که مراحل کار رو هم بیان کنه و به برنامه نویس مبتدی بگه که شما باید مثلا اول فلان کار رو میکردی بعد فلان و اینبار این سوال رو مطرح میکردی
و در کل به نظر من اگر ما به چند تایپیک مبتدی ها به صورت جامع پاسخ بدیم بهتر از اینه که تایپیکهای گوناگونی داشته باشیم که هر کدوم به نوبه خود کامل نیستند.
پیشنهاد من اینه که یک دیالوگ طولانی بین یک مبتدی و یک حرفه ای در بگیره و در اون نکات اصلی کار بیان بشه و در نهایت اون تاپیک در تاپیک های ویژه قرار بگیره .
منظور من FAQ نیست FAQ ها زنده نیستند به زبان کوچه بازاری نیستند یک سوالات استانداردی هستند که پاسخ های استاندارد دارن
ولی حرف من برقراری دیالوگ زنده هست مثل گفتگو های سیاسی دو جریان که هر دو کاملا فعالانه در گفتگو شرکت دارن و سعی میکنن همو قانع کنن
البته لزومی نداره که طرف مبتدی گفتگو واقعا مبتدی باشه میتونه یک ادم حرفه ای این نقش رو به خوبی ایفا کنه به هر حال اونم یک روز مبتدی بوده
و نکته دیگر اینکه بسیاری از موضوعات در تاپیک های ویژه قرار ندارند در حالی که خیلی نیاز هست به اونها مثلا یک بخش مهم برنامه ها ظاهر اون هاست خب من تا حالا ندیدم یک مرجعی که این موضوع رو توضیح بده و توی تایپیک های ویژه قرار بگیره
ببخشین که زیاد حرف زدم
این هم پیشنهاد جالبیه . این که در مورد موضوعات اساسی بحث های کاملی بشه . اما این امر توسط خود کاربرا محقق میشه اما چشم سعی می کنیم در ترغیب کاربرا برای شوع این مباحث حداکثر تلاشمون رو بکنیم.
جناب سیروان :

در حالت کلی باید انجمن ها رو به سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته تقسیم کنیم
یعنی اگر کاربر یه سوال رو مطرح می کنه یه گزینه به اسم سطح سوال رو تو امکانات ادیتور بذاریم که اگر کاربر هر سطحی رو انتخاب کرد سوالش اتوماتیک بره تو یکی از اون سه سطح؟
در باره بخش بندی هم که توضیحات داده شد.

و اما پیشنهاد بنده :
همانطور که دوستان عزیز گفتن باید کاربر ها رو مجبور به رعایت قوانین کنیم . برای این منظور هم لازمه که دوستان عزیز با مدیران همکاری لازم رو داشته باشن. یعنی هر جایی که کاربری خلافی رو مرتکب شد اون رو به مدیران گزارش کنن. تا تذکر رسانی لازم انجام بشه.
برای این منظور هم یک تاپیک ایجاد می کنیم تا دوستان لینک پستهای دارای تخلف رو برای رسیدگی اونجا بزارن.

با تشکر مجدد و در انتظار راهنمایی های بعدی دوستان عزیز
مهدی رحیم زاده

T A H O R A
شنبه 26 دی 1388, 17:34 عصر

بخش سوم اکثرا زمان بیشتری رو در سایت بودن وقوانین رو رعایت میکنن
بخش دوم زمان کمتری رو درسایت بودند ولی نسبت به گروه اول بیشتراز قوانین اگاهی دارند وکمی بهتر
رعایت میکنند قوانین رو
بخش اول از جمله بنده که تازه وارد سایت شدیم وهرجایی سرک میکشیم وهر سوالی رو هر جایی مینویسیم
گروه اول بیشتر برای سوال پرسیدن میان
یه راه حل که من قبلا تو یه سایت دیدم اینه که
کاربرای تازه وارد تا سقف 20 یا30 سوال اجازه نداند درهرجایی هر ژستی رو بدن وباید سوالای خودشونو تا سقف 30تا در بخشی به نام تازه وارد (اسمش دقیق یادم نیست) بپرسند وسوال هرچی باشه مهم نیست ودرزمان جواب دادن سوالهای افراد باسابقه بهتر اونو راهنمایی میکنن وبرای راهنمایی غیر مستقیم اگر لینک سوالها وجوابهای حرفه ای تر به سوال تازه وارد وجود داشت رو در اختیارش میزارند
طرف بارفتن به لینکها هم جوابشو می بینه وکمی با قوانین اشنا میشه و تازمانی که 20یا 30تا تایپیک رونزنه نمی تونه در هرجای از سایت سوال بپرسه
خيلي وقتها چون راه درست روبلدنيستيم خلاف ميريم ولي اگر بدونيم قانون منده اين انجمن خودمون سعي در رعايت قوانين ميكنيم
درضمن این بخش تازه وارد خیلی دقیقترازمکانهای دیگه زیر نظر مدیرهای انجمن هست و اگر جایی الکی تایپیک زد که به 30تا برسه تایپیکش حذف میشه و تقلبش بهش گوشزدمیشه
البته بالای انجمن برای تازه واردها یه جمله توضیح داده بودند که هر سوالی دارند باید در بخش تازه وارد(اسمش یادم نیست) بنویسن
نمیدونم تونستم منظورمو بیان کنم یا نه همیشه انشام ضعیف بود شرمنده

razavi_university
شنبه 26 دی 1388, 22:13 عصر
به نظر من اکثر پستهای تکراری و نامربوط از کاربران تازه وارد و مبتدی است، متاسفانه این دوستان کمترین زحمتی به خود نمی دهند تا قبلا از مطرح کردن یک سوال آنرا در تالار جستجو کنند و یا نمونه کدی که می خواهند را در تاپیک نمونه برنامه ها یا 1000 نکته بیایند.
مدتی در مواجه با این تاپیک ها، سوالشان را جستجو می کردم و نتیجه را به همراه ذکر این نکته که قبل از ایجاد تاپیک جدید جستجو کنند،جواب میدادم ولی با این روش هم باز هم هر روز شاهد افراد راحت طلبی بودیم که باز جستجو نکرده و یا تقصیر را بر گردن جستجو کننده بد ویبولتین می انداختند.

فکر می کنم ایجاد یک تاپیک برای دسته بندی تمامی سوالات و مشکلاتی که به راه حل رسیده اند کمک زیادی به نظم بیشتر تالار کند. هرچند ایجاد چنین تاپیکی کاریست بزرگ که یاری همه دوستان را می طلبد
اینکار قبلا چندین بار در تالار انجام شد ولی به دلیل به روز نشدن و ... به نتیجه نرسید.
و کاربران تازه وارد در ابتدای کار در تالار ملزم به خواند آن تاپیک شوند (که اینکار به کمک ماژولهای ویبولتین قابل انجام است)
امیدوارم با کمک دوستان تالاری در خور برنامه نویسان فارسی زبان سی شارپ داشته باشیم:قلب:

debugger
شنبه 26 دی 1388, 22:26 عصر
اقا همه از تحلف و .... و زور و ... حرف زدن

یه نفر هم بگه چطوری میشه از تگ سی شارپ برای گذاشتن کد ها استفاده کرد

این پست منو ببینید من کد ها را وقتی میزارم به این شکل در میاد یه نفر جواب بده

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=889862&postcount=2

یه آموزشی هم برای اینا بزارین تا کاربران وقتی سوال می پرسن کد ها را دیمی کپی نکنن که ناخوانا نباشه

راستی به نظر من نباید به تالار دست بزنید چون الان خیلی خوبه

در مورد تخلف کاربران آماتور (چون تعداد زیاد است و مدیران فرصت نمی کنن رسیدگی کنن) دیگر کاربران هر کجا دیدن تخلفی صورت گرفته فقط گزارش دهند (بهترین کار اینه نه متوسل شدن به زور)

Sajjad.Aghapour
شنبه 26 دی 1388, 22:58 عصر
مهدی جان سلام....ببخشید که نتونستم نظری ارائه بدم.خدایی امتحانا عجیب مخمو خورده(هنوز از بند سیستم عامل آزاد نشده، افتادم تو بند کامپایلر:ناراحت:)

من بیشتر صحبت های مهدی رضوی رو منعکس میکنم.امیدوارم مفید باشه...

متاسفانه این مشکلات ناشی از عدم فرهنگ در استفاده از این نوع تالارهاست(البته سوء تفاهم نشه، منظور عدم آشنایی با قوانین سایت هست) و تا این موضوع حل نشه همچنان مشکلات ادامه خواهند داشت.

به نظر من اکثر پستهای تکراری و نامربوط از کاربران تازه وارد و مبتدی است

دلیل اینکه حل نمیشه همین موضوع هست.البته طبیعی هم هست.چون هیچ نوع هماهنگی بین فروم های ایرانی نیست.یه جا مثل اینجا Warez جایی نداره ولی یه جا دیگه مهم نیست که هست یا نیست.یه جا سرچ معنایی نداره ولی اینجا چرا.برا همین کاربران مبتدی اکثرا این مشکل رو به وجود میارن....

مدتی در مواجه با این تاپیک ها، سوالشان را جستجو می کردم

من قبل از مدیریت هم با این کار کاملا مخالف بودم.در حقیقت لقمه آماده دهن کسی گذاشتنه.به نظر من فقط دلیل حذف باید مبنی بر تکراری بودن ارائه بشه

کاربران تازه وارد در ابتدای کار در تالار ملزم به خواند آن تاپیک شوند

این بستگی به این داره که همه کاربران تازه وارد رو به یک چشم نگاه کنیم که در حقیقت اینطور نیست.پس خسته کننده میشه.من تو یکی فروم هایی که ثبت نام کردم به این مشکل برخورد کرده بودم که به یه شکل دیگه بود.برا همین قید اون فروم رو زدم....

پس همه این مشکلات رفع نمیشه مگه اینکه قوانین اجرا بشه.در همین حیطه اگه فعالیتی انجام بشه مطمئنا تاثیر زیادی خواهد داشت...

البته وجود تبصره های دیگه ای در مورد مدیریت هم لازم هست.سخت گیری در این مورد شاید به میل کاربران ایجاد کننده تاپیک نباشه ولی اگه واقعا قصد فعالیت در این سایت رو داشته باشن به اونها عمل میکنن و مشکلات کمی کاسته خواهد شد.حداقلش این هست که کاربران تازه وارد با دیدن دلیل حذف یک تاپیک، میتونن محتاط تر عمل کنن...

با تشکر از دو مهدی :لبخند:

Sajjad.Aghapour
شنبه 26 دی 1388, 23:04 عصر
یه نفر هم بگه چطوری میشه از تگ سی شارپ برای گذاشتن کد ها استفاده کرد
debugger عزیز پستت اصلاح شد.کلمه کلیدی برای کدهای C#‎ عبارت csharp هست که شما c-sharp رو به کار برده بودی....

دیگه اصلاح کد با خودت

موفق باشید/

Arash_janusV3
یک شنبه 27 دی 1388, 08:26 صبح
سلام
به نظر من یکی از دلایلی که باعث شده یه مقدار پیشنهادات سخت و نشدنی به نظر بیاد کاربران مبتدی هستند
چطوره یه روندی رو تعیین کنیم!
مثلا وقتی یه کاربری تازه وارد هست تقریبا می دونیم دنبال چی می گرده (سورس ، dll ، مقاله ، پروژه و ...) ما باید اینها رو دسته بندی در جایی بکنیم که تا یه مدت زمانی کاربر ناخودآگاه روانه اونجا بشه و بعد از زمان تعیین شده کاربر آزاد بشه.
ببینید عزیزان ما قبل از اینکه دنبال راه حل مناسب باشیم باید تفکری هم برای برنامه نویس شدن دیگران هم باشیم و دلسوزانه به آنها کمک کنیم چه اشکالی داره هر کسی که وارد این بخش می شه یکی از بهترین برنامه نویس ها بشه
یکی از روشهایی که 100 درصد جواب می ده اینکه کاربر باید تو عمل انجام شده قرار بگیره
ببینید الان این سایت خیلی خوب محبوب شده و روزبه روز پذیرش زیادی داره پس از سخت کردن شرایط نباید هراسی داشته باشیم
اگر در این بخش بتونیم این طرح رو پیاده کنیم فکر کنم جواب خوبی بگیریم
ورود به بخش : یه آزمون می گذاریم مثلا 20 تا سوال کامپیوتر رو کاربر برای ورود به این بخش باید جواب بده تا سطح علمی این کاربر هم مشخص بشه هم احساس کنه که یه مقدار شرایط متفاوت و باید از ابتدا تلاش کنه
قبولی : وقتی در آزمون اول قبول شد ازش می خواهیم که اطلاعاتی در مورد اون چیزایی که در مورد مثلا سی شارپ می دونه بگه و پس از اون می ره در بخش مبتدی ها
و بعد از یه زمانی یه آزمون مثلا سی شارپ در سطح خیلی مبتدی ازش می گیریم تا بعد از قبولی بتونه آزاد بشه
و آزمون های متفاوتی برگزار کنیم و برای تداوم هر کسی در این بخش یه سری تکالیف اجباری بگذاریم مثلا انجام پروژه ، تحقیقات ، قبولی در آزمون ها و ... از شما خواهشمندم ما را برای بهتر شدن مجبور مان کنین و این قانون را بگذاریم که اگر نتونیم موفقیت لازم رو در دوره هایی که می گذرونیم رو داشته باشیم باید بریم از اول مراحل ها رو سپری کنیم
و مشکلی که نگران کننده می تونه باشه اینکه الان کاری نکنیم با این رشدی که تو سایت می بینم بعدها نمی شه کاری کرد باید هر چه زودتر اقداماتی انجام داد

و برای بهتر کنترل کردن کاربران مبتدی و متوسط می تونیم مسئولیت آنها را بین کاربران با سابقه و مدیران پراکنده کنیم و طی یه برنامه ای از آنها می خواهیم به آنها آموزش هم بدن (معلم و شاگرد)

Amir Oveisi
یک شنبه 27 دی 1388, 12:23 عصر
نقل قول:
مدتی در مواجه با این تاپیک ها، سوالشان را جستجو می کردم
من قبل از مدیریت هم با این کار کاملا مخالف بودم.در حقیقت لقمه آماده دهن کسی گذاشتنه.به نظر من فقط دلیل حذف باید مبنی بر تکراری بودن ارائه بشه

سلام سجاد جان و کلیه دوستان و همکارای عزیز

بنده علاوه بر تاید صحبت های مدیران گرامی فقط یک نکته رو میخواستم عرض کنم که بهتره در صورت پاک کردن پست های تکراری در صورت امکان لینک جستجوی اون رو هم قرار داد. چون خیلی برام اتفاق افتاده که کاربران محترمی به شکایت از اینکه به چه حکمی پستش پاک شده و با این جملات که اگر شما ادعا دارین و ... این پست رو نشون بدین تا ببینیم کی ... (و از این حرفا که اینجا جاش نیست) به بنده pm دادن که و اقعا تحملشون اعصاب پولادین که چه عرض کنم سختتر از اونشم میخواد. پس مشکل اینکار اینه که گفتم.

paysokhan
یک شنبه 27 دی 1388, 13:24 عصر
نظرم را قبلا دادم دوبارههم مي گم كه صفحه #c مثل كشكول شده همه چيز درش پيدا ميشه همه نوع سوال از سي شارپ
بياييم خود همين بخش سي شارپ رو به بخشهاي مختلف تقسيم كنيم تا هر كسي سوالش را در جاي مورد نظر بنويسه
مثلا بخش پايگاه داده بخش كامپوننت بخش ابزار گزارش گيري و ... نكات ديگري كه دوستان بر آن مشرف هشتند
طرح دوستان خيلي خوب است ولي عملي نيست
ولي لااقل اين كار را بكنيد بعد فكر كنيد تا راههاي پيشرفته اي را پيدا كنيد
ممنون از توجه شما

ایمان اختیاری
یک شنبه 27 دی 1388, 13:26 عصر
سلام
به نظر من یکی از دلایلی که باعث شده یه مقدار پیشنهادات سخت و نشدنی به نظر بیاد کاربران مبتدی هستند
چطوره یه روندی رو تعیین کنیم!
مثلا وقتی یه کاربری تازه وارد هست تقریبا می دونیم دنبال چی می گرده (سورس ، dll ، مقاله ، پروژه و ...) ما باید اینها رو دسته بندی در جایی بکنیم که تا یه مدت زمانی کاربر ناخودآگاه روانه اونجا بشه و بعد از زمان تعیین شده کاربر آزاد بشه.
ببینید عزیزان ما قبل از اینکه دنبال راه حل مناسب باشیم باید تفکری هم برای برنامه نویس شدن دیگران هم باشیم و دلسوزانه به آنها کمک کنیم چه اشکالی داره هر کسی که وارد این بخش می شه یکی از بهترین برنامه نویس ها بشه
یکی از روشهایی که 100 درصد جواب می ده اینکه کاربر باید تو عمل انجام شده قرار بگیره
ببینید الان این سایت خیلی خوب محبوب شده و روزبه روز پذیرش زیادی داره پس از سخت کردن شرایط نباید هراسی داشته باشیم
اگر در این بخش بتونیم این طرح رو پیاده کنیم فکر کنم جواب خوبی بگیریم
ورود به بخش : یه آزمون می گذاریم مثلا 20 تا سوال کامپیوتر رو کاربر برای ورود به این بخش باید جواب بده تا سطح علمی این کاربر هم مشخص بشه هم احساس کنه که یه مقدار شرایط متفاوت و باید از ابتدا تلاش کنه
قبولی : وقتی در آزمون اول قبول شد ازش می خواهیم که اطلاعاتی در مورد اون چیزایی که در مورد مثلا سی شارپ می دونه بگه و پس از اون می ره در بخش مبتدی ها
و بعد از یه زمانی یه آزمون مثلا سی شارپ در سطح خیلی مبتدی ازش می گیریم تا بعد از قبولی بتونه آزاد بشه
و آزمون های متفاوتی برگزار کنیم و برای تداوم هر کسی در این بخش یه سری تکالیف اجباری بگذاریم مثلا انجام پروژه ، تحقیقات ، قبولی در آزمون ها و ... از شما خواهشمندم ما را برای بهتر شدن مجبور مان کنین و این قانون را بگذاریم که اگر نتونیم موفقیت لازم رو در دوره هایی که می گذرونیم رو داشته باشیم باید بریم از اول مراحل ها رو سپری کنیم
و مشکلی که نگران کننده می تونه باشه اینکه الان کاری نکنیم با این رشدی که تو سایت می بینم بعدها نمی شه کاری کرد باید هر چه زودتر اقداماتی انجام داد

و برای بهتر کنترل کردن کاربران مبتدی و متوسط می تونیم مسئولیت آنها را بین کاربران با سابقه و مدیران پراکنده کنیم و طی یه برنامه ای از آنها می خواهیم به آنها آموزش هم بدن (معلم و شاگرد)
آرش جان ... به نظر شما منی که اومدم زود جوابم رو بگیرم و برم حال دارم اصلا بیست تا سوال رو جواب بدم ؟ .. فراری نکنیم کاربر رو ...

اما چند تا مطلب خوب گفته شده بود به نظر بنده بد نیست روشون کار بشه ..
1- لیست درست کردن از مطالب گفته شده ... البته فقط افراد خاصی بتونن این لیست رو ویرایش کنن .. این جوری احتیاج به دست زدن به تیریپ بخش هم نیست ...
2- این که یه موضوع رو - فقط افراد خاصی - از اول تا آخر توضیح بدیم به صورت سوال جوابی ...خودمم هم برای این قسمت اولین پیشنهاد رو می دم که در مورد Thread توضیح بدم و برم جلو ...
با نظر شما:چشمک:

Arash_janusV3
یک شنبه 27 دی 1388, 13:34 عصر
آرش جان ... به نظر شما منی که اومدم زود جوابم رو بگیرم و برم حال دارم اصلا بیست تا سوال رو جواب بدم ؟ .. فراری نکنیم کاربر رو ...

اما چند تا مطلب خوب گفته شده بود به نظر بنده بد نیست روشون کار بشه ..
1- لیست درست کردن از مطالب گفته شده ... البته فقط افراد خاصی بتونن این لیست رو ویرایش کنن .. این جوری احتیاج به دست زدن به تیریپ بخش هم نیست ...
2- این که یه موضوع رو - فقط افراد خاصی - از اول تا آخر توضیح بدیم به صورت سوال جوابی ...خودمم هم برای این قسمت اولین پیشنهاد رو می دم که در مورد Thread توضیح بدم و برم جلو ...
با نظر شما:چشمک:

سلام
یعنی شما از خرداد 87 تا حالا جوابتونو نگرفتین :لبخند:
آخه جواب دادن به سوالی مثل طریقه ساختن فولدر چند ثانیه طول می کشه و سوالات خیلی هم ساده باشه
چه فایده داره کاربری رو دیدم 2 ساله که در بخش ثبت نام کرده ولی هنوز 10 تا پست هم نزده
ولی اینجوری یه مقدار هم که شده قضیه را سخت می گیره و دل به کار می ده

saed2006
یک شنبه 27 دی 1388, 15:06 عصر
با توجه به صحبت دوستان دو تا نکته رو بیان میکنم:

1-به نظر من هر گونه اعمال محدودیت و خشک کردن فضا نه فقط محبوبیت سایت رو کاهش میده بلکه مهمتر از اون میزان یادگیری رو نزد افراد کم میکنه اینکه هر کسی بتونه راحت سوالش رو مطرح کنه چیز خوبی هست که باید توی سایت باقی بمونه اما برای اینکه کیفیت تالار هم افت نکنه راه های بهتری وجود داره که بعضی رو دوستان مطرح کردند

2-باری دیگر پیشنهادم رو مطرح میکنم مبنی بر اینکه تاپیکی رو برای سوال و جواب بین یک حرفه ای و یک مبتدی راه اندازی کنید و اونو در تاپیک های ویژه قرار دهید یک گفتگویی شبیه چت بین دو نفر اماجهت دار و دارای بار علمی
البته ساخت همچین تاپیکی نیاز به هنرمندی و دقت زیادی داره و باید روی ساخت اون فکر کرد تا چیز خوبی از کار در بیاد

ایمان اختیاری
یک شنبه 27 دی 1388, 15:40 عصر
سلام
یعنی شما از خرداد 87 تا حالا جوابتونو نگرفتین :لبخند:
آخه جواب دادن به سوالی مثل طریقه ساختن فولدر چند ثانیه طول می کشه و سوالات خیلی هم ساده باشه
چه فایده داره کاربری رو دیدم 2 ساله که در بخش ثبت نام کرده ولی هنوز 10 تا پست هم نزده
ولی اینجوری یه مقدار هم که شده قضیه را سخت می گیره و دل به کار می ده

والله ما جواب گرفته ی خداییم .. :لبخند: ..
در مورد سوالا چی بگم ولله هر چی جمع بگه ما هم تابعیم ..( فقط بیست سوالی نباشه که پرینتر رو کجای سیستم بذاریم که هی پیام نده پرینتری نمی بینم پس پرینتر کو و اینا :لبخند:)
اما بحث چت مانندی که saed2006 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12545) مطرح کردن خیلی خوبه .. حالا کی استارت کار رو می زنه؟

ایمان اختیاری
یک شنبه 27 دی 1388, 16:07 عصر
فکر کنم خودم استارت کار رو زدم ...
اگه ملاحضه بفرمایید یه تاپیک زدم در مورد چند نخی ... حالا اگه دوستان تمایل دارن این مطلب رو به صورت گفتگویی جلو ببریم .....

Salar Ashgi
یک شنبه 27 دی 1388, 20:30 عصر
با احترام به نظر همگی دوستان عزیز ، بنظرم باید یکسری محدودیت هایی به سایت اضافه بشه .

بعنوان مثال من چند بار مشاهده کردم ، تو تالار پستی رو که کاملا فاقد محتوای علمی است ، حذف کردم ، ولی

کاربر مربوطه دوباره و چند باره اقدام به ساختن همان تاپیک بی محتوا نموده که مدیر مربوطه کاری جز حذف

دوباره تاپیک نمی تواند انجام دهند (البته نه مدیران ارشد). ولی اگر یکسری گزینه هایی ایجاد بشه برای دادن یکسری امتیازهای

منفی و ایجاد محدودیت هایی برای کاربران ، مطمئنا دیگر کمتر شاهد پست های فاقد محتوا و ... خواهیم

بود . نکته دوم اینکه همه کاربرها قوانین سایت رو از جان و دل رعایت کرده و انجام آنرا به کاربران مبتدی

که زیاد با قوانین سایت آشنا نیستند ، گوشزد کنند . بعنوان مثال بعضا دیده میشود کاربرانی برای پستی که

در تالار جستجو نشده و نمونه بسیار زیادی از آن در تالار موجود است ، بدون اینکه او را هدایت به نمونه های

مشابه کنند ، مستقیما جواب خود را می نویسند (اکثرا برای گرفتن تشکر ، البته سوء تفاهم نشه) که عیب

این کار این است که کاربران مبتدی به این روش عادت میکنند و میگویند دیگر نیازی به جستجو نیست ، چون

کاربری پیدا خواهد شد که جواب مرا خواهد داد .

*** انشاالله با کمک خداوند مهربان و یاری دوستان عزیز و پایبند به قوانین سایت ، شاهد تالار هایی باشیم

مملو از مطالب علمی و مفید ***

Saeed.Masoumi
یک شنبه 27 دی 1388, 20:54 عصر
بعنوان مثال بعضا دیده میشود کاربرانی برای پستی که
در تالار جستجو نشده و نمونه بسیار زیادی از آن در تالار موجود است ، بدون اینکه او را هدایت به نمونه های مشابه کنند ، مستقیما جواب خود را می نویسند (اکثرا برای گرفتن تشکر ، البته سوء تفاهم نشه) که عیب این کار این است که کاربران مبتدی به این روش عادت میکنند و میگویند دیگر نیازی به جستجو نیست ، چون کاربری پیدا خواهد شد که جواب مرا خواهد داد .

سلام
منم با این نظر سالار خان کاملا موافقم مخصوصا همین تیکه که نقل قول گرفتم.این کار تنها به تنبلی بیشتر کاربرا کمک می کنه اگه به جای اینکه جواب بدن بیان چند تا بدو بیراه بگن (:لبخند::لبخند::قهقهه::قهقهه:: لبخند: شوخی میکنم)و لینک سرچ رو بدن بهتره یا می تونن حتی لینک هم ندن و بگن تو سایت جستجو کن (همین و بس!!!) چون نمیشه به تاپیک ها جواب نداد اینجا می شه شهر ارواح.در هر صورت اگه جوابشون رو یکم فاتعانه تر بدن و مستقیما جوابشون رو ندن خود فرد اگر جواب سوال براش مهم باشه یکم زور می زنه و یاد می گیره باید چیکار کنه اگر هم براش مهم نباشه(مثل خیلی از اینا که یک اکانت می سازن وقت امتحانا و تحویل پروژشون) هیچ وقت جوابشو نمی گیره نه به شخصه به من بر می خوره که فردا بره بگه بخش سی شارپ سایت برنامه نویس خیلی بی خاصیته (با عرض معذرت از شما دوستان جمله قشنگتری پیدا نمیشه:لبخند:) نه برای خودش مهم که جواب سوالشو گیر نیاورد به عبارت ساده تر نه کک من می گزه نه کک ایشون را:لبخند: بهترین کار اینه که سالار گفت و بس

system32
یک شنبه 27 دی 1388, 22:09 عصر
به نظر بنده:

1- بعد از ارسال هر پست این پیغام به کاربر نشان داده شود:

بعد از بررسی اطلاعات ارسالی پست شما در سایت قرار داده می شود.

با این کار قبل از قرار گرفتن پست در سایت پست مربوطه توسط مدیران بررسی و در صورت تکراری بودن حذف شده و تذکری به کاربر داده می شود در صورت تکرار تخلف به کاربر امتیاز منفی داده می شود و اگر امتیا منفی کاربر به سقف حداکثری خودش رسید یکسری محدودیت برای کاربر در نظر می گیریم.

2- مشکل دومی که وجود داره جستجوی سایت سراسریه حالا این یعنی چه؟
فرض کنید من در مورد تلفن گویا مطلبی می خواهم اگر واژه تلفن گویا را جستجو کنم من فقط می خواهم در بخش سی شارپ جستجو انجام بشه و اگر مطلبی در این مورد بود به من نشون بده ولی متاسفانه دامنه جستجو به بخش های دیگر هم کشیده و مطالبی در بخش های دلفی و ویژوال بیسیک و غیره که اصلا ربطی به من نداره بهم نشون می ده هرکی دیگه جای من باشه خسته می شه می گه آآآآ 100 صفحه مطلب اومده من باید تا فردا صبح فقط این مطالب را بررسی کنم در حالی که اگر محدوده جستجو را محدود تر کنید قطعا نتیجه بهتر خواهد بود.

3- به فرض من بخوام سوالم را در بخش جستجو کنم چه عنوانی برای سوالم در نظر بگیرم که سوالم را تماما پوشش بده و این خودش یه مشکله؟ مثلا من یه سوال به این مضمون دارم علت وصل نشدن من به پایگاه داده چیه؟ حالا به نظر شما من چه واژه ای را جستجو کنم که به سوالم برسم. به همین خاطر جوش می یارم مثل :عصبانی:می گم بی خیال پستم رو می دم تو سایت :کف:

4- می توان در پایین آواتار هر کس قسمتی را به عنوان جریمه تعیین کرد و مثلا چند تا ستاره بزاریم و هر وقت جریمه ها به یک حدی رسید این ستاره ها رنگی بشه این طوری کاربر خاطی برای حفظ آبرو هم که شده دیگه از دادن پست های بی ربط امتناع می ورزد.

5- بخش را به دسته های کوچکتر تقسیم کنیم:
فرض کنید من در زمینه دیتاگرید مشکل دارم اگه بخشی به نام ابزار ها و کامپوننت ها باشه و بخش کوچکتری به نام دیتاگرید من اول می روم درون او بخش می بینم سوالم رو قبلا کسی پرسیده یا نه ثانیا بعضی افراد در یک زمینه به خصوص مهارت دارند مثلا من تو زمینه دیتاگرید مهارت دارم به همین خاطر بیشتر فعالیت هایم را صرف بخش دیتاگرید می کنم و نمی یام بین سوالات بگردم ببینم کدام را بلدم و کدام را بلد نیستم.
خوهشا به این دسته بندی و گرو بندی بخش توجه جدی شود.

بازم فکر میکنم اگه چیزی به ذهنم رسید حتما می گم. :متفکر:

Yasersadegh
دوشنبه 28 دی 1388, 09:35 صبح
سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم
دیدم بحث خیلی داغ شده گفتم من هم نظرمو بگم! ولی اول در جواب دوستمون باید بگم:

به نظر بنده:

1- بعد از ارسال هر پست این پیغام به کاربر نشان داده شود:

بعد از بررسی اطلاعات ارسالی پست شما در سایت قرار داده می شود.

با این کار قبل از قرار گرفتن پست در سایت پست مربوطه توسط مدیران بررسی و در صورت تکراری بودن حذف شده و تذکری به کاربر داده می شود در صورت تکرار تخلف به کاربر امتیاز منفی داده می شود و اگر امتیا منفی کاربر به سقف حداکثری خودش رسید یکسری محدودیت برای کاربر در نظر می گیریم.

2- مشکل دومی که وجود داره جستجوی سایت سراسریه حالا این یعنی چه؟
فرض کنید من در مورد تلفن گویا مطلبی می خواهم اگر واژه تلفن گویا را جستجو کنم من فقط می خواهم در بخش سی شارپ جستجو انجام بشه و اگر مطلبی در این مورد بود به من نشون بده ولی متاسفانه دامنه جستجو به بخش های دیگر هم کشیده و مطالبی در بخش های دلفی و ویژوال بیسیک و غیره که اصلا ربطی به من نداره بهم نشون می ده هرکی دیگه جای من باشه خسته می شه می گه آآآآ 100 صفحه مطلب اومده من باید تا فردا صبح فقط این مطالب را بررسی کنم در حالی که اگر محدوده جستجو را محدود تر کنید قطعا نتیجه بهتر خواهد بود.

3- به فرض من بخوام سوالم را در بخش جستجو کنم چه عنوانی برای سوالم در نظر بگیرم که سوالم را تماما پوشش بده و این خودش یه مشکله؟ مثلا من یه سوال به این مضمون دارم علت وصل نشدن من به پایگاه داده چیه؟ حالا به نظر شما من چه واژه ای را جستجو کنم که به سوالم برسم. به همین خاطر جوش می یارم مثل :عصبانی:می گم بی خیال پستم رو می دم تو سایت :کف:

4- می توان در پایین آواتار هر کس قسمتی را به عنوان جریمه تعیین کرد و مثلا چند تا ستاره بزاریم و هر وقت جریمه ها به یک حدی رسید این ستاره ها رنگی بشه این طوری کاربر خاطی برای حفظ آبرو هم که شده دیگه از دادن پست های بی ربط امتناع می ورزد.

5- بخش را به دسته های کوچکتر تقسیم کنیم:
فرض کنید من در زمینه دیتاگرید مشکل دارم اگه بخشی به نام ابزار ها و کامپوننت ها باشه و بخش کوچکتری به نام دیتاگرید من اول می روم درون او بخش می بینم سوالم رو قبلا کسی پرسیده یا نه ثانیا بعضی افراد در یک زمینه به خصوص مهارت دارند مثلا من تو زمینه دیتاگرید مهارت دارم به همین خاطر بیشتر فعالیت هایم را صرف بخش دیتاگرید می کنم و نمی یام بین سوالات بگردم ببینم کدام را بلدم و کدام را بلد نیستم.
خوهشا به این دسته بندی و گرو بندی بخش توجه جدی شود.

بازم فکر میکنم اگه چیزی به ذهنم رسید حتما می گم. :متفکر:

1- دوست عزیز اینو که اصلا حرفشو نزن! چون تا مدیران عزیز بخوان مطلب رو بررسی کن و رو سایت بیاد مطلب چند ساعت تا یکی دو روز طول میکشه!!:عصبانی++: خودت حاضری امروز یه سوال بپرسی فردا تازه بیاد تو سایت و پس فردا جوابتو بگیری!؟:چشمک:

2- اصلا اینطور که شما فرمودید نیست و جستجوی سایت کاملا محدود به بخشها و زیر بخشهای مختلف هست!! شما یه سری به بخش جستجوی پیشرفته در سایت بزنید!!:چشمک:

3- خوب شما عنوان سوالتو بنویس!:لبخند: مثلا بنویس ارتباط با پایگاه داده!!:متفکر: حتما که نباید یک نفر دقیقا مشکل شما رو داشته باشه!! جستجو برا فهمیدن و سرنخ گرفتن از موضوع مورد جستجو هست!!:چشمک:

4- با این نظرتون موفقم!!:تشویق::تشویق:

5- الان سایت خودش خیلی بخش بخش هست و بیش از این دیگه کاربر(تازه وارد نا آشنا به سایت و سایرین) رو خسته می کنه!!

حالا به نظر منم اگه همونطور که برخی از دوستان فرمودند کاربرای گرامی بیشتر قوانین رو رعایت کنند و تخلفات هم گزارش بشه و (این مهمه) به تخلفات رسیدگی بشه اوضاع خیلی بهتر میشه! نظر چهارم System32 هم برایه بهتر شدن وضع در کل سایت روش خوبیه و جواب میده!!:لبخند:

شرمنده اگه طولانی شد!
به امید بهتر شدن و پر طرفدار شدن روزافزون سایت برنامه نویس:چشمک:

SMRAH1
جمعه 09 بهمن 1388, 23:46 عصر
سلام
با توجه به تمام بحث های انجام شده،یکی از نکاتی که ندیدم دوستان مطرح کنند این بود :
«مدیران واقعا مدیریتشان را انجام بدهند!»
البته از این که همه دوستان (مدیران و کاربران) زحمت می کشند تا تالار مناسبی برای اهالی آن داشته باشیم،شکی نیست.ولی گاهی اوقات مدیران (با این همه مدیر در این تالار) یادشان می رود مدیریت کنند.
عنوان شد که مواردی رو که خلاف قوانین سایت است،تذکر بدهیم ولی عنوان نشد که وقتی یک مدیر،خود تخلف می کند چکار باید کرد (البته قصد توهین ندارم ولی باید عیب ها هم گفته شود).
مثلا گاهی اوقات دیده شده است که یکی از مدیران با ارسال یک پست،از عنوان نامناسب تاپیک گله کرده است که به نظر من دو مشکل دارد:
1) تاپیک فاقد محتوا
2) عدم جلوگیری از رفع این مشکل.
برای دلیل در مورد دومی یک نگاه با عناوین تاپیک های چند روز قبل کاملا مسئله رو حل می کنه:
- مشکل این برنامه چیه
- مشکل این کد کجاست؟
- .....
تنها یک راه حل وجود دارد،اول یک اخطار به کاربر (حتی با فرستادن یک پیغام ساده) و در صورت عدم تصحیح (یا تکرار) ،حذف این گونه تاپیک ها.
حتی جایی دیدم که یکی از مدیران (با هم تاکید می کنم که برای تمام افراد بخصوص مدیران احترام زیادی قائل هستم و این سطور فقط اعلام مشکل است که به قول TRIZ ای ها ،«یافتن مشکل، شروع بهبود سیستم است») از اینکه یکی از کاربران متنی انگلیسی گذارده است،پستی ارسال کرده و هشدار فارسی بودن تالار رو مطرح می کنه.در حالی که طبق قوانین (تا این لحظه) ،متون پست ها یا باید «فارسی با رسم خط فارسی» و یا «انگلیسی با رسم خط لاتین» باشد و مشکل فقط فارسی با رسم خط لاتین است (به قول معروف «فینگلیش»).

از این ها که بگذریم،عدم برخورد با برخی پست ها هم جای خود دارد.

موفق و سربلند باشید

nasime_shomal
شنبه 10 بهمن 1388, 13:22 عصر
بیشتر اینجا در مورد افراد حرفه ای بحث شده. اما صحبت من در مورد افراد تازه کاره. همه شما زمانی تازه کار بودید. ولی نمیدونم چرا الان تازه کارها رو درک نمیکنید. کسایی هستند که تا الان زیاد با کامپیوتر کار نکردن و حتی سرچ کردن رو درست بلد نیستند تکلیف این سری آدما چیه تازه تا 20 تا پست ندی نمیتونی پیغام خصوصی بفرستی خوب یکی مثل این بابا چطور میخواد کارش رو راه بندازه. یه نگاه به معنی فروم بندازید. فروم جاییه که مردم سوالاشون رو میپرسن تا به جواب برسن. حالا اگه این فروم مال آدمای حرفه ایه خوب بگید همه بدونند. یه سرچی توی همین فروم در مورد ارتباط دوتا فروم با هم بزنبد ببینید چه چیزایی پیدا میکنید آدم شاخ در میاره!!!!. طرف اومده پرسیده چطور میتونم یه متن رو توی یه تکست باکس توی فرم یک رو به تکست باکس فرم 2 انتقال بدم. و معلومه که طرف تازه کاره اونوقت میدونید جوابش رو چی میدن؟ طوری جواب مین که انگار طرفی که پرسیده حرفه ایه . خوب اگه اون بابا حرفه ای بود که این سوال رو نمیپرسید. یکی دیگه میاد یه روش تازه واسش توضیح میده که طرف بفهمه اونوقت یکی دیگه فقط میاد میگه این روش اشتباهه و اسم یه روش رو میگه و تمام. خوب یکی نیست بگه این بابا تازه کاره، همون روش ساده کارش رو راه میندازه شما هم اگر پیشنهادی دارین فقط اسم روش رو نگید یه توضیحی در موردش بگید یا اصلا نظری ندید چون کسی که پرسیده میخواد مشکلش حل بشه نه اینکه سوالهاش بیشتر بشه. نمونه یکی از جواب های خیلی عالی رو براتئن میزارم حتما بهش سر بزنید تا درک کنید چی میگم به این میگن نوع جواب دادن http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=202518
خیلی موقع ها هم میگن برو سرچ کن. خیلی وقتا هم میشه که آدم سرچ میکنه ولی دقیقا به اون جوابی که میخواد نمیرسه. اونوقته که یکی فقط میاد میگه برو سرچ کن. البته دوستان عزیزی هستند که لطف میکنند جواب سرچ رو میزارند. بعضی از مدیران هم که ماشالله انگار کیبورد و موس رو دادن دستشون که فقط بشینند تاپیک ببندن. این مدیرها رو باید ... . اینم بگم که یک بار از یکی از بچه های همین فروم پرسیدم چرا فقط توی این فروم کار میکنی گفت چون از این غروم از لحاظ سطح علمی بالاتر نیست این میدونید یعنی چی یعنی اینکه اگر یه روزی یه همچین فرومی تاسیس بشه همه میرن اونجا. نکنید اینکارها رو که مردم بزارن از این فروم برن.
دستتون درد نکنه که این قسمت رو گذاشتید. این بود تمام دردلهای منه تازه کار

دنیا فراهانی
یک شنبه 11 بهمن 1388, 22:59 عصر
سلام
من پیشنهاد می کنم چون هم حجم مطالب زیاد و دامنه ی آن وسیع و هم علاقمندان و برنامه نویسان سی شارپ زیادند این قسمت هم مانند بخش دلفی دارایبخش های فرعی ودر واقع نوعی شاخه بندی شود تا هر کسی از اول بداند که وارد کدام قسمت شود مثلا بخش دیابیس در سی شارپ.
برای خود من پیش اومده که سوالی داشتم ولی یک روز بعد آن را در صفحهی ششم به سختی پیدا کردم و تازه با یک جواب سرشار از نصیحت و کنایه مواجه شدم .
شما مدیران محترم به سوالات ما نگاه می کنید ولی آیا شده جوابهای نامربوط و بیخود را حذف کنید .
متاسفانه من در این بخش سایت برنامه نویس بارها درگیر این ماجرا شدم .
از طرفی خودم بارها خواستم جوابسولات دوستانی را بدهم ولی یک به دلیل سعت لود شدن سنگین و شلوغی بیش از حد منصرف شدم چون اگر فردای آن روز می خواستم پیگیری کنم مدت زیادی فقط باید به دنبال آن تایپیک می گشتم .
در هر صورت امیدوارم یه فکری به حال ما بکنید .

razavi_university
دوشنبه 12 بهمن 1388, 07:31 صبح
برای تکنولوژی ها بخش های فرعی ایجاد شده اند ولی باز هم کاربرانی هستند که مستقیم داخل تالار #C تاپیک می زنند، مثلا تالار ابزارهای گزارش سازی یا نصب کننده ها مدت ها قبل ایجاد شده اند ولی هنوز سوالات Crystal Report یا Install Shield در تالار #C مطرح می شوند.

با توجه به شلوغی تالار، مشترک شدن در یک تاپیک، کمک زیادی در پیدا کردن آن در تالار می کند

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 13 بهمن 1388, 14:35 عصر
در حال جمع آوری نظرات هستم .
بزودی نظرات رو به نظر سنجی میزاریم.
با تشکر و آرزوی موفقیت

mir555
سه شنبه 13 بهمن 1388, 21:35 عصر
داشتم نظر دوستانو می خوندم دیدم چه خوب می شد اگه کسی سوالی مطرح کرده و به جواب نهایی رسیده اونوو قفل کنه و به یک بخش مثل سوالات با جواب اضافه بشه اینجوری راحت می شه به جواب رسید الان یک موضوع نگاه می کنی تا آخرش میری بعد 5 صفحه می بینی طرف خودش جوابو پیدا کرده و ول کرده رفته

mir555
یک شنبه 18 بهمن 1388, 14:19 عصر
یک نکته دیگه دوستان
چرا ما اینجا نقش استادو باید بازی کنیم من 3 یا 4 تا سوال پرسیدم که بعد از دو هفته حتی یک جوابم به اون داده نشده به نظرتون انصافه؟؟

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 18 بهمن 1388, 16:09 عصر
ک نکته دیگه دوستان
چرا ما اینجا نقش استادو باید بازی کنیم من 3 یا 4 تا سوال پرسیدم که بعد از دو هفته حتی یک جوابم به اون داده نشده به نظرتون انصافه؟؟
دوست من
مطمئن باشید اگه کسی با سوالتون برخورد داشت حتما جواب میداد.
شاید عنوان درستی انتخاب نکرده اید.

mir555
یک شنبه 18 بهمن 1388, 17:15 عصر
چجوری برخورد نداشت کسی
حداقل 3 روز تو صفحه اول نگرش داشتم

SMRAH1
یک شنبه 18 بهمن 1388, 17:50 عصر
سلام
دلایل جواب ندادن زیاده مثلا طبق قوانین تاپیک جواب دادن به اینگونه سئوالات ممنوعه:
1) عدم انتخاب عنوان درست
2) سئوال تکراری
و .....
در ضمن گاهی اوقات هم توضیح ناقص می تونه همچنین مشکلی رو ایجاد کنه!
موفق باشید

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 18 بهمن 1388, 20:28 عصر
حداقل 3 روز تو صفحه اول نگرش داشتم
دوست من
شما که جزو بهترین ها هستید.
1 سوال : چطور سه روز توی صفحه اصلی بود ؟
با ارسال های بدون محتوا؟

Arash_janusV3
دوشنبه 19 بهمن 1388, 08:17 صبح
سلام
خسته نباشيد

لطف کنيد يه نتيجه اي اعلام کنيد

اگه ممکنه يه قسمتي رو ايجاد کنيد که يه عنوان پروژه را معرفي کنيد و دوستان به بحث و بررسي و نوشتن اون بپردازند و یه زماني رو براي انجام پروژه تعيين کنید و در نهايت مدالی تشکری ... در نظر بگيرید

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 19 بهمن 1388, 15:41 عصر
لطف کنید یه نتیجه ای اعلام کنید
چشم
به زودی
سرم خیلی شلوغه

mir555
سه شنبه 20 بهمن 1388, 08:20 صبح
دوست من
شما که جزو بهترین ها هستید.
1 سوال : چطور سه روز توی صفحه اصلی بود ؟
با ارسال های بدون محتوا؟
با ویرایش کردن و ثبت کردن
یا با گذاشتن نتیجه جستجو های که تو اینترنت کردم
اینم پست جدید با جواب زیبای یکی از دوستان
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204331

FastCode
سه شنبه 20 بهمن 1388, 14:58 عصر
با ویرایش کردن و ثبت کردن
یا با گذاشتن نتیجه جستجو های که تو اینترنت کردم
اینم پست جدید با جواب زیبای یکی از دوستان
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=204331

چرا توی سایتهای اجنبی مثل stackoverflow نمیپرسی؟:متفکر:
من همه ی سوالها مو اونجا میپرسم جوابهامو اینجا میدم.:متعجب:

mir555
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 07:18 صبح
FastCode (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=109710) کاملا موافقم باید اینجا ما فقط جواب می دیم و سوالامون باید بریم از عجنبی های بپرسیم جالبم اینجاست که میگن شما جوابشو پیدا کن بزار اینجا ما هم استفاده کنیم اونم با فینگلیشی نوشته